Sophia Loren: 81’inizde de Seksi Olabilirsiniz

· 4 Temmuz, 2018
80. doğum gününü geçmesine rağmen, aktris Sophia Loren hala klasik güzelliğin bir örneği ve neredeyse 60 senedir de bu zarafetini koruyor.

Sophia Loren, dünya sinemasında en zarif ve güzel yıldızlardan birisi ve kadın güzelliğinin geçen yıllara rağmen korunabildiğinin çok açık bir örneği.

Genç, güzel bir kadın olarak yeteneği, kıvrımları ve zarifliğiyle bütün dünyayı büyüleyemiyor olsa da, 81 yaşındaki Loren hala “dünyadaki en seksi 10 kadından birisi” denebilecek bir fiziğe sahip.

Loren bu ödülü 80 yaş üstü diğer bir zamansız güzellik sembolü ve aynı zamanda ikon olan kişiyle paylaşıyor: Brigitte Bardot (1934 yılında Paris’te doğdu).

Bunu ve 81. doğum günlerini kutlamanın şerefine, ünlü stilist ikilisi Dolce ve Gabbana Sophia Loren No.1 adını verdiği bir ruj tasarladı. Bu rujda vişne nüansı zarifliğe dokunurken aynı zamanda da doğal görünümlü.

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana Sophia Loren No.1′in Loren için “aşkın işareti” olduğu kadar, “diğer bütün kadınlar” için de olduğunu söylüyor.

Reklam kampanyasında, siyah dantel bir elbise giymiş, mücevherli kolye takmış ve dudaklarında bunlara uyan vişne rengi lipstick (rengini kendi seçti) olan tebessüm eden bir Loren göreceksiniz.

Bu tecrübe aktris için paha biçilemez oldu, çünkü bir güzellik reklamı kampanyasının merkezinde olmanın bir seksenlik için sıradışı olduğunu farketti.

Bu övgüyü yapan stilist onların “teşekkür etme şekli” olduğunu söyledi çünkü Loren onun için “sinemanın ve İtalyan güzelliğinin en sevilen ismi. İlhamın köklü kaynaklarından biri.” 

Yine de, geçmişin güzellik ikonu olmayı reddediyor ve yeni meydan okumaları kabul etmekten çekinmiyor.

Sonsuz gençlik…

sophia loren

Sophia Loren olarak bilinen Sofia Villani Scicolone 20 eylül 1934’te Roma’da doğdu. Anı yazılarına göre, oyunculuğa ilgisi 1. Dünya Savaşı yüzünden oluşan kıtlıktan kaçma isteği ile ortaya çıktı.

Bu yazıya da bir göz atın: Yaygın Güzellik Sorunları İçin 4 Doğal Çözüm

Bunun sonucu olarak çeşitli güzellik yarışmalara katıldı ve 1949’da Miss Principessa del Mare, 1950’de Miss Eleganzza ünvanlarının kazananı oldu ve 1951’de Miss İtalya’da da yarışmacı olarak yer aldı.Yeteneğini ve güzelliğini gün yüzüne çıkardıktan sonra dünya sinemasına girdi, bugün hala daha yaşamakta olan kariyerine ilk adımlarını attı.

Röportajlarında hala bir genç kız gibi hissetmesinden bahsediyor, 81 yaşında olmayı kabul etse de.

sophia loren

Peki Loren’in sırrı ne? Losyonlar veya yaşlanmayı önleyici tekniklerle hiçbir ilgisi yok. Sophia Loren, yaşlılığın üstesinden gelmek için, zihninizi ustalaştırmanın önemi olduğunu, yeteneğinizi ve yaratıcılığınızı öne çıkarmanız gerektiğini itiraf ediyor.

Geçen zaman İtalyan aktris için bir anksiyete sebebi değil, fakat kariyerinin uzun geçmişinde bazı bazı güvensiz hissettiğini de söylüyor.

Buna da bir bakın: Rahatlatıp Anksiyeteyi Azaltan 9 Bitki

Korkularıyla en iyi şekilde yüzleşmiş, her zaman yeni projelere başlamış ve hep pozitif yanları görmeye çalışmış.

Biyografisi olan Yesterday, Today, Tomorrow (Dün, Bugün, Yarın)(Lumen tarafından yayınlandı)’da İngilizce konuşulmayan bir filmde performansı Akademi Ödülü (1961’deki İki Kadın(Two Women) filmi) kazanan ilk kadın aktris olduğunu belirtiyor ve “yaşlanmak hoş olabilir, hatta eğlenceli bile olabilir; eğer zamanın tadını çıkarmayı biliyorsanız, başardığınız şeylerle doymuşsanız ve hala rüyalarınızı korumaya devam ediyorsanız.”

Yüzlerce filmde rol aldıktan ve kariyerinde 60 yılı aştıktan sonra bile Sophia Loren hala “dünyadaki en seksi kadın” olma ünvanını kazanabileceği ruhu içinde taşıyor. Bugün de hala kadın zarafetinin temsilcilerinden, ikonlarından biri olarak görülüyor.

Sophia Loren ile birlikte, moda ve güzellik ikonu olan, reklam kampanyalarında onurlandırılmak istenen başka ve daha yaşlı yıldızlar da var.

Şarkıcı Joni Mitchell (71 yaşında) Saint Laurent tarafından, yazar ve gazeteci Joan Didion (80) Céline tarafından, Jane Fonda (78)  L’Oreal Paris tarafından, ve Catherine Deneuve (72) Louis Vuitton tarafından güzellik ikonları olarak ilan edilmişlerdir.