Saç Uzamasını Hızlandıran Basit ve Etkili Yöntemler

· 15 Şubat, 2015

Bir çok kadın güçlü, uzun, sık ve sağlıklı saçlara sahip olmanın hayalini kurar, ancak bunu başarmak çok fazla özveri gerektirir.

Bu makalede, saçınızın uzamasını hızlandıracak ve saçınıza daha fazla hacim, yumuşaklık ve güzellik katacak bazı basit ama çok etkili yöntemleri anlatacağız.

Saçınızı Sık Sık Tarayın

Bu hayalini kurduğunuz saçlara sahip olabilmeniz için en basit yol olabilir. Saçınızı günde en az üç kere, her defasında beş veya on dakika boyunca taramak, kafa deriniz için, bir profesyonel masajın olduğu gibi yararlıdır. Bu basit iş saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayacak, ve ayrıca saçınız daha güçlü ve sağlıklı görünecek.

Saç Uçlarınızı Sıklıkla Alın

Bu bütün profesyonellerin önerdiği bir tavsiyedir, fakat çok azımız bu tavsiyeyi hayata geçiririz. Bu çok etkili bir yöntem çünkü her üç ayda bir saçınız uçlarını kesmek yeni saç gelişimini tetikler, ayrıca kötü bakılmış saçın tekrar canlanmasına da yardımcı olur. Saç uçlarınızda kırıklar olduğu zaman, hasar köklere kadar ulaşabilir, bu da saçınızın susuz kalmasına neden olur ve bu nedenle kafanızın bütünü kötü etkilenir.

Sıcak Yağ Masajı Uygulayın

Haftada en az iki kere sıcak yağ masajı uygulamak saçınızdaki hasarları düzeltmek için en iyi yoldur, özellikle de kuru olduğu zaman. Tercihen badem yağı kullanabilirsiniz çünkü bu ürünün saçınızın çok daha yumuşak ve ipeksi görünmesini sağlayacak müthiş ve doğal nemlendirici özellikleri vardır.

Bira Mayası Sürün

Levadura-de-cerveza

Bira mayası, kafa derisine masaj yapmak için oldukça etkilidir. Bütün yapmanız gereken, banyo yaparken bütün kafanıza biraz bira mayası sürmektir. Böylelikle, saçınız daha güçlü ve hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Soğan Tedavisi

Eğer saçınızı yıkadığınız şampuanın içine doğranmış ya da blenderdan geçirilmiş soğan eklerseniz, saçınız çok daha hızlı uzar. Ama saçınızda kalacak koku yüzünden endişeleniyorsanız, hiç merak etmeyin! Soğan kokusu saçınız kurudukça yok olacaktır.

Biberiye Yağı

Biberiye

Biberiye yağı ile zeytinyağını eşit şekilde karıştırın. İki dakika boyunca ısıtın. Üç gün boyunca dinlenmeye bırakın ve banyodan sonra kafa derinize nazik bir masajla sürün.

Sıcak Su Kullanmayın

Saç dökülmesini engellemek ve dayanıklı hale getirmek için, saçınızı soğuk suyla yıkamayı deneyin. Sıcak su gözeneklerinizi açık bırakır ve bu da saçınızın daha zayıf olmasına, daha çok ve daha kolay dökülmesine sebep olur.

Saçınızı Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

  • Bir kabın içine üç yemek kaşığı zeytinyağı koyun. Isıtın ve doğrudan kafa derinize nazik bir masajla 10 dakika boyunca sürün. Sonra, saçınızı iyice durulayın. Saçınızın çok daha yumuşak hale geldiğini fark edeceksiniz.
  • Kayda değer miktar protein içeren besinleri mümkün olduğunca çok tüketmeyi deneyin. Bu besinlerden bazıları; balık, yumurta ve genel olarak ettir. Bu besinler saçınızın güçlü ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaklar.
  • Kuşburnu tohumu, lavanta, jojoba ve kekik yağı gibi önemli yağların eşit miktarlarda (her birinden üçer damla) karışımını günlük olarak kullanmak. Bu karışımı saç derinize ve saçınıza masajla uygulayın. Daha kolay uzamasına yardımcı olacaklar.
  • Bir bardak elma sirkesini yarım litre suyun içine dökün. Saçınızı her zaman yıkadığınız gibi yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın. Bu karışım saçınızın hızlı bir şekilde uzamasını tetikler.
  • Silikon içeren ürünleri kullanmamaya çalışın çünkü bu ürünler saç köklerinizi tıkayabilir, bu da normal saç uzamasına engel olur.
  • Saçınızı her gün yıkamamayı deneyin. Biz haftada en az üç kere yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle, saçınızın uzamasını güçlendiren doğal yağlar üretilmiş ve saklanmış olur.
  • Saçınızı ıslakken taramayın. Tamamen kuruyana kadar bekleyin.