Spor Salonunda Yapmamanız Gereken 8 Hareket

Bunlar temel sosyal normlar gibi görünse de, spor salonundayken birkaç davranıştan kaçınmak en iyisidir. Bir başkası onları terk ettikten sonra mekan ve eşyaları nasıl bulmak istersiniz diye düşünmeye çalışın.
Spor Salonunda Yapmamanız Gereken 8 Hareket
Carlos Fabián Avila

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Carlos Fabián Avila.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 04 Ocak, 2023

Spor salonuna düzenli olarak giderseniz, muhtemelen kendiniz bazı alışkanlıklar edinirsiniz; sadece onların doğru alışkanlıklar olup olmadıklarına dikkat edin.

Öğrenmek için, böyle bir yerde asla yapmamanız gereken şeylerin listesine dikkat edin.

Bildiğiniz gibi, temel sosyal normlar her zaman uygulanmalıdır. İnsan akınının daha yüksek olduğu bazı günler olmasına rağmen, spor salonunun kalabalık olmadığı zamanlar, aynı normlara uymak zorunda olmadığınız anlamına gelmez.

1. Terinizi aletlerde bırakmayın

spor salonunda aletlerle çalışmak

  • Tek yapmanız gereken, onları kullandıktan sonra kurutmak için yanınızda bir havlu bulundurmayı unutmamak. Buna ek olarak, bu havlu, işiniz bittiğinde koltukların ve diğer parçaların temizlenmesinde de size yardımcı olacaktır.

Bu koltukların ve kaplamaların büyük çoğunluğu deridir, bu yüzden ter kendiliğinden buharlaşmaz – kendiniz silmeniz gerekir.

2. Bir alette oturup kalmayın

Çoğu zaman bulunduğunuz aleti kullanmayı bekleyen insanlar vardır, bu yüzden tasarlandığı şekilde kullanmayacaksanız bir sonraki kişinin sırasını almasına izin verin. Bu hatayı yapmayın, çünkü hem kendi zamanınızı hem başkalarının zamanını boşa harcamış olursunuz.

3. Telefon kullanımınıza dikkat edin

Birçok insan hem telefonda konuşmak hem de müzik dinlemek için telefonuyla ağırlık odasına girer. Bunu yaparken lütfen biraz dikkatli olun.

  • Sesinizi yükseltmeyin çünkü bu başkaları için rahatsız edici olabilir. Birçok insanın rahatlamak için spor salonuna geldiğini unutmayın.
  • Öte yandan, eğer spor yaparken müzik dinlemeyi seven bir kişiyseniz, kulaklıklarınızı yanınıza almayı unutmayın. Herkes sizinle birlikte aynı müziği dinlemek istemez.

4. Aletleri işgal etmeyin

Egzersiz aletlerinin, herkesin kullanması için orada olduğunu ve onları çok uzun süre kullanmamanız gerektiğini unutmayın. Bu çok açık bir şeymiş gibi görünebilir, ancak bir spor salonunda karşılaşabileceğiniz en sinir bozucu sorunlardan biridir. Hoşa gitmeyen kişi olmayın.

Bir alet için bekleyen insanlar olduğunu görürseniz egzersiz rutininiz için bir başka makineye geçmeyi deneyin.

5. Spor salonu içerisinde ağırlıklar bırakmayın

ağırlık ile spor yapan kadın

spor salonunda

Ağırlıkların depolanmak için kendi yerleri olduğunu ve yerde öylece bırakılmaları durumunda yürüme yolunu engellemenin yanı sıra birinin yoluna çıkıp yaralanmasına neden olabileceklerini unutmayın. Onları ait oldukları yere geri koyun.

6. Derse geç kalmayın

Tıpkı bir buluşmaya ya da bir toplantıya geç kalmanın kötü bir tavır işareti olması gibi, bunu planlanmış bir spor dersi için de yapmayın.

  • Halihazırda orada olan ve ekipman arayan insanların arasında dolaşmanız gerekeceğini düşünün.

Kısacası, ders için oraya gelen herkes adına dikkat dağıtıcı bir harekettir. Bunu önlemek en iyisidir.

7. Duşlarda dikkatli olun

spor salonunda duş

  • Spor salonundayken tıraş olmanız gerekiyorsa, kendinizden sonra ortalığı temizlediğiniz konusunda emin olun.
  • Temiz olmanın yanı sıra, birilerinin siz kullandıktan sonra aynı tesisi kullanacağını ve onları ilk bulduğunuz kadar temiz bırakmanız gerektiğini unutmayın.

8. İnlemeler ve homurtular

Bazı insanlar ağırlık kaldırdıkları zaman veya egzersiz yaparken çok fazla ses çıkarır ve bu başkaları için çok dikkat dağıtıcı bir şeydir. Birçok insanın konsantre olmak, biraz yalnız vakit geçirmek için spor salonuna gittiğini unutmayın. Etraftaki inlemeleri ve homurtuları duymak çok tatsız olabilir.

Eğer yorgunsanız, şikayet etmeyin. Bundan daha can sıkıcı bir şey yoktur. Bunun yerine, kendinizi aşırı yıpratmadan neler yapabileceğinizi düşünün ve gerçekten yorgun hissederseniz,  durun ve spor salonundan ayrılın. Ne olursa olsun çevrenizdeki insanlar için sessiz olmaya çalışın. Sessizlik her zaman en iyisidir.

İlginizi çekebilir ...
Spordan Kaçınmanızı Gerektiren 3 Durum
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Spordan Kaçınmanızı Gerektiren 3 Durum

Hareket halinde olmak kemik erimesi ve sırt ağrıları gibi rahatsızlıkları önler. Ancak spordan kaçınmanızı gerektiren belli başlı durumlar da vardı...
Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.