Sevgilim Bana Hediye Almıyor

Arkadaşlarımın sevgilileri çiçekler, mücevherler alıp hafta sonu gezileri ayarlıyor ama benim sevgilim bana hediye almıyor. İlişkimde mutlu olmak için ne yapabilirim?
Sevgilim Bana Hediye Almıyor
Isbelia Esther Farías López

Yazan ve doğrulayan filozof Isbelia Esther Farías López.

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Kadınlar genelde kız arkadaşlarıyla ilişkileri hakkında konuşur. Birbirlerine tavsiyeler verir ve bazen de sevgililerini birbirleriyle kıyaslarlar. Bu sohbetler sırasında sevgilisi hediye almıyor diye üzülen bir kadının sorunlarına da kulak verilebilir.

Yeterince düşünceli olmayan bir sevgilinizin olması güvensizliğe yol açabilir. Sizi gerçekten sevdiğinden şüphelenebilir ya da artık ilgisini kaybettiğini düşünmeye başlayabilirsiniz.

Sevgilim Neden Bana Hediye Almıyor?

Kimi insanlar, beklediğiniz kadar dikkatli ve düşünceli olmayabilir. İlişkiler ilerledikçe de bu daha çok göze batar bir hal alabilir.

Tabii ki, herkes aynı değil. Kimileri her fırsatı kullanıp sevgililerine bir sürpriz yaparken kimileri yapmıyor. Ancak bu birinin diğerinden daha iyi olduğu anlamına gelmez. Sadece farklı olduklarını gösterir.

Sevgililer Gününde hediye almamak sizin için üzücü olabilir ama bu durum sevgilinizin sizi sevmediği ya da sizden ayrılmak istediği anlamına gelmeyebilir. Şüpheleriniz olduğunda en doğrusu, sevgilinizle oturup konuşmanızdır.

Sevgilimin Bana Hediye Almasını İstiyorum

mutlu çift

Bazı insanlar, mum ışıkları eşliğinde romantik yemekler yemeyi ve özel günlerde hediyeler almayı severler. Bu şekilde sevgililerin gözünde önemli olduklarını hissederler.

Sevgilinizi hediye almıyor ise, bu durumun özgüveninizi etkilemesine izin vermeyin. Bunun yerine nasıl hissettiğinizi ona söyleyin. Belki de nelerin sizi mutlu edeceğini paylaşırsanız sevgilinizin davranışlarında bir değişiklik olabilir. Sizin mutsuz olduğunuzdan ve birkaç basit adımla bu durumun değiştirebileceğinden haberi olmayabilir.

İçinizden geldiği gibi konuşun ama şikayet etmeden ve başkalarıyla kıyaslamadan yapmaya çalışın. Kimse suçlanmaktan ya da eski sevgililerle kıyaslanmaktan hoşlanmaz.

Hediye Almıyor ama Hep Yanımda

Çiçek, çikolata ya da başka türlü parayla alınabilecek hediyeler, sevgi göstermenin tek yolu değildir. Kimileri mağazaya gidip hediye almaz ama sevgisini başka şekillerde gösterir.

Yüzü gülümseyerek herkesin önünde elinizi tutup yürümesi, bir hafta sonu kaçamağı hazırlamasından daha değerli olabilir. Bu tür göstergeler genelde, parayla alınan her şeyden daha değerlidir.

Sevgilinizin size verebileceği en değerli hediye, zor zamanlarınızda yanınızda olmaktır. Sessiz bir kucaklama, birkaç sakinleştirici söz ve ilgiyle sizi dinlemesi; size olan sevgisinin güçlü göstergeleridir. Sevgilinizin bu yönlerini yeterince takdir ettiğinize emin olun.

İşler İlk Günlerdeki Gibi Değil

Bazı sevgililer zamanla değişir ve ilişkinin başındaki ilgilerini kaybeder.

Belki de sevgiliniz eskiden sizi dışarıya çıkarıyor ya da doğum gününüzde sürprizler hazırlıyordu ama artık böyle şeyler yapmıyor. Daha soğuk, ilgisiz davranıyor ve bazen sanki kafası burada değil gibi hissediyorsunuz.

Sevgiliniz, ilişkide belli bir rahatlık seviyesine ulaşmış ve artık daha fazlasını yapmasına gerek olmadığını düşünüyor olabilir. Eğer durum böyleyse, konuşup ondan daha ilgili olmasını isteyebilirsiniz. Bir zamanlar gösterdiği ilginin onun çekici yönlerinden biri olduğunu sevgilinize hatırlatın.

Öneriler

sokakta yürüyen çift

Eğer bir ilişkinin içindeyseniz sevgilinizle özel bir bağınız var demektir. Yani ilişkide yaşanan her şey ikinizin de öncelik ve isteklerine uygun şekilde gelişmeli. Başkalarının nasıl ilişkiler yaşadığının sizin hikayenizin bir etkisi olmaması gerek.

Başka sevgililerin, ilgilerini hediye alarak gösteriyor olması sizin sevgilinizin de aynısını yapması gerektiği anlamına gelmiyor. Tüm ilişkiler birbirinden farklıdır ve başkalarının yaptığının aynısını yapmanın, sizin ilişkinize iyi geleceğinin de bir garantisi yoktur.

Birbirinizden beklentilerinizi paylaşmanızın yanı sıra örnek olmaya da çalışabilirsiniz. Eğer siz sevgilinize hediyeler almaya başlarsanız, belki de sevgiliniz bir süre sonra durumu anlayıp o da hediye almaya başlayabilir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.