Önemli Bir Buluşma Öncesi 8 Güzellik İpucu

Çoğu zaman makyajımızın en önemli şey olduğunu düşünsek de, iç güzelliğimizi göstermek için önemli olan kendimizle barışık hissetmektir.
Önemli Bir Buluşma Öncesi 8 Güzellik İpucu
Lourdes Martínez

Yazan ve doğrulayan Eczacı Lourdes Martínez.

Son Güncelleme: 18 Ocak, 2019

Bu hafta sonu önemli bir buluşmanız mı var? Aynı zamanda hem harika hem doğal hem de sağlıklı mı gözükmek istiyorsunuz? Hiç strese girmeyin; çünkü bugün size nefesleri kesmeniz için, önemli bir buluşma öncesi yapacaklarınıza dair çok basit birkaç ipucu vereceğiz.

Önemli bir buluşma için güzellik ipuçları

1. Nemli bir cilt

Buluşmaya bir iki gün önceden hazırlanmanın önemini unutmayın. Yumuşak, pürüzsüz ve nemli bir cilt sizi gerçekten çok güzel gösterecektir. Cildiniz iyi hazırlanmışsa makyajınız da daha iyi gözükecek, kapatacak daha az kusur kalacak ve bu da size kendiliğinden doğal ve çekici bir görüntü kazandıracaktır.

Peki bunu nasıl başarırız? Oldukça basittir. Önemli bir buluşma öncesi, bu buluşmaya iki gün kala, aşağıdaki karışımı hazırlayın ve bu tedaviyi sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa uygulayın.

 • Bunun için önceden kaynatılmış ve ezilmiş dört yemek kaşığı balkabağı posasına ihtiyacınız var.
 • Küçük bir kase içinde balkabağını, bir yemek kaşığı balı, bir yemek kaşığı zeytinyağını, yarım yemek kaşığı sütü ve bir yemek kaşığı aloe vera jelini karıştırın.
 • Pürüzsüz bir macun kıvamına geldiğinde yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekletin.
 • Ardından yüzünüzü durulayın.
 • Bu uygulamayı günde iki defa tekrar ettikten sonra cildinizin ne kadar diri ve nemli gözüktüğünü fark edeceksiniz.

2. Parlak, yumuşak ve ipeksi saçlar

uzun saç

Herkes doğal bir güzelliğin peşindedir. İhtiyacımız olanı elde etmek için saçımızın da yumuşak; ama hacimli ve aynı anda parlak gözükmesi gerekmektedir. Önemli bir buluşma öncesi, buluşmanıza iki gün kala saçınıza günde bir defa aşağıdaki maskeyi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

 • Bir avokado,
 • 2 damla badem yağı
 • 2 damla Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

 • Tüm malzemeleri küçük bir kasenin içinde karıştırın. Hindistan cevizi ve badem yağı hasarlı saçları eski haline döndürmek için idealdir.
 • Bu kolay maskeyi hafif nemli saça uygulayın ve saçınızı ılık suyla durulamadan önce 20 dakika boyunca bekleyin.
 • Saçınızın ne kadar güzel gözüktüğünü fark edeceksiniz.

3. Kusursuz bakışlar

kusursuz bakışlar

Güçlü ve dolgun kirpiklerle çerçevelenmiş parlak gözler yüzümüzün göstermek istediğimiz başka bir yönüdür. Bunun için tek ihtiyacınız olan buluşmadan iki gün önce vazelin ve Hint yağı uygulamaktır.

Gece yatmadan önce bir damla Hint yağıyla biraz vazelin ile göz kapaklarınızın üstüne masaj yapın. Sabah uyandığınızda farklı göreceksiniz.

4. Dolgun yumuşak dudaklar

sağlıklı dudaklar

Dudaklar kadınların şüphesiz en dikkat çeken yönlerinden biridir. Ancak bazen dudaklar kuruyup çatladığında, ruj sürseniz dahi ölü deri hemen kendini gösterir. Peki ne yapabilirsiniz?

 • Yine, biraz vazelin süreceğiz.
 • Ardından biraz toz şeker ekleyip dudağımız ölü derilerden hafifçe arındıracağız.
 • Ilık suyun içine batırılmış pamukla dudaklarımıza yavaşça masaj yapıp ölü deriyi uzaklaştıracağız.
 • Ardından uygulayacağımız vazelin gece boyunca dudağımızda kalacak.
 • Sabah kalktığınızda dudaklarınız çok daha yumuşak ve güzel olacaktır.

