Sevgiliniz İle Bağ Kurmanızı Sağlayabilecek 5 Yöntem

Sevgilinizle tartıştıktan sonra onunla yeniden bağ kurmanız için iyi niyetli olmanız çok önemlidir. Kendinizi bir savaşta yeniliyormuş gibi hissetmemelisiniz çünkü aslında yaptığınız şey ona yeni bir fırsat vermektir. 
Sevgiliniz İle Bağ Kurmanızı Sağlayabilecek 5 Yöntem

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

İlişkilerde iyi ve kötü günler olduğu sır değildir. Bazı çiftler, kavga ettikten sonra durumla nasıl başa çıkacaklarını bilmezler. Sevgiliniz ile bağ kurmanızı sağlayacak yolların neler olduğunu öğrenmek ister misiniz?

Kim suçlu olursa olsun, sevginizi göstermek için bir bahanenizin olması partnerinizle yeniden bağ kurmanızı sağlayacaktır. İşte o ilk adımı atmanız için bazı hileler.

Sevgiliniz İle Bağ Kurmanızı Sağlayabilecek 5 Yöntem

küs çift
Sevgilinizle bağ kurmanız ilişkinizin canlanmasını ve iyileşmesini sağlayacak.

1. Kendinizi izole etmeyin

Sevgilinizle kavga ettiğinizde, kendinizi kızgın hissederken, herhangi birinin yaptığı şey uzaklaşmak, başka bir odaya geçmek veya hava almak için kapıyı çarpıp dışarı çıkmaktır.

Fiziksel olarak kendinizi uzaklaştırdığınızda ve yaşananlar hakkında düşüncelere daldığınızda her şey karmaşıklaşır ve kötüleşir.

O kızgınlık anında istemeden bile olsa, sevgilinize yakınlaşmaya ve onunla fiziksel bağlantı kurmaya çalışın.

Sevgilinizin gözlerinin içine bakmak, bir yandan saçına dokunurken veya sarılırken bir yandan kolundan veya elinden tutmak pozitif duyguları harekete geçirecektir. Bu, ses tonlarını alçaltmalarına ve ortamdaki gerginliğin azalmasına yardımcı olacaktır.

Tartışma çok ciddi boyuttaysa ve tek başınıza biraz zaman geçirmeye karar verdiyseniz olabildiğince kısa zamanda tekrar onlarla yakınlaşın.

2. Vücut dilinizi kontrol edin

Büyük bir tartışmadan sonra, her şeyi yatıştırmak için söyleyebileceklerinize rağmen, vücudunuz sevgilinizin pozitif tepki vermesini engelleyen kızgınlık belirtileri gösterebilir.

Bu nedenle, ikinizin arasında bariyer oluşturan çok sayıda mimiği tanımanız ve kontrol etmeniz gerekir:

Bu tutumu sürdürmek yerine sakinleşin ve doğrudan sevgilinizin gözlerinin içine bakın. Eğer yapabilirseniz, reddedilme korkusu duymadan veya olanlar hakkında yeni bir kavgaya tutuşmadan size yaklaşması için dolaylı olarak onu davet etmek üzere gülümseyin.

3. Esprili olun

mutlu çift yatak

Kavga ettiğinizde ortamdaki gerginliği yatıştırmak ve sevgiliniz ile bağ kurmak için biraz mizah anlayışına sahip olmanız önemlidir. Bu ölçülü bir şekilde yapılması gereken bir şeydir. Alaycı veya can sıkıcı olmamaya çalışın. Böylece herhangi bir yanlış anlaşılmaya yol açmamış olursunuz.

Hem erkeklerin hem de kadınların hoşlandığı bir şey varsa o da sevgilisinin eğlenceli, kaliteli ve neşeli şakalar yapabilmesidir. Bir şaka yapabilir veya birlikte eğlenceli bir film seyredebilirsiniz. Bunlardan sonra yavaş yavaş kendinizi daha sakin hissetmeye başlayacaksınız.

4. Affedin

Sevgiliniz ile olan birlikteliğinizi yeniden eski haline getirmek ve gerçek anlamda onunla bağ kurmak istiyorsanız affedebilmek pratiğe dökebileceğiniz en iyi şeydir. Affetmenin işe yaraması için onu kalpten yapmış olmalısınız.

Affetmek, sevgiliniz ile yeni bir başlangıç yapmanıza yol açacak asil bir jesttir. Ayrıca kendini hatalarınızı tanımlamanızı ve onları yeniden yapmamak üzere düşünmenizi de sağlayacak bir kabullenme yolu da açar.

Affetmek, yenilmiş hissetmeniz gerektiği veya sevgiliniz aslında hatalıyken onun haklı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelmez. Affedebilmek, ilerleyebilmek için eksiksiz bir güvenle bir çift olarak hayatınıza devam edebilmeniz için karşınızdaki kişiye bir şans daha verdiğiniz anlamına gelir.

5. Sevgi dolu olun

Bir çiftin kavga etmesi nedeniyle oluşan gerginlik ve rahatsızlık onların birbirlerinden uzaklaşmalarına yol açabilir. Sevgiliniz ile bağ kurmak için, yakınlaşmak üzere ilk adımı atmalısınız.

Gururlu olmanın zamanı değildir. Öpücüklerinizi, okşamaları ve sarılmaları duygusal silahlar olarak kullanın. Bir kavgadan sonra bu sevgi anını hissetmek ve birbirinizin kollarına atılmak, yaraları yatıştıran çok rahatlatıcı bir şeydir.

Ayrıca kelimelerle ifade etmek istediklerinizi göstermeniz anlamına da gelir. Daha fazla çatışma çıkmasını önlemek için “Seni seviyorum”, “Kavga etmek istemiyorum” veya “Mutlu olmamızı istiyorum” demek kadar basittir.

Kavgalar normaldir, iki insan arasındaki farklılıklar nedeniyle ortaya çıkarlar. Önemli olan barıştıktan sonra takındığınız tutumdur. Sevgi pek çok şeye kadirdir ancak her birey kendine düşeni yapmalıdır. Böylece ilişkinin rutinler, gündelik farklılıklar ve ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle tadının kaçmasını engelleyebilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.