Sarkık Cilt ile Mücadele Etmek için Ev Yapımı Krem

İstenen etkiyi elde etmek ve sarkık cildi önlemek için, bu kremi düzenli olarak uyguladığınızdan emin olun. Yalnızca birkaç ay içinde gerçek sonuçları göreceksiniz.
Sarkık Cilt ile Mücadele Etmek için Ev Yapımı Krem

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Çoğu kadın, cildin sıkılığını ve esnekliğini kaybetmeye başlamasıyla ortaya çıkan yaşlanma belirtileri ve sarkık cilt ile ilgilenmemeyi tercih eder.

Serbest radikallere sürekli maruz kalma, kollajen ve elastin üretiminde azalma ve kötü beslenme, doğrudan görünümümüzü etkiler ve kırışıklıklara, lekelere ve diğer çirkin belirtilere neden olur.

Bunları önlemek ya da tedavi etmek için bol miktarda farklı yöntem olsa da, bu yöntemleri günlük güzellik rutinlerine dahil etmek zor olabilir. Dahası, piyasadaki birçok ürün çılgınca pahalıdır ve biz bunlara harcanacak paraya her zaman sahip değiliz.

Bu nedenle, evimizde hazırlanabilen ve cildinize hasar vermeden sağlığımızı iyileştirmeye yardımcı olan ucuz, doğal alternatifler olması bizim için büyük bir şans.

Bu yazıda, özellikleri kısa sürede görünür sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacak, vücudu sarkmaya karşı dayanıklı hale getirecek bir krem için basit bir tarif paylaşacağız.

Sarkık cildi önlemek için ev yapımı krem

ev yapımı krem

Bu sıkılaştırıcı kremin devamlı uygulanması, cildinizi etkilemeye başladığı zaman, sarkmaya karşı mücadeleye yardımcı olabilir. İçeriğindeki bileşenler, cildinizin doğal esnekliğini artırmaya ve sıkılığı ve gençliği koruyan maddelerin kaybolmasını önlemeye yardımcı olur.

Bu ürünler cilt için gerekli olan besin maddelerini içerir – bu yüzden cildinizi mükemmel durumda muhafaza etmeye yardımcı olurlar!

Bu yazıda, içeriğindeki bileşenler sayesinde sadece sarkık cilt değil, aynı zamanda kırışıklıkları, gerilme belirtilerini, selüliti ve diğer lekeleri de kontrol eden %100 doğal bileşenler kullanarak bir krem hazırlamayı öğreteceğiz.

Bu tarif; kil, siyah çay, zeytinyağı, çekilmiş kahve ve fındık özütünün basit bir kombinasyonudur.Bu maddeler gözeneklerden cildinize derinlemesine nüfuz eder ve kan dolaşımını ve cildinize giden oksijen miktarını artırmaya yardımcı olur.

Herkes tarafından kullanılmaya elverişli bir reçetedir – ve en önemlisi, yerel süpermarketlerde malzemelerin hepsini bulmak çok kolay!

Malzemeler

 • Bir su bardağı kil (150 gr)
 • 1 demlik poşet siyah çay
 • 4 çorba kaşığı zeytinyağı (64 g)
 • 4 çorba kaşığı çekilmiş kahve (40 g)
 • 10 damla fındık özütü

Gereçler

 • Bir cam kap

Yapılışı

 • Az miktarda su ısıtın ve kaynamaya başladığı zaman siyah çay poşetini ekleyin.
 • Birkaç dakika demlenmesi için bırakın ve sonra bir cam kap içine dökün.
 • Ardından, kilin tamamen eridiğinden emin olmak için kili yavaş yavaş ahşap bir kaşıkla karıştırarak ekleyin.
 • Çalkalayarak karıştırın, çekilmiş kahve, zeytinyağı ve fındık özü damlalarını ekleyin.
 • Her şeyin birlikte iyi bir şekilde karıştırıldığından ve dokunun kremsi olduğundan emin olun.
 • Eğer macunun çok sert olduğunu düşünüyorsanız, bir miktar daha fazla çay ya da zeytinyağı ekleyin.
 • Karışımı, herhangi bir doğrudan ısı kaynağından uzak, serin bir yerde bekletiniz.

Not: Kilin metal kaplara dokunmaması gerektiğini hatırladığınızdan emin olun, aksi takdirde özelliklerini kaybedersiniz.

Uygulama

göbeğe kil sürmek
 • Karışımın dokusu pürüzsüz olduğundan kremin uygulanması kolaydır – bu, vücudunuzdaki herhangi bir yerde sarkık cilt fark ettiğiniz anda bu ürünü kullanabileceğiniz anlamına gelir.
 • Kremi uygulamak istediğiniz bölgeyi temizlediğinizden ve tercihen eksfoliyasyon yaptığınızdan emin olun, böylece besin maddeleri daha kolay emilebilir.
 • İhtiyacınız olan kadar kremi elinize alın ve düzgün, dairesel bir hareketle cilde sürtün.
 • Kremi hafifçe karın bölgelerinize, bacaklarınıza ya da cildin herhangi bir sarkık alanına uygulamak için parmaklarınızın uçlarını kullanın.
 • Ayrıca, özellikle erken yaşlanmaya yatkın olan iki alan olan boynunuza ve boyun çizginize uygulayabilirsiniz.
 • Cilt yumuşayana kadar 20-30 dakika boyunca cildinize ince bir krem tabakası sürdüğünüzden emin olun.
 • Bu süreden sonra, tüm kremlerin cildinizden arındığından emin olmak için ılık su ve yumuşak bir sünger ile yıkayın.
 • Hemen o anda yeni bir sıkılık hissedeceksiniz ve cildiniz pürüzsüz ve ölü hücrelerden tamamen arınmış olacak.

Dikkat edin!

sarkık kol

Bu harika krem, sarkık cilt ile mücadele etmeye yardımcı olsa da, etkileri ilk uygulamanın hemen sonrasında tamamen hissedilmeyecektir. Cildinizi gerçekten sağlam ve gençleşmiş hissetmek için haftada en az üç kez, birkaç ay bunu kullanmalısınız.

Aynı zamanda, tükettiğiniz su ve doğal içeceklerin miktarını artırmanız önemlidir, zira nemlendirme cildinizin sıkılığını korumanın anahtarıdır. Aynı zamanda, unutmayın ki sarkıklık, sadece cildinizle ilgili değildir – kas zayıflamasından da kaynaklanabilir.

Bu durumda, bir egzersiz rutini ve kas gücünü artıran bir diyet takip etmeniz önemlidir.

İlginizi çekebilir ...
Sarkık Bacaklar İle Savaşmak İçin 6 Egzersiz
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Sarkık Bacaklar İle Savaşmak İçin 6 Egzersiz

Kötü beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzı sürmenin sonucunda sarkık bacaklar meydana gelebilir. Bunun için yapabileceğiniz egzersizler için tıkla...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.