Vicks’in 10 Farklı Kullanım Alanı

Vicks VapoRub baş ağrısını gidermek için harika bir çözümdür. Sadece alnınıza biraz sürün ve sonuçlarını bir kaç dakika içinde alacaksınız.
Vicks’in 10 Farklı Kullanım Alanı

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Vicks onlarca yıldır öksürüğü ve gribin diğer genel belirtilerini azaltmak için kullanılan bir kremdir. Muhtemelen annelerimizin ve büyükannelerimizin ciğerimiz sıkıştığında ve soğuk algınlığı geçirdiğimizde sürdüklerini hatırlarız. Peki Vicks’in farklı kullanım alanları var mıdır?

Kaç kişi Vicks’in soğuk algınlığı haricinde de kullanılabileceğini biliyor? Bu kremin sizi şaşırtacak başka yararlı kullanım alanları da var. Vicks kutunuzdan daha fazlasını elde etmek ve onu en iyi şekilde kullanmak için aşağıda sunduğumuz 10 alternatife bir göz atın!

Ayak ağrısı için

Vicks’in farklı kullanım alanları içerisinde ilk olarak ayak ağrısını sayabiliriz. Ayaklarınız gün içindeki en büyük desteğinizdir ve çok çalışmaktan, bütün gün tüm vücudunuzun ağırlığını taşımaktan yorulabilir ve şişebilirler.

Zor bir günün ardından ayaklarınızın ağrısını dindirmek için tek yapmanız gereken yatağa girmeden önce her iki ayağınızı da yavaşça masaj yaparak biraz Vicks ile ovmak ve üzerine bir çorap giymek. Bir gün sonra çok daha yumuşak ve rahatlamış ayaklarla uyanacaksınız.

Baş ağrılarını dindirmek için

baş ağrısı için vicks

Gün içinde deneyimlediğiniz bazı baş ağrıları stres ve gerginlikten kaynaklanabilir. Ağrıyı dindirmek için alnınıza biraz sürün ve bir kaç dakika içinde daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. 

Siyah noktalarla ve sivilcelerle savaşmak için

İçeriğindeki maddeler, ciltteki siyah noktaları ve sivilceleri tedavi etmeye yardımcı olur. Tek yapmanız gereken bu kremden biraz alıp etkilenmiş bölgeye sürmek.

Kas ağrısı için

vicks'in farklı kullanım alanları kas ağrısı

Zorlu bir egzersizin ardından kaslarınız yorulur ve birden fazla noktada kulunç olur. Kulunç olmuş kasları rahatlatmak için bölgeye hafif masaj ile Vicks uygulayın. Bu kan dolaşımını arttırır ve rahatlamanızı kolaylaştırır.

Yanıkları tedavi etmek için

Güneş ışıklarından, sıcak yağ veya başka bir nedenden dolayı yandığınız zaman Vicks rahatlama sağlayabilir ve iyileşmeyi hızlandırır.

Sinek kovucu olarak

vicks'in farklı kullanım alanları

Bir çok sinek türü Vicks’in yoğun kokusundan hoşlanmaz. Bu krem sinek ısırıklarına karşı koruma sağlar ve hatta sinek ısırıklarını iyileştirmek için de kullanılabilir. Sadece en çok sinek çeken bölgelerinize bu kremden sürün veya kaşıntıyı azaltması için ısırıkların üstüne sürün.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:

Vicks VapoRub’ın 11 Farklı Kullanımı

Kırmızı ve tahriş olmuş cildi rahatlatmak için

Bu krem ayrıca rozasea (gül hastalığı) için veya kırmızı, tahriş olmuş ciltte de kullanılabilir. Gerekli bölgeye bolca uygulayın. Hem yatmadan önce hem de uyanınca tekrarlayın.

Çatlak dudakları için

dudak için vicks

Estetik açıdan düşünüldüğünde çatlak dudaklar hoş görünmez; ayrıca bir şeyin yanlış olduğunun belirtisi de olabilirler. Ölü deriyi atmak ve dudakları nemlendirip cildi canlandırmak için kuruduklarını fark ettiğiniz zaman biraz Vicks sürün.

Kapı gıcırtısına son

Vicks’in farklı kullanım alanları arasında kapı gıcırtısının da olacağını kim bilebilirdi ki? Ne zaman açıp kapasanız gıcırdayan kapılarınız varsa, buna bir son vermek için menteşelere bolca Vick sürün ve her şey tamam.

Ev yapımı inceltici krem

Vicks ayrıca yağ biriken bölgelerde yağın azaltılmasına yardımcı olur, böylece de istediğiniz figüre kavuşabilirsiniz. Elbette mucizevi olmadığı ortada, ama zamanla bu bölgelerde yağın yakılmasını destekler, özellikle kalça ve karın bölgesi gibi egzersizin yavaş işlediği bölgelerde etkilidir. 

Bu ev yapımı inceltici krem yağ birikimiyle savaşmaya yardımcı olur, selülitleri azaltmakta etkilidir ve cildi sıkılaştırır. Gıdıyı azaltmak, daha düz bir karın, kalçaları inceltmek için kullanılabilir.

Yapmanız gereken biraz Vicks, karbonat, cilde sürülebilen alkol ve kafuru karıştırarak bir krem elde etmektir. Kremi hazırlayınca, istediğiniz bölgelere sürün ve plastikle sarın. Bunu evde, işte veya egzersiz yapmadan önce kullanabilirsiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.