Siğil İçin 10 Doğal Tedavi

Siğillerden kurtulmak için, elma sirkesinin içine pamuğu batırın ve gece yatmadan önce siğilin üstüne sürün. Sirke güçlü antiviral ve antifungal özelliklere sahiptir.
Siğil İçin 10 Doğal Tedavi

Son Güncelleme: 30 Eylül, 2018

Siğil, insan papillom virüsünün (HPV) yol açtığı can sıkıcı bir deri hastalığıdır. Siğiller genelde zararsız olsa da görüntüleri göze hoş gelmez.

Bu sorun genelde vücudun göğüs, koltuk altı, boyun, göz kapakları, el ve ayaklar gibi çeşitli bölgelerinde görülür. Genelde herhangi bir ağrıya sebep olmazlar ancak son derece bulaşıcıdırlar; cilt teması virüsü yaymak için yeterlidir.

Her ne kadar siğilleri yok etmek için uygulanan en yaygın tedavi koterizasyon (dağlama) olsa da bu problemden kurtulmanın doğal, etkili ve ekonomik başka yolları da mevcuttur.

Limon

Limon suyunun içinde siğillerin yok olmasına yardımcı olan antiseptik ve antiviral özellikler bulunur. Limon suyunu etkili bir tedavi olabilmesi için günde birkaç defa siğilli bölgelerin üstüne uygulayın.

Karbonat

karbonat

Karbonatın özellikleri doğal yollarla siğillerden kurtulmanıza yardımcı olur. Siğil tedavisi olarak karbonattan faydalanmak için karbonatı beyaz sirkeyle karıştırın ve doğrudan siğilin üstüne sürün.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi antiviral, antibakteriyel ve antifungal özellikleriyle dikkat çeker. Muhteşem özellikleriyle elma sirkesi, söz konusu siğillerle mücadele olduğunda en iyi dostunuzdur.

Bir parça pamuğu elma sirkesinin içine batırıp siğile sürün, üstünü yara bandıyla kapatın ve sabaha kadar bekletin.

Sarımsak

siğil için sarımsak

Sarımsak deri üzerinde çıkan siğillerle savaşmanın en etkili yollarından biridir. Özellikleri siğillere sebep olan virüs ve bakterilerle savaşır. Sarımsağı tedavi olarak kullanmak için, doğrudan siğilin üstüne uygulayabilir veya çiğ olarak yiyebilirsiniz.

Birkaç diş sarımsağı ezin ve ardından siğilli bölgeye uygulayıp bir yara bandıyla kapatın ve sabaha kadar bekletin.

Aloe Vera

Aloe vera, yüzyıllar boyunca deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır. Aloe vera siğillere karşı oldukça etkilidir. Tek yapmanız gereken aloe vera jelini her gün birkaç defa siğilli bölgeye sürmektir.

Soğan Suyu

soğan

Sarımsakta olduğu gibi, soğanlar da siğillere ve sebep olan virüse karşı savaşmaya yardımcı olur. Soğanı küçük parçalar halinde doğrayın, biraz tuz atın ve sabaha kadar bekletin.

Bir sonraki gün suyunu çıkarın ve 12 gün boyunca her gece doğrudan siğilli bölgenin üstüne sürün. Birkaç gün sonra, sonuçları fark etmeye başlayacaksınız.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı siğilleri yok etmek de dahil, birçok şifa verici kullanıma sahip doğal bir üründür. Yağı günde birkaç defa siğilin üstüne uygulayın. Çok güçlü bir yağ olduğundan az miktarda kullanmaya dikkat edin.

Karahindiba Sapı

karahindiba

Bu ev tedavisi, yüzde ya da boyunda çıkan siğiller için idealdir. Karahindibanın sapından sütlü sıvıyı alıp her gün doğrudan siğilin üstüne sürün.

Hint Yağı

Hint yağı, 4 haftadan az bir süre içinde siğilleri yok etmenize yardımcı olabilir. Yapışkan kıvama gelene kadar yeterli miktarda karbonat ile biraz Hint yağını karıştırıp siğilli bölgeye sürün. Üstünü yara bandı ile kapatın.

C Vitamini

C vitamininin asitliği can sıkıcı siğillerin tedavisinde oldukça etkili olmaktadır. Bir C vitamini tabletini ezip biraz su ile karıştırın. Bu karışımı doğrudan siğilli bölgeye sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Her gün tekrarlayın.

Unutmayın!

  • Bu tedaviler siğilleri yok etmede son derece etkilidir ancak düzenli ve istikrarlı şekilde uygulamalısınız.
  • Hiçbir koşulda siğili kendi başınıza yakarak, yırtarak, kopararak veya keserek yok etmeyi denemeyin. Siğil canınızı sıkıyorsa, uygun tedavi için doktorunuza danışın.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.