Selülitle Mücadele İçin Şifalı Keten Tohumu İçeceği

28 Ocak, 2021
İnatçı selülitlerinizden kurtulmaya mı çalışıyorsunuz? Bu besleyici ve lezzetli keten tohumu içeceğini deneyin!

Keten tohumu içeceği ile selülit ile mücadele edebilirsiniz. Detaylar için okumaya devam ediniz.

Selülit, cilt yüzeyinde çukurlaşmış bir görünüme sahip olan küçük yağlı nodüllerin oluşumu ile özdeşleşen bir güzellik problemidir. Kadınlarda oldukça yaygın görülür. Aslında, ergenlikten sonra kadınların %90’ından fazlasının bu durumu yaşadığı tahmin edilmektedir.

Selülitin ortaya çıkması vücuttaki fazla yağla ilgilidir. Ancak, hormon dengesizlikleri ve lenf sistemi problemleri de selülite neden olabilir. Sağlığınız için tehlike oluşturmasa da, pek çok insan selülitlerden kurtulmanın yollarını arar çünkü ciltlerinin güzelliğini bozduğuna inanırlar. Neyse ki, dengeli bir beslenme programıyla ve birkaç doğal yöntemle selülitlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda, cilt sağlığınızı iyileştirirken selülit probleminizi de çözen keten tohumu içeceğinden bahsedeceğiz.

Denemeyi unutmayın!

Şifalı keten tohumu içeceği selülitlere iyi geliyor

selülitli bacak

Bu keten tohumu içeceği, idrar söktürücü özelliği sayesinde kilo vermek ve selülitlerin görünümünü azaltmak için çok faydalıdır.

Keten tohumu, emildiğinde cilt için çok faydalı olan esansiyel yağ asitleri, mineraller ve vitaminler açısından çok zengindir. Yüksek miktarda lif içermesi, yağların sindirim sürecini iyileştirmeye yardımcı olur ve lenf sisteminin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olmak için atıkların vücuttan çıkarılmasını sağlar.

keten tohumu

Ayrıca, omega-3 yağ asidi içeriği, vücut dokularındaki sıvı tutulmasını azaltan anti-inflamatuvar bir etki yaratır. Keten tohumu ayrıca, cildi sıkı ve nemli tutmak için gerekli olan B vitaminleri ve folik asit içerir. Üstelik, idrar söktürücü özelliği sayesinde aşırı kilo ya da obezlik nedeniyle oluşan selülit nodüllerini azaltmaya da yardımcı olur.

Ayrıca bakınız: Diyet Krizleri İçin Yulaf, Keten Tohumu ve Susamlı Kurabiyeler

Bu şifalı keten tohumu içeceği nasıl hazırlanır?

keten tohumu içeceği

Keten tohumu içeren bu şifalı içeceği hazırlamak oldukça kolaydır ve sadece keten tohumu gerektiği için maliyeti de düşüktür.

Bu içecek, diğer tedavi yöntemlerinde yapıldığı gibi doğrudan etkilenmiş bölgelere uygulanmaz. Bunun yerine, içeceği tüketerek vücudunuzdan atıkların giderilmesini kolaylaştırın.

Bu içecek bir gecede mucizevi bir şekilde bütün selülitlerinizi ortadan kaldırmasa da, dengeli bir beslenme programı ve diğer tedavilerin yanı sıra kullanıldığında iyi bir takviye olacaktır. Buna ek olarak, alkalin ve anti-inflamatuvar özellikleri sindirim sırasında, sindirim ve bağışıklık sisteminin işlevlerini geliştirir.

Malzemeler

 • 5 yemek kaşığı keten tohumu (50 gr)
 • 1 litre su

Yapılışı

 • 1 litre suyu kaynatın. Kaynamaya başladığında keten tohumunu ekleyin.
 • Karışımı kısık ateşte 2 dakika bekletin. 2 dakika geçtikten sonra,  karışımı cam bir kavanoza boşaltın.
 • Soğumasını bekleyin ardından içmeye başlayın.
 • En ideal şekli, bir gece önceden hazırlayıp ertesi gün tüketmektir.
 • Ertesi gün, keten tohumunun jelatinimsi bir dokuda olduğunu göreceksiniz.

Nasıl tüketilmeli?

 • Bu içeceği, günde 3-4 kez yarım içebilirsiniz.
 • Yemeklerde fazla yemeyi önlemek için, her yemekten yarım saat önce içmeye çalışın.
 • Yemek aralarında kendinizi aç hissederseniz, açlığınızı bastırmak için bu içeceği yarım bardak ya da daha fazla içebilirsiniz.
 • Bu içeceği 10 gün boyunca düzenli olarak tüketip, bir hafta ara verdikten sonra tekrar devam etmelisiniz.

Ayrıca bakınız: Keten Tohumu İle Kabızlığın Doğal Tedavisi

Kontrendikasyonlar

 • Bu şifalı keten tohumu içeceği, bazı ilaçların emilimini engelleyebilir. Eğer ilaçlı bir tedavi görüyorsanız, bu içeceği tüketmeden önce doktorunuza başvurun.
 • Kolit ya da bağırsak obstrüksiyonu probleminiz varsa bu içeceği tüketmenizi önermiyoruz çünkü bu problemleri artırabilir.
 • Bitki sterolü içerdiğinden, endometriyosiz problemi yaşayan kadınlara önerilmez.
 • Tavsiye edilen miktardan fazlasını tüketmemelisiniz.

Denemeye hazır mısınız? Artık bu içeceği evde nasıl hazırlayabileceğinizi ve selülit görünümünü azaltabileceğinizi biliyorsunuz.