Selülitten Kurtulmak için Çay Kürleri

Portakal kabuğu gibi görünen selülit kadınların korkulu kabuslarından biridir. Dolaşım sorunları aşırı kilolu bireyleri etkilediği kadar zayıf bireyleri de etkiler. Bu makalede sizlere selülit ile başa çıkmanızda yardımcı olacak, demleyerek hazırlayabileceğiniz bitkisel çaylar sunuyoruz.

Selülitin cildinizde yarattığı görüntünün sağlığınıza herhangi bir zararı yok, ancak selülitli bölgeleri gösteren kıyafetler giymek bazı insanları huzursuz edebilir ve özgüveni etkileyebilir.

Az önce belirttiğimiz gibi bu bir dolaşım problemidir. Herhangi bir kadında görülebilir. Selüliti tedavi etmenin bazı yollarını sunmadan önce bu sorunun nasıl ortaya çıktığına bakacağız.

selulit

Yağlı yiyecek tüketimi, egzersiz yapmamak, yeterince su içmemek, fazla tuz kullanımı, karbonlu içecekler, sigara içmek, stres, doğum kontrol hapları gibi faktörler de selülite neden olurlar.

Yani nane

Vücutta detoks ve temizlik etkisiyle bilinen nane aynı zaman kan dolaşımını aktive eder. Bir bardak suya kuru veya yaş naneleri ekleyip demleyerek içebilirsiniz.

At Kuyruğu (Kırk kilit otu)

İdrar söktürücü etkileri vardır, bu yüzden selülit tedavisi için öneriyoruz. Aynı zamanda tüm vücuda yararı vardır. Bardak başına bir çay kaşığı at kuyruğu demleyerek çayını yapabilirsiniz. Öğünlerden sonra için.

Ebegümeci

Selülitten etkilenen alanlarda kan dolaşımını hızlandırır ve cildinizi güzelleştirir. Yağlı bölgelerde sıvı dolaşımını sağlar ve fazlalıkları azaltır. Bardak başına bir çay kaşığı ebegümeci demleyin. Hem çiçekleri hem de yaprakları kullanın. Günde iki bardak için.

Harici Kullanım

Sarmaşık

Bu sadece dahili kullanım içindir. Yerseniz zehirlenme ihtimaliniz var. Uyguladığınız alanda kan dolaşımını arttırır. Sarmaşığı kullanmak için taze yaprakları kaynatarak lapa haline getirin ve hemen bir bezin içine koyun. Bezin ağzını büzerek selülitli bölgelere uygulayın.

Bu çaylar selülitle başa çıkma sürecine destek olmak için kullanılmalı. Uzun süreler tüketmeyin veya aşırı dozlarda kullanmayın. Eğer tıbbi tedavi görüyorsanız, hamileyseniz veya emzirme dönemindeyseniz bu bitkileri kullanmadan önce doktorunuza danışın.