5. Güzel tırnaklar

güzel tırnaklar

Buluşmadan iki gün önce hazırlayabileceğiniz kolay bir ipucu 2 damla limon suyu, bir yemek kaşığı zeytinyağı, ezilmiş sarımsak ve B vitamini kapsülünü oje çıkartıcınıza eklemek placaktır.

Bu karışımı ojesiz tırnaklarınıza sürün ve daha sağlıklı ve güçlü hale gelmelerini bekleyin. Büyük gün geldiğinde tırnaklarınıza belli belirsiz; ama zarif bir renk sürün, ten rengi veya pastel tonlar olabilir. Tırnaklarınız çok şık duracaktır.

6. Bir gün önceden uykunuzu iyice alın

uyku almak

Erken yatmaya çalışın. Böylece sabah uyandığınızda uykunuzu almış ve rahatlamış hissedeceksiniz, gözlerinizin altındaki torbalar da yok olmuş olacaklar. Ayrıca yastığınızın altına biraz lavanta da koyabilirsiniz, rahatlatıcı kokusu daha güzel uyumanıza yardımcı olacaktır.

7. Az çoktur kuralını unutmayın

romantik çift

Gerçek güzellik içten gelendir. Diğer bir ifadeyle kozmetik ve makyajı hiçbir zaman abartmamalıyız. Kusursuz görüneceğim diye endişelenmeyin. Yalnızca sahip olduklarınızı kullanın ve saçlarınızı açık bırakın.

Basit; ama çekici bir kıyafet giyin ve gözlerinize ya da dudaklarınıza (ancak ikisine birden değil) vurgu yapan nötr makyaj renklerini seçin. En önemli nokta dış görünüşünüzle kendinizi rahat hissetmenizdir ve inanın bu da doğrudan duruşunuza yansıyacaktır.

8. Önemli randevudan önce rahatlatıcı bir banyo

köpüklü banyo

Rahatlamak için banyo gibisi yoktur. Randevunuza sakin ve rahatlamış bir şekilde gitmek için önceden sinirlerinizi yatıştırmak, kaslarınızı gevşetmek, yüzünüzü rahatlatmak ve buharın gözeneklerinizden toksini atmasına izin vermek için en iyi yöntem ılık bir banyodur.

Banyo tuzları ve hoş kokulu aromalarla küvette en azından yarım saati kendinizi ayırın. Artık buluşmanın tadını çıkarın: Doğal davranın ve daima kendiniz olun.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Bardaa, S., Ben Halima, N., Aloui, F., Ben Mansour, R., Jabeur, H., Bouaziz, M., & Sahnoun, Z. (2016). Oil from pumpkin (Cucurbita pepo L.) seeds: Evaluation of its functional properties on wound healing in rats. Lipids in Health and Disease. https://doi.org/10.1186/s12944-016-0237-0
 • Luyster, F. S., Strollo, P. J., Zee, P. C., & Walsh, J. K. (2012). Sleep: A Health Imperative. Sleep. https://doi.org/10.5665/sleep.1846
 • Rodríguez Domínguez, I., Santana Gutiérrez, O., Recio López, O., & Fuentes Naranjo, M. (2006). Beneficios del Aloe Vera l.(sábila) en las afecciones de la piel. Revista Cubana de Enfermería22(3), 0-0.
 • Ahmad, Z. (2010). The uses and properties of almond oil. Complementary Therapies in Clinical Practice. https://doi.org/10.1016/j.ctcp.2009.06.015
 • Dreher, M. L., & Davenport, A. J. (2013). Hass Avocado Composition and Potential Health Effects. Critical Reviews in Food Science and Nutrition. https://doi.org/10.1080/10408398.2011.556759
 • Estrella, V., Nipotti, J., Orive, M., & Fernández Bussy, R. (2015). La piel y sus nutrientes. Revista argentina de dermatología96(2), 117-133.
 • Fàbregas, A., del Pozo, A (2006). Conceptos básicos de hidratación cutánea (III). Mecanismos de hidratación activa y pasiva. OFFARM25(9).
 • Lewith, G. T., Godfrey, A. D., & Prescott, P. (2005). A single-blinded, randomized pilot study evaluating the aroma of Lavandula augustifolia as a treatment for mild insomnia. Journal of Alternative & Complementary Medicine11(4), 631-637.
 • India, M. (2003). Effect of mineral oil, sunflower oil, and coconut oil on prevention of hair damage. j, Cosmet. Sci54, 175-192.
 • Hochman LG, Scher RK, Meyerson MS. Brittle nails: response to daily biotin supplementation. Cutis. 1993;51(4):303-305

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.