Partnerinizi Gerçekten Sevdiğinize Dair Dört İşaret

Bazen, duygularınızdan şüphe duyabilir veya bu konuda kendinizi güvensiz hissedebilirsiniz. Bu yüzden, bu yazıda, partnerinizi gerçekten sevdiğinizin göstergesi dört işareti paylaşmaya karar verdik. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!
Partnerinizi Gerçekten Sevdiğinize Dair Dört İşaret

Son Güncelleme: 10 Mayıs, 2019

Hayattaki bazı şeyler, sevmek ve sevilmek gibi, tüm insanlar için gerçekten çok önemlidir. Mali veya kişisel problemler yaşadığınız bir dönemden geçiyor olabilirsiniz, ancak hayatınızda sevgi varsa kendinizi daha iyi hissedersiniz. Bununla birlikte, zaman zaman, partnerinizi gerçekten sevip sevmediğinizi kendinize soruyor olabilirsiniz.

Bu yazıda, partnerinizi gerçekten seviyor musunuz, yoksa hissettiğiniz her şey hayranlıktan mı ibaret keşfedebilirsiniz. Korkularınızla yüzleşin ve duygularınızla ilgili gerçeğe ulaşın.

Ya partnerinizle aynı hisleri paylaşmıyorsanız?

genç kadın

Her şeyden önce, duygularınızı olduğu gibi kabul etmek ve kendinizi kandırmamak çok önemlidir. Ancak bu şekilde kendi içinize dönebilir ve partnerinize karşı olan gerçek duygularınızı keşfedebilirsiniz.

Bu nedenle, ilk adım, hissettiğiniz şeyin aşk olmamama ihtimalini kabul etmektir. İlişkinizin bitebileceği olasılığını kabul etmek cesurca bir eylemdir.

Kimse aşık olmadığı için suçlu sayılmaz. Partneriniz daha fazlasını istese de, kendinizi hissetmediğiniz şeyleri hissetmeye zorlayamazsınız.

Tereddüt etmek kötü bir şey değildir. Üstelik, ikinizin de kendisini mesafeli hissedeceği zamanlar olacaktır. Ancak, bu, ilişkinizin sonunun geldiği anlamına gelmez.

Olayları analiz ettiğiniz ve duygularınız söz konusu olduğunda içe dönük gözlemler yaptığınız için suçluluk duymayın. İyi ya da kötü olsun fark etmez, önemli olan hissettiğiniz şeyin gerçekliğini kabul etmek ve kendinizi kandırmamak olacaktır. Ve bunu başarabilmek adına kendinize zaman tanıyın.

Bununla birlikte, herhangi bir şüpheniz varsa, bir insanı gerçekten sevdiğinizin göstergesi dört işaretin ne olduğuna daha yakından bakın.

Partnerinizi Gerçekten Sevdiğinize Dair Dört İşaret

1. Onun ve iyiliği hakkında düşünüyorsunuz

mutlu bir kadın

O kişinin mutluluğu ve refahı düşüncelerinize girdiğinde, kesinlikle partneriniz hakkında yoğun duygular hissediyorsunuz demektir.

Partnerinizi gerçekten sevdiğinizin açık bir göstergesi, onu ve iyiliğini düşünüyor olmanızdır. Düşünceler, onunla birlikte olma arzunuzu bağlar, çeker, uyandırır, besler ve iyi olduğundan emin olmanıza yardımcı olur. Partnerinizi sevdiğinizin bir diğer açık göstergesi ise onunla vakit geçirmek istiyor olmanızdır.

Bunun yerine, her zaman, başka biriyle birlikte olmak ya da eski partnerinizle yaşadığınız deneyimler hakkında düşünüyorsanız, sevgilinize karşı artık aynı duyguları beslemiyor olabilirsiniz. Bu genellikle yavaş yavaş olur, bu yüzden davranış ve düşüncelerinizi yakından izlemek her adımda işinize yarayacaktır.

2. Partneriniz size güç veriyor

Partneriniz, her zaman, dünyaya kendinizin en iyi versiyonunu sunmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Birini sevdiğiniz zaman, kişiliğinizin parçalarını saklayıp gizlemeden ona kendinizi gerçekten olduğunuz gibi gösterirsiniz. Bu, partnerinizin sizi olduğunuz gibi sevdiği anlamına gelir.

Aşk insanları gelişmeye ve daha iyi olmaya teşvik eder. Aşk size her gün bir doz enerji sağlar.

Birlikte yeni projeler üstlenmek, evinizi birlikte dekore etmek, en sevdiğiniz restoranda akşam yemeği yemek ya da birlikte seyahat etmek; bunların hepsi partnerinizi gerçekten sevdiğinize dair işaretlerdir.

3. Güvensizlik veya kıskançlığa dair duygularınız yok

partnerinizi sevdiğinize dair dört işaret

Partnerinizin duygularından ya da eylemlerinden şüphe duymamalısınız. Zira kıskançlık bir ilişki üzerinde yıkıcı etkilere sahip olabilir.

Kıskançlık temelde güven ve itimat eksikliğinden kaynaklanır. Partnerinize gerçekten güvenip ona saygı duyduğunuzda, onu gizlice gözetleme; sosyal medya hesaplarını, cep telefonunu, ceplerini karıştırma veya giysilerini kontrol etme ihtiyacı hissetmezsiniz.

Bunu sorgulamak, yalnızca partnerinizin sizi aldattığına inanmanıza neden olur. Bu, aynı zamanda, ilişkinize zarar verecek olumsuz düşüncelerin oluşmasına da yol açacaktır.

Sevmeye karar veren bir kişi bunu koşulsuz olarak yapmalı, incinme olasılığını göze almalı ve geçmişte yaşadıklarının acısını şimdiki partnerinden çıkarmamalıdır.

4. Partnerinize sizi sevip sevmediğini sorma ihtiyacı hissetmezsiniz

Partnerinizi gerçekten seviyorsanız eğer, onun da sizi sevip sevmediğini sorma ihtiyacı hissetmezsiniz.

Kendinizi bütün iyi şeylerin akışına bırakır ve sevdiğiniz insana zor zamanlarında ya da ihtiyacı olduğu anlarda yardım edersiniz.

Her ne kadar birlikte olduğunuzda zaman uçup gitse de, birbirinize bağımlı olmadığınız için ayrı da olabilirsiniz. İlişkiniz güven, sabır, iyilik, ve saygıya dayanmalıdır. Herhangi bir anlaşmazlık ilişkinizi sadece daha güçlü hale getirecektir.

Bunlar gerçek, sevgi dolu bir ilişkiye dair göstergelerdir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Perles, F., San Martín, J., Canto, J., & Moreno, P. (2013). Inteligencia emocional, celos, tendencia al abuso y estrategias de resolución de conflicto en la pareja. Escritos de Psicología / Psychological Writings. https://doi.org/10.5231/psy.writ.2011.0605
  • Díaz Bolaños, C. D., González Sosa, Y., Rodríguez Rodríguez, R. I., Rodríguez Trueba, J. C., Luján Henríquez, I., & Rodríguez-Mateo, H. (2018). Satisfacción familiar, comunicación e inteligencia emocional. International Journal of Developmental and Educational Psychology. Revista INFAD de Psicología. https://doi.org/10.17060/ijodaep.2018.n1.v1.1171
  • Rohmann, E., Führer, A., & Bierhoff, H. W. (2016). Relationship Satisfaction Across European Cultures: The Role of Love Styles. Cross-Cultural Research. https://doi.org/10.1177/1069397116630950

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.