Oldukça Orijinal 5 Komodin Dizaynı

Oldukça yaratıcı bir komodin tasarlarken evinizde bulunan neredeyse her şeyi kullanabilirsiniz. Bu yazıda karşınıza çıkan önerilere bir göz atın ve aralarından stilinize en uygun fikri seçin.
Oldukça Orijinal 5 Komodin Dizaynı

Son Güncelleme: 12 Nisan, 2019

Komodin, her ne kadar her gün kullandığımız bir mobilya olsa da, onun hakkında genellikle çok fazla düşünmeyiz. Bu çok orijinal 5 komodin dizaynı ile yatak odanızın sıkıcı görüntüsüne veda edin!

Komodin, sadece saatleri, cep telefonlarını ve fotoğraf çerçevelerini içine koyduğumuz bir yer değildir. Bunların yanı sıra, genellikle bulunduğu yatak odasının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle her zaman hayalinizde olan komodini seçtiğiniz anda, yatak odanızın atmosferini önemli ölçüde değiştirirsiniz.

Oldukça Orijinal 5 Komodin Dizaynı

Komodin Dizaynı 1: Geri Dönüştürülmüş Kutulardan Yapılan Komodinler

iplik ve makas

Bu fikrin en güzel yanı, gerçekten çok kolay ve ucuz olmasıdır. Kullanılmayan sebze kutularını herhangi bir manav ya da süpermarkette bulabilirsiniz; inanın bu yerler, fazla kutuları ellerinden çıkarmaktan dolayı mutluluk duyacaktır.

Kendi evinizin konforunda, kutuları istediğiniz renge boyayabilir; komodini tasarlarken üzerine çiçek ya da Çince karakterler çizebilirsiniz.

Daha sofistike bir şey tercih ederseniz, başka bir seçenek ise kutuları hali hazırda istediğiniz renklerde satın almak ve daha sonra komodini tasarlarken bunları yeniden şekillendirmektir.

Tercihiniz ne olursa olsun, her ortamda mükemmel görünen ve son derece uyarlanabilir bir alternatiftir. Bu tasarım yöntemine kesinlikle bir şans verin.

2. Ağaç gövdelerinden yapılan komodinler

Doğayı ve ucuz tasarımları seven bireyler için komodin tasarlarken ağaç gövdelerini kullanmak mükemmel bir fikirdir. Her ne kadar kulağa çok kırsal veya kirli gelse de, bu fikri üzerini çizmekte aceleci davranmayın çünkü söz konusu komodinler oldukça güzel görünümlere sahiptir.

Öncelikle, ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde çok fazla uzun olmayan, düz bir yüzeye sahip, silindir şeklinde bir ağaç gövdesi satın almanız ya da onu bulmanız gerekir. Birçok kişi ağaç gövdesine tamamen vernik uygulamayı tercih ederken, diğerleri, gövdeyi kıymıklardan temizlemek için yan yüzeyini düzeltir ve onun sadece üst kısmına vernik uygular.

Öte yandan, bazıları ise, komodine daha kırsal bir hava katması adına, yan yüzeylere bir işlemde bulunmaz. Ancak, çoğu insan, daha yumuşak görünümlü komodinler elde etmek amacıyla pürüzsüzleştirme işlemini tercih eder. İşte başka öneriler:

  • Hazırladığınız komodini daha işlevsel bir hale getirmek için ona tekerlekler ekleyebilir ve böylelikle oda içerisindeki yerini rahatlıkla değiştirebilirsiniz.
  • Yatak çarşaflarına ve perdelere uyum sağlaması için komodini beyaza boyamak da oldukça iyi bir fikirdir.
  • Çok sayıda komodin yapmak için birden fazla ağaç gövdesi kullanabilirsiniz.

3. Sandalye ve merdiven kullanılarak yapılan komodinler

komodin dizaynı

İddia ediyoruz ki bu fikri daha önce hiç duymadınız! Evinizde kullanmadığınız bir sandalye ya da eski bir merdiven varsa, komodin yapımı bunları yeniden kullanmak için harika bir yoldur. Kullanılanların çok özgün ögeler olması, sonuç olarak orijinal bir ürünün oluşmasına neden olur.

