Vücudunuzu Güzelleştirecek 8 Giysi

Vücudunuzu Güzelleştirecek 8 Giysi

Son Güncelleme: 16 Aralık, 2018

Nasıl giyineceğinizi bilmek, vücudunuzun en çok sevdiğiniz kısımlarını vurgulamanıza yardımcı olabilir. Böylece, vücudunuzu şekillendirmenize yardımcı olacak bu kıyafetler size harika sonuçlar verecektir. Sadece onlardan faydanlanmaktan çekinmeyin!

İnce ve uzun boylu görünmek, genetiğimiz ve doğduğumuz zaman sahip olduğumuz özellikler ile bağlantılıdır. Bununla birlikte, kıyafetlerin gücünü asla küçümsemeyin.

Bu makalede, vücudunuzu daha önce hiç hayal etmediğiniz gibi şekillendirmenize yardımcı olacak bazı kıyafetler göstereceğiz.

Görünüm söz konusu olduğunda, doğru giysinin düzeltemeyeceği bir şey yoktur. Vücudumuzun daha uzun ve çekici görünmesini istiyorsak, elbise giyebiliriz.

Bunu nasıl yapacağınızı bilmek istersiniz?

İşte bazı önemli ipuçları.

Vücudunuzu şekillendirmenize yardımcı olacak 8 giysi

1. Kalem etek

Kalem etek, bacaklarınızı uzatabilir ve vurgulayabilir. Daha uzun özelliklere sahip kadınlar için istisnai bir seçenektir.

Dikkat: bunu giymek için heykel benzeri bir bedene sahip olmanız gerektiğini söylemiyoruz. Aksine, giyilirken her ne kadar bazı güvensizliklere neden olma eğiliminde olsalar da, bu tip etekler neredeyse tüm vücut tipleri için uygundur.

Ona bir şans vermelisiniz!

2. Yüksek topuklu ayakkabılar

Kimse, bedeninizi uzatmaya çalışırken, yüksek topukların düz ayakkabılara göre daha iyi bir seçenek olduğunu tartışamaz.

Düzenli kullanımlarının çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceği doğru olsa da, belirli durumlarda topuklu ayakkabı giymeniz kesinlikle daha uzun ve daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

yüksek topuklar

3. Dikey çizgiler

Pantolonlar, bluzlar ya da etekler üzerinde olsun, dikey şeritler vücudunuzu uzatacak ve çok daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Bir elbise için tasarım seçerken de mükemmeldirler.

Elbette, onları aşırı kullanmamaya dikkat etmelisiniz, çünkü aşırı kullanıldığında diğer fazla görsel yükler gibi, tam tersi bir etkiye sahip olacaklardır.

Bu tip çizgiler, küçük göğüsleri ya da şehvetli kalçaları korumaya yardımcı olabilir.

4. Yüksek belli pantolon

Bu tür pantolonlar, ekstra kiloları saklamaya çalışıyorsanız harika birer seçenektir. Onlar da bacaklarınızı daha uzun gösteriler.

Vücudunuzu şekillendirmenize yardımcı olacak bu giysilerin birçoğunda olduğu gibi, yüksek belli pantolonların ardındaki düşünce vücudunuzun özelliklerini dengelemektir. Yani, çok fazla sahip olduğunuz şeyi saklar ya da gizler ve eksik olduğunuz özellikleri geliştirirler.

5. Kemer

Bu bir aksesuar olsa da, kesinlikle bu listeye eklenebilir.

Kemerler belinizi şekillendirmeye yardımcı olur ve bunun sonucunda siluetinizi çok iyi gösterir.

Kendinizi sadece pantolonla kemer takmak konusunda sınırlamayın: ayrıca elbiseler, ceketler ve diğer kıyafetler için de kemer takabilirsiniz. Bu günlerde birçok tarzla beslenen dolu tasarım var. Kendinizinkini bulun!

6. Uzun baskılı giysiler

Şimdi tek bir hedefe ulaşmak için birlikte çalışabilecek iki farklı giysi stilinden bahsedeceğiz: siluetinizi şekillendirmek.

İster inanın ister inanmayın, ceketler, bluzlar ya da yelekler gibi uzun giysiler, vücudunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Bu arada da, üzerlerindeki desenler her şeyi dengelemeye yardımcı oluyor.

Bildiğiniz gibi, desenlerin etkisi hacim katar; bu da elde etmeye çalıştığımız şeyle çelişir.

Ancak, geniş kalçalarınız ve kalın bacaklarınız varsa, vücudunuzu dengelemek için desenli bir gömlek kullanabilirsiniz. Daha büyük bir gövdeye sahipseniz, tersini yapın.

Tüm bu giysiler bir şekilde size yardımcı olabilir; sadece bunları nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir.

7. V yaka

moda

V Yaka, daha şık görünmek istediğinizde müttefikiniz olabilir. Aslında, ne kadar derin, o kadar iyidir.

İyi bir boyun çizgisi, daha ince görünmenizi sağlar. Bunun haricinde iyi olan şey, hem büyük göğüsleri olan hem de olmayanlar için işe yarayacak olmasıdır.

8. Tek renk

Son tavsiyenin tam olarak kıyafetlerle ilgili değil. Ama duruma göre çok yararlı bir öneri olabilir.

Aynı renkte kıyafetler giymek çok yardımcı olabilir. Tabii ki, siyah ya da kahverengi gibi koyu tonlar en iyi seçeneklerdir.

Ancak, cesursanız, bunu kırmızı ya da beyaz ile de deneyebilirsiniz. Deneyin ve en iyi tarzınızı bu hileyle bulun!

Bu ipuçlarıyla artık hangi giysilerin üzerinizde daha iyi görüneceğini ve hangilerinin size yakışmayacağını düşünmenize gerek kalmayacak. Tabii ki, her kadının uygulayacağı stil seçenekleri, kendi vücut tipine ve zevklerine bağlıdır. Bunlarla deneyler yapın ve eğlenin!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.