Papaya ile Zayıflayın

· 16 Mayıs, 2015

Papayanın sağlık meyvesi olduğu hep söylenir. Güzel renginin yanısıra tatlı ve hoş bir tadı vardır. Harika posasında vücutta büyük iyileştirici etkileri olan papain denen bir bileşen bulunur. Ve bu kadar da değil, papaya ile kilo da verebilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek ister misiniz?

Papaya tüm dünyaca bilinen tropikal bir meyvedir ve bulması kolaydır. Harika bir diüretik ve antioksidandır, çok miktarda bitkisel lif ve çok az kalori içerir. Bunun yanısıra A, B ve C vitamini, kalsiyum, demir ve fosfor içeriği de yüksektir. Bu kadarla da kalmıyor, zayıflama ve selülitle savaşmada da yardımcıdır. O yüzden okumaya devam edin, bu yazımızda size papaya ile nasıl kilo vereceğinizi açıklayacağız.

Papayanın zayıflamaya olan faydaları

Papaya-yağ yakar

  • Bazen kilo vermek için hangi rejimi yapacağınıza karar vermek zordur. Sadece zayıflamayı değil, aynı zamanda sağlıklı kalmanızı da sağlayacak olanları seçmek önemlidir. Eğer herhangi bir sorunuz varsa doktorunuz veya diyetisyeninize her zaman danışabilirsiniz. Papaya rejimi kısıtlayıcıdır. Bu demektir ki iki gün boyunca çok dikkatli bir rejim yapacaksınız ve 3. günde sonlandıracaksınız. Papaya iki şey yapar: vücudu arındırır ve yağları yakar.
  • Papayanın ishal, gaz, kabızlık, gastrit gibi sindirim sorunu yaşayanlar için ideal olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca iyileştirici özellikleri nedeniyle akne gibi cilt sorunları olanlar için de harikadır. Tam tamına bir harikalar meyvesidir de denebilir. Hastalık Kontrol Merkezi’ne göre papain onun bu özelliklerinden faydalanılmasını sağlar.

Papaya ile nasıl zayıflanır?

Papaya-1

Bu rejimi haftada iki gün uygulayacaksınız. İdeal olarak 2 veya 3 ay süresince yapmalısınız. Sadece kilo vermeyecek, ayrıca vücudunuzu arındıracak ve sindirim sisteminizi de iyileştirmiş olacaksınız. Aşağıdaki kuralları 48 saatliğine uygulamayı deneyerek gayret göstermeye değer.

Kahvaltı

Fazla olgunlaşmamış taze papaya arayın. Rejime sabah kahvaltısında başlayın. Tercihen bu iki gün boyunca içine 2 çay kaşığı buğday tohumu veya benzeri bir tahıl eklenmiş bir bardak soya veya yulaf suyu içmelisiniz, bu size yeteri kadar lif temin edecektir. Arkasından papaya salatası yiyin. Orta boy bir papaya seçin, soyun ve küplere bölün. Güne başlamak için oldukça sağlıklı ve besleyici bir yöntemdir.

Öğle yemeği

  • Öğle yemeği için tam buğday salatası yapın. Bunu sebze suyu ile pişirebilir ve dilimlenmiş domates, birkaç ıspanak yaprağı, birkaç zeytin, bir diş sarımsak ve yarım limonun suyu ile karıştırabilirsiniz. Tam buğday pirincinin arkasından papaya suyu için.
  • Rejimin 2. gününde öğlen yemeği için fırında patlıcan pişirin ve zeytinyağlı küçük bir ıspanak salatası ve birkaç parça pancar da ekleyin. Takiben papaya suyu için.

Atıştırma

Yarım papaya ve iki dilim ananas ile meyve suyu hazırlayın. Meyveleri iyice temizleyin ve beraber blendırda iyice karıştırın.

Akşam yemeği

  • Akşam yemeği için bir fincan sebze suyu hazırlayın. Soğan, kereviz ve limon suyu kullanabilirsiniz. Tatlınız elbette ki dilimlenmiş papaya olacak.
  • İkinci günde birkaç enginar hazırlayın. İyice pişirerek biraz tuz ve sirke ekleyin. İsterseniz bir dilim kızarmış tam buğday ekmeği ve biraz zeyinyağı da yiyebilirsiniz. Yemeğinizi dilimlenmiş papaya ile bitirin.

Papaya çekirdeklerinin zayıflamaya faydası

papaya ile guzellik hileleri

Buna şaşırabilirsiniz ama papaya çekirdeklerinin inanılmaz sağlıklı özellikleri vardır:

  • Böbrek yetmezliği sırasında böbrekleri tedavi eder.
  • Toksinleri ve olası bağırsak parazitlerini yok eder.
  • Özellikle sirozdan muzdarip kişilerde karaciğeri korur.
  • Sindirim sistemini tedavi eder: antibakteriyel ve iltihap sökücü özellikleri vardır.

Ek olarak, papaya çekirdekleri, vücudun yağları emmesini veya aşırı yağ üretimini önleyici yetenektedirler. Kısacası düzenleyici olarak görev görürler. Peki onlardan nasıl faydalabilirsiniz? Papaya çekirdekleri nasıl tüketilir? Çok basit! Pek çok seçeneğiniz var. Blendırda parçalayabilir veya hap gibi yutabilirsiniz. İdeal olarak bunu kahvaltıda yapmalı ve 8-10 adet çekirdek yemelisiniz. Parçalanmış halde yemesi daha kolaydır. Hatta bir bardak greyfurt suyu ile kombine etmek çok daha iyidir.

Öyleyse aklınızda olsun: Haftada 2 gün olacak şekilde iki veya üç ay boyunca papaya rejimi uygulayın. Papaya çekirdeklerini 15 gün üstüste kahvaltıda yiyin ve 15 gün dinlenin, veya sizin için daha kolayı nasılsa öyle yapın.