Sophia Loren: 81'inizde de Seksi Olabilirsiniz

80 yaşını geçmesine rağmen, aktris Sophia Loren hala klasik güzelliğin bir örneği ve neredeyse 60 senedir de bu zarafetini koruyor.
Sophia Loren: 81'inizde de Seksi Olabilirsiniz

Tarafından yazılmıştır Katherine Flórez

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Sophia Loren, dünya sinemasının en zarif ve güzel yıldızlardan birisi olarak kadın güzelliğinin geçen yıllara rağmen korunabildiğinin çok açık bir örneğidir.

Genç, güzel bir kadın olarak yeteneği, kıvrımları ve zarifliğiyle bütün dünyayı büyüleyemiyor olsa da, 81 yaşındaki Loren hala “dünyadaki en seksi 10 kadından birisi” denebilecek bir fiziğe sahip.

Loren bu ödülü 80 yaş üstü diğer bir zamansız güzellik sembolü ve aynı zamanda ikon olan kişiyle paylaşıyor: Brigitte Bardot (1934 yılında Paris’te doğdu).

Bunu ve 81. doğum günlerini kutlamanın şerefine, ünlü stilist ikilisi Dolce ve Gabbana, Sophia Loren No.1 adını verdikleri bir ruj tasarladılar. Bu ruj vişne nüansıyla zarifliğe dokunurken aynı zamanda da doğal görünümlüdür.

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, Sophia Loren No.1′in Loren için “aşkın işareti” olduğu kadar, bunun “diğer bütün kadınlar” için de geçerli olduğunu söylüyorlar.

Reklam kampanyasında, siyah dantel bir elbise giymiş, mücevherli kolye takmış ve dudaklarında bunlara uyan vişne rengi lipstick (rengini kendi seçti) olan tebessüm eden bir Loren göreceksiniz.

Bu tecrübe aktris için paha biçilemez oldu, çünkü bir güzellik reklamı kampanyasının merkezinde olmanın bir seksenlik için sıra dışı olduğunu fark etti.

Bu övgüyü yapan stilist, onların “teşekkür etme şekli” olduğunu söyledi çünkü Loren onun için “sinemanın ve İtalyan güzelliğinin en sevilen ismi. İlhamın köklü kaynaklarından biri.” 

Yine de, geçmişin güzellik ikonu olmayı reddediyor ve yeni meydan okumaları kabul etmekten çekinmiyor.

Sonsuz gençlik…

sophia loren

Sophia Loren olarak bilinen Sofia Villani Scicolone 20 eylül 1934’te Roma’da doğdu. Anı yazılarına göre, oyunculuğa ilgisi 1. Dünya Savaşı yüzünden oluşan kıtlıktan kaçma isteği ile ortaya çıktı.

Bunun sonucu olarak çeşitli güzellik yarışmalara katıldı ve 1949’da Miss Principessa del Mare, 1950’de Miss Eleganzza ünvanlarının sahibi oldu. 1951’de Miss İtalya’da da yarışmacı olarak yer aldı. Yeteneğini ve güzelliğini gün yüzüne çıkardıktan sonra dünya sinemasına girdi, bugün hala ayakta olan kariyerine ilk adımlarını attı.

Röportajlarında 81 yaşında olmayı kabul etse de hala bir genç kız gibi hissetmesinden bahsediyor.

sophia loren'in gençliği

Sophia Loren sırrını açıklıyor

Peki Loren’in sırrı ne? Losyonlar veya yaşlanmayı önleyici tekniklerle hiçbir ilgisi yok. Sophia Loren, yaşlılığın üstesinden gelmek için, zihninizi ustalaştırmanız, yeteneğinizi ve yaratıcılığınızı öne çıkarmanız gerektiğini vurguluyor.

Geçen zaman İtalyan aktris için bir anksiyete sebebi değil, fakat kariyerinin uzun geçmişinde bazı dönemlerde güvensiz hissettiğini de söylüyor.

Korkularıyla en iyi şekilde yüzleşmiş, her zaman yeni projelere başlamış ve hep pozitif yanları görmeye çalışmış.

Biyografisi olan Yesterday, Today, Tomorrow’da (Dün, Bugün, Yarın)(Lumen tarafından yayınlandı) İngilizce konuşulmayan bir filmde performansı ile Akademi Ödülü (1961’deki İki Kadın(Two Women) filmi) kazanan ilk kadın aktris olduğunu belirtiyor.

Sophie Loren’e göre, “eğer zamanın tadını çıkarmayı biliyorsanız, başardığınız şeylerle doymuşsanız ve hala rüyalarınızı korumaya devam ediyorsanız yaşlanmak eğlenceli bile olabilir.”

Yüzlerce filmde rol aldıktan ve kariyerinde 60 yılı aştıktan sonra bile Sophia Loren hala “dünyadaki en seksi kadın” olma unvanını kazanabilecek ruhu içinde taşıyor. Bugün de hala kadın zarafetinin ikonlarından biri olarak görülüyor.

Sophia Loren ile birlikte, moda ve güzellik ikonu olan, reklam kampanyalarında onurlandırılmak istenen başka yaşlı yıldızlar da var.

Şarkıcı Joni Mitchell (71 yaşında) Saint Laurent tarafından, yazar ve gazeteci Joan Didion (80) Céline tarafından, Jane Fonda (78)  L’Oreal Paris tarafından ve Catherine Deneuve (72) Louis Vuitton tarafından güzellik ikonları olarak ilan edilmişlerdir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.