Harika Bir İlişki Nasıl İnşa Edilir?

Herhangi bir ilişkide, aynı fikri paylaşmadığınız konuların olması muhtemeldir. Ancak, her iki birey de saygılı bir şekilde uzlaşma sağlamalıdır.
Harika Bir İlişki Nasıl İnşa Edilir?

Tarafından yazılmıştır Katherine Flórez

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Harika bir ilişki kurmak her zaman kolay değildir.Öncelikle, tüm insanlar mükemmellik diye bir şeyin olmadığını bilirler. İşte tam da bu yüzden yaşam süresince tamamen mükemmel bir insan bulmak neredeyse imkansızdır.Bu durum, duygusal alanda da eşit derecede geçerlidir.

Bununla birlikte, bir partner bulmak bir insanın sahip olabileceği en mutluluk verici deneyimlerden biridir.

Aslında, istikrarlı bir ilişkiye girdiğiniz zaman, bu yolculuk çok ilginç bir başlangıç noktasına anlamına gelir. Nitekim, bu birliğin amacı mükemmel bir bağlantı kurmaktır.

Bu düşünce çizgisini takiben amaç, olağanüstü bir ilişkiye ulaşmak halini alır. Bu ilişki bir takım eksiklikler içeriyor olabilir, ancak bu sorunlara nasıl çözümler bulunacağını ve nasıl huzur içinde devam edileceğini bilmek için gerekli olgunluğa sahip olmak gerekir.

Çiftlerin Sorunu

harika bir ilişki

TV dizileri, pembe diziler ve filmler aracılığıyla, gerçekçi olmayan bir ilişki imajı sunuluyor ve klişe hikayeler genelde bu medyanın çoğunluğunu oluşturmakta.Uzun vadede, bu durum birçok insanın ilişki hakkında sahip olduğu fikirleri çarpık hale dönüştürebilir.

Harika Bir İlişki Kurmak İsteyen Çiftler İçin Çözüm Yolları

Evet, insanlar kusurludur, ancak bu sağlıklı ve rahat bir ilişkinin yolunda bir engel değildir.Bu makalede sizinle, hayat boyunca size eşlik etmesini seçtiğiniz özel kişi ile sağlıklı bir ilişki kurmanıza yardımcı olacak bir dizi öneri paylaşacağız.

1. Fiziksel olarak yakınlaşın

fiziksel temas

iki kişi arasındaki güven düzeyini yansıtmalıdır.

Saygı her şeyden önce gelir. Bir birey karşı taraf ile herhangi bir şekilde iletişime geçmeye istekli değilse, bunu zorlamamak en iyisidir.En rahatlatıcı fiziksel temas sarılmaktır.

Sonuçta, bir sarılma, hoş olmayan bir şey yaşandığı zaman, güven ve mutluluk aktarabilir ve moralimizi düzeltebilir.

2. Dikkatinizi verin

Bu cümle, ilişkiler için oldukça klişe bir tavsiye olabilir. Bununla birlikte, başka bir insan ile birlikte olmak söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biridir.

Aşkın dünyasına girdiğiniz zaman asıl amaç mutlu olmaktır. Ancak, bu mutluluk her iki insan tarafından da paylaşılmalıdır.Bunu başarmak için işaretlere dikkat etmek çok önemlidir.

Sözel olmayan dili aklımızda tutmamız gerekir çünkü birçok durumda, bazı insanlar neler deneyimlediklerini söylemezler.Böylece, bu tür bir dikkat, şaşırtıcı sonuçların elde edilmesine yol açabilir.

3. Takım çalışması

eller ile kalp yapmak

Pek çok kişi çaba gösterme fikrini temel alarak, ilişkilerin, iş yerleri gibi olduklarını onaylar.Bu, her iki tarafın da ortak bir hedef adına doğru bir şekilde çalıştığı zaman, mükemmel sonuçlar elde edebileceği anlamına gelir. Tersi gerçekleşirse, süreç yıkıma uğrar.

Aynısı ilişkiler için de geçerlidir.Eğer iki kişiden biri çaba gösterir ve diğeri bunu yapmazsa, en olası senaryo ilişkinin işe yaramaz hale geleceğidir. Sonrasında da son bulacaktır.

Bu nedenle, her iki kişi de, ilişkinin mümkün olduğu kadar sağlıklı olması için, ilgili tüm sorumluluklara karşı bir takım ruhu sergilemelidir.

Bu durum, ister yemek yapmak ister ekonomik sorumluluklar isterse eşit önem taşıyan diğer alanlar olsun, ilişkinin herhangi bir alanı için geçerlidir. Görev paylaşımı, bir ilişki için sağlıklı ve güçlendirici bir uygulamadır.

4.Harika bir ilişki istiyorsanız saygılı bir şekilde tartışın

Zamanla, “tartışmak” kelimesinin kavramı çarpıtılmıştır. Şimdilerde, hiçbir temeli olmadan kötü bir enerji ile kavga etmek gibi olumsuz bir işaret olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, kelime gerçekte tam da zıt bir anlam taşır: “tartışmak”, saygı mevcut olduğu sürece, bir konum ya da bir fikri savunmak adına argümanları kullanmak anlamına gelir.Bu, istikrarlı ve şahane bir ilişki kurmak için verilen en önemli tavsiyelerinden biridir.

İki birey olarak, farklı bakış açılarının varlığını akılda tutmak her zaman önemlidir. Bu yüzden onlara saygı duyulmalıdır. Hepsinden önemlisi, bunları sağlıklı bir tartışma yoluyla nasıl paylaşacağınızı bilmektir.

İlginizi çekebilir ...
İlişkinizde Asla Tolere Etmemeniz Gereken 7 Şey
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
İlişkinizde Asla Tolere Etmemeniz Gereken 7 Şey

Partnerinizi ne kadar sevseniz de ilişkinizde asla tolere etmemeniz gereken şeyler olduğunu biliyor muydunuz? Daha fazlası için yazımızı okuyun.  • The Angry Therapist. Retrieved 18 February 2021, from https://www.theangrytherapist.com/
  • Salgado, C. (2003). El desafío de construir una relación de pareja. Editorial Norma.
  • Escobar Isaza, G. A. (2000). Hacerse pareja: una guía para construir una relación de pareja duradera (No. Sirsi) i9789682461200).

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.