Sandalyeler ahşap olmalıdır böylelikle onlara tekrar şekil verebilirsiniz. Bu yöntemin avantajı ise, son derece yenilikçi olmanın yanı sıra, sandalye arkalarını bir şeyleri asmak için de kullanabilecek olmanızdır. İpucu: vernik uygulayın ve bunları zemin, yatak ya da mobilyalarla eşleştirmeye çalışın.

Şimdi, merdiven kullanılarak bir komodin nasıl yapılır onu açıklayacağız. Aslında bu işlem de oldukça kolaydır. Tıpkı sandalyede olduğu gibi, merdiveni de önce onarıp düzeltmelisiniz. Bu işlem, büyük ölçüde, komodini yatak odanızın dekoruyla bağdaştırma şeklinize bağlı olacaktır.

Dikkatli olun! Eşyaları yenileyip düzeltmek sahip oldukları klasik dokunuştan kurtulmak anlamına gelmez. Bu mobilya parçasının esaslı özelliği budur. Kapasitesini genişletmek için basamaklarına raflar yerleştirebilirsiniz. Tasarladığınız komodine ayrıca eski bir dokunuş vermek için klasik süslemeler de kullanabilirsiniz. Yeni dekorasyon parçalarını tercih ederseniz muhtemelen yatak odanızda uyumsuz bir görüntünün oluşmasına neden olursunuz.

4. Çekmece Kullanılarak Yapılan Komodin Dizaynı

Ailenizin kullanılmadan evin bir köşesinde öylece duran eski bir mobilya parçası var mıdır? Onun çekmecelerini çok sofistike bir komodin yapmak için kullanabilirsiniz. Çekmeceleri, tasarım ürünün yanlarına yerleştirebilir ve gövde kısmına raf oluşturması için daha fazla ahşap ekleyebilirsiniz.

Kısmen dar bir çekmece ise, daha geniş bir komodin yapmak için çekmeceleri birbirlerine ekleyebilirsiniz. Evet, bu oldukça basit bir seçenektir, ancak yatak odanızdaki diğer mobilyalarla uyum yakalaması halinde muhteşem görünecektir. Bu noktada komodinin öne çıkan özelliği sadeliği olacaktır.

5. Bavul kullanılarak yapılan komodinler

üst üste konmuş bavullar

Bu tarzda bir komodini daha önce hiç görmediyseniz, bir fırsat kaçırıyorsunuz. Bu noktada amaç, tıpkı diğerlerinde olduğu gibi, kullanılmayan nesneleri, bu durumda valizleri geri dönüştürmektir.

Valizler renkli ise dizayn ettiğiniz komodin çok daha iyi görünecektir. Bununla birlikte, valizlerin büyük çoğunluğu siyah renkte olur; bu durumda ise onları boyamayı ya da sahip olunan dekorasyonu biraz canlandırmak için üstlerini örtmeyi seçebilirsiniz. Evde hiç valiziniz yoksa, market ya da indirimli mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

Bu valizleri oldukça orijinal bir komodine dönüştürmek için, onları üst üste yerleştirin ve en üste çerçeveli bir ayna yerleştirin. Ayna kullanımı farklı bir sonuç elde etmenin yanı sıra, odanızın aydınlanmasına da neden olacaktır.

Valiz yerine eski bir sandık seçerseniz yine buna benzer bir şey elde edersiniz. Eğer daha alçak ve yatağınızla aynı seviyede olan bir ürün istiyorsanız, bu noktada bir çift tahta blok size yardımcı olacaktır.

Bu ipuçları sayesinde, her zaman hayal ettiğiniz yatak odasını elde etmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Bu komodinler çok özel ve orijinal olmanın yanı sıra yatak odanıza şık bir hava da katar.

İlginizi çekebilir ...
Kıyafetlerdeki Ter Lekelerini Çıkarmak İçin 6 İpucu
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Kıyafetlerdeki Ter Lekelerini Çıkarmak İçin 6 İpucu

Kıyafetlerdeki ter lekeleri can sıkıcıdır. Sonuçta bu lekeler herhangi bir giysinizi mahvedebilir ve çok hoş olmayan bir koku da bırakabilir.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.