Pozitif Enerji Sağladığı Düşünülen 10 Bitki

Aloe vera büyürken iyi şans getirir. Bu bitki, bizi koruduğu için negatif enerjiyi emerek sararabilir.
Pozitif Enerji Sağladığı Düşünülen 10 Bitki

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Bitkiler uzun zamandır evde, ofiste ve daha bir çok mekanda dekorasyon için kullanılmaktadır. Ayrıca taze kokuları ve doğal dokunuşları dolayısıyla da kullanılırlar. Bunların yanı sıra pozitif enerji çektiklerine ve negatif enerjileri önlediklerine inanılır.

Uzmanlara göre, belli başlı bitkiler pozitif enerji sağlar ve günlük olarak -diğerlerine göre- iyi hissetmemize yardımcı olur. Unutmayınız, bize pozitif enerji veren bitkiler canlı olmalı ve saksılarda tutulmalıdır. Ayrıca bu bitkilere özel ilgi göstermemiz gereklidir.

Kaktüs

Kaktüsler, ev ve ofislere çok özel bir dekoratif etki yaratan harika bitkilerdir. Bu bitki ilgi ister ve kıskançlık, davetsiz misafirler, kötü insanlar ve ikiyüzlüleri uzaklaştırıp, ev aletlerinden gelen kötü elektromanyetik enerjileri emdiğine inanılır.

Kıvırcık Nane

pozitif enerji için kıvırcık nane

Kıvırcık nane, bir çok tıbbi özellik taşımasının yanı sıra, kötü şans ve kıskançlığa karşı da koruma sağlar. Kıvırcık nane aynı zamanda refahınız için iyidir ve bazı insanlar tarafından ekonomik refahı da etkilediğine inanılır.

Bambu

Bambu, ev dekorasyonu için moda haline gelmiştir. Aynı zamanda oturma odalarına sofistike bir dokunuş için de yerleştirilir. Bunun yanı sıra, bambular pozitif enerji çektikleri için de popüler olmuşlardır.

Bambunun büyüme ve suyu bütünleştirdiği, saflık, transparanlık ve yaşam sunduğu söylenir. Bu bitkiyi evde bulundurmak, rahatlık ile sakinlik getiriyor. 

Yasemin

yasemin pozitif enerji

Yasemin, çiftlerin bitkisi olarak da bilinir; çünkü ilişkiye ruhsal anlamda yarar sağladığı düşünülür. Ayrıca bu bitkiyi yatak odasında veya partnerinizle en çok vakit geçirdiğiniz yerde bulundurun; çünkü ilişkinizi ve romantizminizi güçlendirecek pozitif enerjiyi artırdığı düşünülür.

Biberiye

Biberiye, antik çağlardan beri tıbbi ve şifalı özellikleri sayesinde kullanılmaktadır. Ruhani anlamda ise bu bitki, ciddi anlamda sevgi ve mutluluk getirmesiyle bilinmektedir.  Evde taze biberiye bulundurmanın yanı sıra, giysileriniz arasında veya evin diğer yerlerinde bir kaç dal biberiye bulundurabilirsiniz.

Nane

nanenin pozitif enerji sağlaması

Nane, bir çok tıbbi özellik taşır ve her zaman ulaşabileceğimiz bir bitkidir. Bu bitkiyi evde bulundurmak sağlığınız için çok iyidir. Nane aynı zamanda her yerde pozitif enerji oluşturmasıyla da bilinir.

Nanenin negatif titreşimleri uzaklaştırdığı ve uykusuzluğa iyi geldiği söylenir. Ayrıca bu bitkinin evde iletişimin artmasına yardımcı olduğu da düşünülmektedir.

Dağ Kekiği

Dağ kekiği antik çağlardan beri havadaki olumsuz titreşimleri kovmak için kullanılır. Bu bitki negatif enerji ile savaşır, kabuslara karşı koruma sağlar ve özgüveni geliştirir. Evinizde dağ kekiği bulundurmanız, eviniz ve evde yaşayanlar için koruma sağlar.

Kasımpatı

Kasımpatı, güzelliği ve evlere refah getirmesiyle bilinmektedir. Bu bitkinin mutluluk ve güzel hisleri desteklediği söylenir. Bu yüzden sürekli gerginlik veya tartışmanın olduğu yerlerde kasımpatı bulundurmanızı öneriyoruz.

Okaliptüs

okaliptüs ağacı

Bu bitkinin genelde kıskanç ve kötü niyetli insanların getirdiği kötü titreşimlerle savaşma ve onları kovma özelliğine sahip olduğu düşünülür. Bu yüzden iş yerlerinde ve ofislerde bulundurulması önerilir.

Çünkü bu bitkinin insanlara bolluk ve refah sağladığı söylenir. Ayrıca ideal bir uyku için birebir olduğu ve baskılı enerji taşıyan yerleri özgürleştirdiği de düşünülmektedir.

Aloe Vera

Bu bitkinin kötü titreşimlere karşı savaşmak için en güçlü bitkilerden biri olduğu söylenir. Aynı zamanda evin neresinde olursa olsun refahlık ve pozitif enerji sağlar.

Bir çok insan, aloe vera bitkisinin iyi şans getirdiği için hayati önemi olduğuna inanır. Bu bitki, bizi korumak adına negatif enerjiyi emerek bir süre sonra sararabilir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.