Vücudunuza Detoks Uygulayan Yeşil Su

Bu yeşil su, içeriğindeki özellikler sayesinde, vücudumuzu ağır metallerden arındırır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve aynı zamanda kolesterol seviyesini korumada yardımcı olur.
Vücudunuza Detoks Uygulayan Yeşil Su

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Yeşil su diye bir şey hiç duydunuz mu? Oldukça sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olduğumuz halde, vücudumuz kaçınılmaz bir şekilde birçok farklı toksine maruz kalmaktadır. Bu toksinler vücudun performansını olumsuz olarak etkileyebilir. Kirlenmiş bir çevreye maruz kalmak, bazı gıdaların tüketimi ve alışkanlık olarak kullandığımız ürünlerde bulunan kimyasallar, toksinlerin bulunduğu yerler için birkaç örnektir.

Neyse ki, bu toksinlerin çoğunluğu boşaltım organlarımızın sıkı çalışması sayesinde doğal olarak işlenir ve elimine edilir. Bununla birlikte, bazen bu toksinler aşırı miktarda birikir. Yavaş yavaş biriktikçe, önemli olan bir takım doğal fonksiyonlara müdahale edebilirler.

Sorun, çok sayıda insanın genellikle bu önemli gerçeği görmezden gelmesidir. Vücut uyarı sinyalleri gönderiyor olsa da, bireyler doğru bir şekilde bu konuyla ilgilenmez ve komplikasyonları önlemek için gerekli adımları atmazlar. Sonuç olarak, fiziksel ve zihinsel düzeyde birçok olumsuz tepki tetiklenir. Bu reaksiyonlar yaşam kalitemizin ve mutluluğumuzun azalmasına neden olabilir.

Neyse ki, birkaç tane ev yapımı tarif vardır. Anti-oksitleyici ve doğal olarak arındırıcı nitelikleri sayesinde, bu toksin birikiminin azaltılması için gerekli çalışmaları verimli bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Bu yazıda, vücudunuzu sadece üç gün içinde detoksifiye etmeye yardımcı bir yeşil su tarifini sizinle paylaşmak istiyoruz!

Üç gün içinde vücudunuzu arındıracak yeşil su

yeşil su

Yeşil su, spirulina ve klorela yosunu ile yapılan bir içecektir. Bunlar, antioksidan özelliklere sahip, kanın detoksifikasyon kapasitesi ve vücudun pH seviyelerini düzenleme yetileri açısından popüler hale gelmiş iki bileşendir.

Bu maddelerin her ikisi de doğaldır ve temel besin maddelerini içerir. Neyse ki, bu besinler zararlı yan etkiler olmaksızın vücudun detoksifikasyon sürecini ideal bir hale getirmeye yardımcı olurlar. Artı, sahip oldukları vitamin ve mineral, kan dolaşımındaki toksik istilacılara karşı koruyucu bir etki sağlar.

Üstelik bu harika koruyucular, karaciğer ve böbrekler gibi bedensel organlarda bulunan toksik düşmanların dışarı atılmasına da yardımcı olur.

Yeşil suyun faydalarından bazıları nelerdir?

yeşil toz

Yeşil suyun temel amacı, organik bir temizleme sürecine destek vermektir. Bununla birlikte, yeşil su tüketimi hakkında konuşmaya değer başka ilginç faydalar da sağlar:
 • Birkaçını söylemek gerekirse cıva, kadmiyum ve kurşun gibi ağır metallerin vücuttan uzaklaştırılmasını teşvik etmek için tüketimi ideal bir stratejidir.
 • Sıvının alınması, vücudunuzun gerekli mineral stoklarını yeniler. Bu durum özellikle, yoğun veya aşırı fiziksel aktivite ya da ishal atakları nedeniyle elektrolit kaybından sonra geçerlidir.
 • Artı, kabızlık ya da vücut asidi fazlalığı gibi problemleri tedavi etmek için çok faydalı olan sindirim özelliklerini de içerir.
 • Önemli vitamin ve minerallerin bulunduğu bu depo, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, vücudunuz için zararlı bulaşıcı faktörlere karşı savunma geliştirir.
 • Antioksidanların yüksek konsantrasyonu, doğal bir anti-kanserojen etki oluşturur. Tam olarak bir mucize olmasa da, kanser gelişimini azaltmaya yardımcı olabilir.
 • Vücudun detoksifikasyon sürecine yardımcı olarak, aynı zamanda kötü kolestrol (LDL) ve trigliserid gibi tehlikeli yağların ortadan kaldırılmasını kolaylaştırır.
 • Az kalori içerdiği gerçeğinden bağımsız olarak, bileşenlerinin uzun vadede büyük enerji artışı sağlayan önemli enerji değerleri vardır.
 • Antioksidan özellikleri beyin dokusunu korur ve daha iyi bir konsantrasyona sahip olmanız konusunda size yardımcı olur.
 • Şans eseri, cildin ve iç organların erken ve talihsiz yaşlanmasını önlemeye de yardımcı olur.

Nasıl hazırlanır?

yeşil su

Ne harika bir soru!

Yeşil su tarafından sağlanan detoksifikasyon, vücudunuzu uzun bir gün sonunda kazandığı zararlı toksik yapının tümünden kurtarmanıza yardımcı, sağlıklı bir alışkanlıktır. Mümkün olduğunca sağlıklı yemeniz gereken üç günlük bir plandır. Yardımcı olabilecek bir diğer metot, meyve ve sebze tüketimini artırmak ve işlenmiş gıdalardan uzak durmaktır.

Genel olarak, bu, her iki ayda bir kez uygulayabileceğiniz harika bir alışkanlıktır. (ya da vücudunuzun zararlı toksinlerle dolu olduğunu hissettiğiniz her zaman.)

Malzemeler

 • 6 su bardağı su (1.5 litre)
 • 1 çorba kaşığı spirulina tozu (10 gram)
 • 1 çorba kaşığı klorella tozu (10 gram)
 • 2 damla karanfil özütü yağı (isteğe bağlı)

Hazırlık

 • İlk önce suyu bir kaba dökün.
 • Ardından malzemelerin geri kalanını ekleyin.
 • Elle, ahşap ya da silikon bir alet ile karıştırın ve tamamen karıştırdıktan sonra, içmeden önce 15 veya 20 dakika bekleyin.

Tüketim şekli

 • Normal bir içki bardağında servis yapın ve aç karna için.
 • Geride kalanı da, aynı gün içinde 4 veya 5 porsiyon halinde yayarak için.
 • Bu işlemi üç gün üst üste tekrarlayın.

Kendiniz bu tarifi uygulamaya hazır mısınız? Etkili bir detoksifikasyon yöntemi arıyorsanız, daha fazla uzaklara bakmayın. Buldunuz! Sadece deneyin! Yeşil suyu hazırlayın ve size sunduğu harika sağlık yararlarını kendiniz test edin.

Bu tedaviden sonra vücudunuzun daha hafif ve daha sağlıklı olduğunu hissedebileceksiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.