Peşinde Koşmadan Bir Erkek Nasıl Cezbedilir?

Çelişkili gibi görünse de bir erkeği cezbetmek ve ilgisini çekmek için, bağımsız görünmeniz ve hayatınızda ona ihtiyacınız olmadığını görmesini sağlamanız gerekir. 
Peşinde Koşmadan Bir Erkek Nasıl Cezbedilir?
Isbelia Esther Farías López

Yazan ve doğrulayan filozof Isbelia Esther Farías López.

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Bir erkek nasıl cezbedilir? Erkekleri cezbetmek bazı kadınlar için içgüdüsel bir şeydir. Ancak herkes bu sanat dalında yetenek sahibi değildir. Her şey erkeklerin karşı koyamayacağı bazı baştan çıkarma yollarını uygulamanıza bağlıdır.

Önemli olan onlara her şeyi bir anda göstermemektir. Bunun yerine daha fazlasını almak üzere geri geleceklerini garanti etmek için duruma hakim olmalısınız. İnsiyatifinizi kullanmalısınız.

Çok cüretkar olmayın

Erkekler, duygusal hayatlarının kontrolünü ellerinde tuttuklarında kendilerini daha rahat hissederler. Onların çekici buldukları kadını baştan çıkaran kişinin kendileri olduğunu hissetmeleri gerekir. Bu yüzden amaç onları yönlendirmeniz ancak onlar farkında olmadan bunu yapmanızdır.

Attıkları adımlardan emin olmak ve rahat hissetmek onlar için önemlidir. Bu yüzden baskı altında hissedebilecekleri için çok cüretkar olmanız onları korkutup kaçıracaktır.

Bir kadın onların peşinden koştuğunda, hazır olmadıkları bir anda birine bağlanmak zorunda kalmaktan korktukları için kaçmaya eğilimli olurlar. Daha da kötüsü bir kadına yalnızca cinsel ilişki kurmak amacıyla yaklaşıp onu elde ettikten sonra kayıplara da karışabilirler.

Tüm bunlar bir erkeğin peşinden koştuğunuzda büyük ihtimalle pozitif sonuç almayacağınız anlamına gelir.

Yapılmaması gerekenlerden bahsettik. Şimdi bir de yapmanız gereken şeylerin neler olduğuna bakalım.

Bir erkek nasıl cezbedilir?

1. İletişim kurun

kadın erkek battaniye mutlu çift

Size yaklaşması için ona fırsat verecek şekilde gündelik bir iletişim kurmalısınız. Özel ve derin bir bakış ve gülümseyiş bir sohbetin doğmasına yardımcı olacaktır.

Anlattığı hikayeleri dinlemelisiniz. Klişe ve baya olsalar bile sizi tavlamak için söyleyeceği sözlere kulak vermelisiniz. Ayrıca söyledikleriyle gerçek anlamda ilgilendiğinizi ona göstermeniz şart.

Sizi eğlenceli ve özgüvenli biri olarak görmesini sağlamanız savaşın yarısını kazandığınız anlamına gelir!

Onunla bağ kurmak için sohbetlerinizden faydalanmalısınız. Birlikte olmak isteyeceği tek insan sizmişsiniz gibi düşünmesini sağlayın.

2. Gizemli olun

Konuşmaya başladıktan sonra bir noktada birlikte dışarı çıkmayı veya bir şeyler yapmayı planlayacaksınız. Beraber geçirdiğiniz süre boyunca size kur yapmasına izin vermeli ve kendisini önemli hissetmesini sağlamalısınız. Buluşmalar birbirinizi daha iyi tanımanız ve gerçekten uyuşup uyuşmadığınızı görmeniz için harika fırsatlardır.

Hayatınızla ilgili her detayı ona söylememenizi tavsiye ederiz. Gizemli olmayı sürdürmek bir adam için cezbedici olmaya devam etmenin anahtarıdır. Bunu baştan çıkarıcı bir şekilde yapmanın yolu ise yarım yamalak cevaplar vermektir. Bu onun daha fazlası için geri gelmesini sağlayacaktır.

Günümüzde pek çok şey değişmiş olsa da ilk buluşmada cinsel ilişkiye girmekten kaçınmak her zaman en iyisidir. Elde edilmesi zoru oynamak onların ilgisini taze tutacaktır ve sizi daha fazla arzulamalarını sağlayacaktır.

3. Kendinize güvenin

Bir erkeği cezbetmek için boş zamanlarınızda ne kadar eğlendiğinizi, arkadaşlarınızla zaman geçirdiğinizi ve yeni insanlarla tanıştığınızı bildiğinden emin olmalısınız.

Erkekler kendine güveni olan özgür kadınlara hayran kalırlar çünkü bu kadınların kendi hayatlarına müdahale etmeyeceklerini hissederler. Özgür bir tutum sergilemeniz bir erkeğin size daha fazla yakınlaşmak ve aranızdaki bağı derinleştirmek istemesine yol açacaktır.

Ayrıca onu çok fazla zorlamamak için duygusal anlamda hazır olmalısınız. Çünkü bu onu korkutup kaçırabilir.

4. Size güvenebileceğini ona gösterin

Bir erkek konuşurken onu aktif bir şekilde dinlemek, sırlarını söylemesine ve açılmasına yardımcı olacaktır. Hangi sporla ilgilendiğini, ne tür müzikleri sevdiğini ve diğer ilgi alanlarını öğrendiğinizde ona sürpriz yapmanız çok kolay olacaktır.

Onu ikinizin de sevdiği bir şarkıcının konserine götürmeniz kesinlikle sizden daha fazla hoşlanmasını sağlayacaktır.

Bir erkek nasıl cezbedilir: Sonuç

Bir erkeği cezbedebilmek için ona seksi bir bakış fırlatmalı, arkadaşça gülümseyişinizi göstermeli ve ne istediğini bilen özgüvenli bir kadın gibi davranmalısınız.

Bir erkeğin ilgisini taze tutmanın anahtarları bunlardır!

İlginizi çekebilir ...
Tekrar Bir İlişkiye Başlama Korkusu
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Tekrar Bir İlişkiye Başlama Korkusu

Geçmişten gelen acı tecrübeler nedeni ile, yeni bir ilişkiye başlama korkusu bazen o kadar ağır gelir ki, yeni bir insanla bile tanışmak istemeyiz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Singh, R., Yeo, S. E. L., Lin, P. K., & Tan, L. (2007). Multiple mediators of the attitude similarity-attraction relationship: Dominance of inferred attraction and subtlety of affect. Basic and Applied Social Psychology, 29(1), 61-74.

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.