Aşkı Ararsanız Bulamazsınız

Yalnızca kendinizi gerçekten sevebildiğiniz zaman başkasını sevebilirsiniz. Çünkü kendinizle rahat olabildiğiniz zaman başka bir insana bağımlı olmadan onlara sevginizi gösterebilirsiniz.
Aşkı Ararsanız Bulamazsınız

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

“Aşkı ararsanız bulamazsınız.” lafını muhtemelen hali hazırda duymuşsunuzdur. Fakat zaman geçtikçe pop kültürü ya da etrafınızdaki insanlar size “Ne? Hala kendine birini bulamadın mı?!” demeye başlar.

Sonra da hala hayatınızdaki o özel kişiyi bulamadığınız için endişelenmeye başlarsınız. Etrafınızdaki insanların da sizin zamanla geliştirdiğiniz davranışlar dahilinde hareket ettiğini unutmayın.

(Genellikle hatalı bir şekilde) gerçekten mutlu olabilmek için bir sevgiliniz olması ve bir aile kurmanız gerektiğini ya da bir sevgilinizin olmamasının garip olduğunu düşünürler. Diğer bir yandan, belki de sevgiliniz olmadığı için başarısız olduğunuzu düşünürler.

Sorgulamadan inandığımız birçok şey vardır: fakat, bazı şeyleri farklı açılardan görmeye başlamalıyız, başka türlü bu insanlar sizi ve hayatınızı olumsuz etkiler.

Bir sevgiliniz olması ihtiyacı takıntı haline dönüşebilir. Ama aşkı ararsanız bulamazsınız.

Aşk internette bulunmaz

internette flört

Badoo gibi sitelerde ya da Tinder gibi mobil uygulamalarda aşkı bulamazsınız. Oralarda bulunan aşkın kısa süreli olduğunu herkes bilir. İnternet yoluyla aşkı bulan bazı insanlar olsa da, bunun nasıl olduğunu kendinize sormalısınız. İnternet yoluyla insanlarla iletişime geçmenizin birçok farklı sebebi vardır:

  • Düşük özgüvenli oldukları için gerçek hayatta kimseyle tanışmayacaklarına inanıyor olabilirler.
  • Utangaç ve çekingen olabilirler ve sosyal ağlar onlara insanlarla daha rahat ve doğal konuşmaları için cesaret veriyor olabilir.
  • İş ya da diğer zorunluluklar yüzünden arkadaşlarıyla dışarı çıkamıyor olabilirler ya da aktif bir yaşam tarzları olmayabilir ve insanlarla tanışabilmelerinin tek yolunun internet olduğunu düşünebilirler.
  • En kısa zamanda birilerini bulma konusunda umutsuz olabilirler ve bu yüzden işleri hızlandırmak için interneti kullanıyor olabilirler.

Gördüğünüz üzere bu insanlardan hiçbiri internette aşkı aramıyorlardır. Gerçekte, özgüven, kendileri gibi biri, birilerinin onları umursadığını hissetme, önemli birileriymiş gibi hissetmenin peşindedirler… Bunun aşkla herhangi bir ilgisi var mı?

Aşk en az beklediğiniz anda çıkagelir

arasında ilişki

Defalarca kez görürüz: gerçekten umutsuz olduğunuz anlarda, gözünüzün üzerinde olduğu insanın kaçıp gitme ihtimali daha yüksektir.

Bir ilişki içerisinde olduğunuz ve aniden başka bir insandan hoşlanmaya başladığınız anlar oldu mu? Böyle durumlar ilişkide, rahat ve sakin olduğunuz ve diğer insanların size çekici gelmeye başladığı için olur. Bu, umutsuz olduğunuz anlarda başınıza gelmez.

Bunun olmayacağını düşünseniz de mümkün olduğunu düşünseniz iyi edersiniz. Spor salonunda, süpermarket sırasında, işte… Her şey mümkün. Dünya beklemediğimiz sonsuz ihtimallerle dolu. Endişe ve umutsuzluk içinde aşkı bulamazsınız. Bu şekilde giderseniz, karşılaştığınız ilk insanla ilişki kurmaya çalışırsınız.

Yalnız kalmaktan korkmayın

Eğer yalnız kalmaktan korkuyorsanız, aşkı bulamazsınız. Böyle zamanlarda, bu korku aklımızda köklenmiş duygulardandır. Yalnız kalmak asla yanlış bir şey değildir.

Eğer henüz bir partner bulamadıysanız bu bir sorun teşkil etmez. Gerçekten, hiç sorun değil. Eğer bu sizde endişeye sebep oluyorsa, bu muhtemelen mutlu olmak için buna ihtiyacınız olduğunu düşünmenizdendir.

Fakat gerçekte neyin sizi mutlu edeceğini biliyor musunuz? Kendinizle, olduğunuz kişiyle rahat olmak, kendinizle ilgilenmek ve kendinizi önceliğiniz haline getirmek.

Eğer kendinizle nasıl rahat olacağınızı bilmiyor ya da yalnız kalmaktan korkuyorsanız, aşkın başka birinde bulunmayacağını hatırlayın. Onu kendi içinizde bulabilirsiniz.

Ancak ve ancak kendinizi gerçekten sevebildiğinizde başkasını sevebilirsiniz, bu yüzden önce kendinizi sevin. Çünkü yalnızca kendinizle rahat olabildiğinizde başkasına bağımlı olmadan onu sevebilirsiniz.

Kendinizi bu olumsuz düşüncelerden kurtarın, çünkü aşkı ararsanız, bunun için çabalarsanız, bulamazsınız. Bu yalnızca sizi hüsrana uğratıp daha kötü hissetmenize sebep olacak.

Ana resim © wikiHow.com izniyle


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.