Vicks’in 10 Farklı Kullanım Alanı

Vicks VapoRub baş ağrısını gidermek için harika bir çözümdür. Sadece alnınıza biraz sürün ve sonuçlarını bir kaç dakika içinde alacaksınız.
Vicks’in 10 Farklı Kullanım Alanı

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Vicks onlarca yıldır öksürüğü ve gribin diğer genel belirtilerini azaltmak için kullanılan bir kremdir. Muhtemelen annelerimizin ve büyükannelerimizin ciğerimiz sıkıştığında ve soğuk algınlığı geçirdiğimizde sürdüklerini hatırlarız. Peki Vicks’in farklı kullanım alanları var mıdır?

Kaç kişi Vicks’in soğuk algınlığı haricinde de kullanılabileceğini biliyor? Bu kremin sizi şaşırtacak başka yararlı kullanım alanları da var. Vicks kutunuzdan daha fazlasını elde etmek ve onu en iyi şekilde kullanmak için aşağıda sunduğumuz 10 alternatife bir göz atın!

Ayak ağrısı için

Vicks’in farklı kullanım alanları içerisinde ilk olarak ayak ağrısını sayabiliriz. Ayaklarınız gün içindeki en büyük desteğinizdir ve çok çalışmaktan, bütün gün tüm vücudunuzun ağırlığını taşımaktan yorulabilir ve şişebilirler.

Zor bir günün ardından ayaklarınızın ağrısını dindirmek için tek yapmanız gereken yatağa girmeden önce her iki ayağınızı da yavaşça masaj yaparak biraz Vicks ile ovmak ve üzerine bir çorap giymek. Bir gün sonra çok daha yumuşak ve rahatlamış ayaklarla uyanacaksınız.

Baş ağrılarını dindirmek için

baş ağrısı için vicks

Ağrıyı dindirmek için alnınıza biraz sürün ve bir kaç dakika içinde daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. 

Siyah noktalarla ve sivilcelerle savaşmak için

İçeriğindeki maddeler, ciltteki siyah noktaları ve sivilceleri tedavi etmeye yardımcı olur. Tek yapmanız gereken bu kremden biraz alıp etkilenmiş bölgeye sürmek.

Kas ağrısı için

vicks'in farklı kullanım alanları kas ağrısı

Bu kan dolaşımını arttırır ve rahatlamanızı kolaylaştırır.

Yanıkları tedavi etmek için

Güneş ışıklarından, sıcak yağ veya başka bir nedenden dolayı yandığınız zaman Vicks rahatlama sağlayabilir ve iyileşmeyi hızlandırır.

Sinek kovucu olarak

vicks'in farklı kullanım alanları

Bu krem sinek ısırıklarına karşı koruma sağlar ve hatta sinek ısırıklarını iyileştirmek için de kullanılabilir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:

Vicks VapoRub’ın 11 Farklı Kullanımı

Kırmızı ve tahriş olmuş cildi rahatlatmak için

Bu krem ayrıca rozasea (gül hastalığı) için veya kırmızı, tahriş olmuş ciltte de kullanılabilir. Gerekli bölgeye bolca uygulayın. Hem yatmadan önce hem de uyanınca tekrarlayın.

Çatlak dudakları için

dudak için vicks

Ölü deriyi atmak ve dudakları nemlendirip cildi canlandırmak için

Kapı gıcırtısına son

Vicks’in farklı kullanım alanları arasında kapı gıcırtısının da olacağını kim bilebilirdi ki? Ne zaman açıp kapasanız gıcırdayan kapılarınız varsa, buna bir son vermek için menteşelere bolca Vick sürün ve her şey tamam.

Ev yapımı inceltici krem

Vicks ayrıca yağ biriken bölgelerde yağın azaltılmasına yardımcı olur, böylece de istediğiniz figüre kavuşabilirsiniz. Elbette mucizevi olmadığı ortada, ama zamanla bu bölgelerde yağın yakılmasını destekler, özellikle kalça ve karın bölgesi gibi egzersizin yavaş işlediği bölgelerde etkilidir. 

Bu ev yapımı inceltici krem yağ birikimiyle savaşmaya yardımcı olur, selülitleri azaltmakta etkilidir ve cildi sıkılaştırır. Gıdıyı azaltmak, daha düz bir karın, kalçaları inceltmek için kullanılabilir.

Yapmanız gereken biraz Vicks, karbonat, cilde sürülebilen alkol ve kafuru karıştırarak bir krem elde etmektir. Kremi hazırlayınca, istediğiniz bölgelere sürün ve plastikle sarın. Bunu evde, işte veya egzersiz yapmadan önce kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir ...
Az Bilinen 8 Tıbbi Vicks Kullanımı
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Az Bilinen 8 Tıbbi Vicks Kullanımı

Vicks VapoRub çoğu zaman sadece soğuk algınlığına karşı kullanılır. Peki vicksin daha birçok kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz?


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.