Dolabınızda Daha Fazla Alan Açmak İçin 5 İpucu

Gerektiğinden daha fazla zaman harcamadan ihtiyacımız olan farklı kıyafetleri bulabileceğimiz düzenli bir dolap elde etmek için iyi bir organizasyon şarttır.
Dolabınızda Daha Fazla Alan Açmak İçin 5 İpucu

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Dolabınızda daha fazla alan açmak ve bu alanı daha iyi kullanmak için giysilerinizi doğru bir şekilde katlamayı bilmeniz önemlidir.

Sorun, kullanmadığımız kıyafetler biriktiği zaman başlar. Ardından, her şey dağınık hale gelir ve düzeni korumak gittikçe zorlaşır.

Bu makalede, bu işi sizin için daha kolay bir hale getirecek bir fikir ve ipucu listesi önereceğiz.

Bu şekilde, elbiselerinizi düzgün bir şekilde katlayabilir ve dolabınızda daha fazla yer kazanabilirsiniz.

Dolabınızda daha fazla yer açmak için ipuçları

1. Tişörtlerinizi yuvarlayın

havlu

gardırobunuzda yer tasarrufu yapmış olursunuz ve daha fazla şey sığdırabilirsiniz.

Genel olarak, bu şekilde giysilerin kırışmadığını unutmayın.

2. Askılara şal veya fular asın

Bu şekilde onları daha kolay bulursunuz ve daha az yer kaplarlar. Sonuçta, şal ve fularlar ince ve zariftir.

Asıldıkları zaman görülmeleri daha kolaydır, bu nedenle seçmek daha kolay olacaktır.

3. Nevresim takımınızı katlarken, tüm parçalarını kendi yastık kılıfının içine koyun

Çok güzel ve katlanmış olduğu için bu harika bir fikirdir.

Bu şekilde, her nevresim takımı için her şeyin bir arada olduğu konusunda emin olursunuz.

4. İç çamaşırlarınızı düzenlemek için küçük kutular kullanın

dolabınızda giysiler

setleri birbirinden ayırır ve belirli bir sutyen veya iç çamaşırı arayarak gereksiz vakit harcamaktan kurtulursunuz.

Ayrıca bölmelerden birinde çorap ya da külotlu çorap tutmak için bunlardan yararlanabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırmanın harika bir yoludur!

5. Bölmeleri olan bir gardırop satın alın

Düzenli bir dolap çok daha verimli ve fonksiyoneldir; giysileri katlamanız gereken her günün gerginliğini azaltır.

Sonuçta, kim dolabını açmak ve korkunç bir kıyafet, ayakkabı, aksesuar ve karışıklık yığını bulmak ister? Bu, anksiyete seviyenizi artırabilir ve ihtiyacınız olan şeyi bulmayı daha da zorlaştırabilir. Ayrıca zaman ve enerji kaybıdır.

Düzenli bir dolabın bakımı planlama ve strateji gerektirir.

İyi alışkanlıklar kazanmalı ve düzeni korumalısınız. Böylece kıyafetlerinizi katlamak kolaylaşır ve dolabınızda çok daha fazla alana sahip olabilesiniz.

Daha fazla dolap alanı elde etmek için diğer fikirler

  • Kullanmadığınız kıyafetleri ve eşyaları dolabınızdan çıkarın: Hayatınızı kolaylaştırmak için ayakkabı, aksesuar ve yer kaplayan ancak artık ihtiyacınız olmayan diğer nesnelerden kurtulmak önemlidir. Bunları ihtiyacı olan kimselere vermek harika bir fikirdir. Böylece dolabınızda çokça yer açılır.
  • Raf eklemek, alanı artırabilir: Aksesuarlarınız ya da ayakkabılarınız için düzeni korumayı kolaylaştırır ve bu şekilde onları bulmak çok daha hızlı ve kolay bir hale gelir.
  • Kanca ve askı kullanın: Eşyaları daha iyi organize etmeye yardımcı olur ve elbiseler asıldıkları zaman katlandıklarından daha az yer kaplarlar.
dolabınızda yer açmak
  • Organizatöre ayakkabı yerleştirmek: Kapının arkasında asılı kalan organizatörleri tercih edin. Aksi takdirde dolabın yarısından fazlasını işgal edebilirler. Ayrıca ayakkabılarınızı yatağın altındaki kutulara yerleştirebilirsiniz. Çıkardığınız zaman, daha fazla yerden tasarruf edersiniz, daha düzenli olurlar ve onları bulmak daha kolay hale gelir.
  • Çantaları ve valizleri üst raflara yerleştirin. Ayrıca cüzdanlar ve yüksek topuklu ayakkabılar için de bunu yapın; dolabın tabanına koyarsanız çok fazla yer kaplarlar.
  • Sadece mevsimlik giysileri dolaba koyun: Diğerlerini kutulara koyun ve kapalı tutun. Böylelikle, kullanmayacağınız kıyafetlere yer ayırmak zorunda kalmazsınız.

Organize olun!

Zaman ayırmak ve temel bir organizasyon seviyesine sahip olmak çok önemlidir. Çabanın o kadar fazla olmadığını ve ödülün çok büyük olduğunu fark edeceksiniz.

Düşünün; bir giysi aramak istediğinizde kolaylıkla bulacaksınız ve saatlerce arayıp tüm dolabın her köşesini başarısızca karıştırmayacaksınız.

Bununla birlikte, bazı giysiler daha narindir ev özel bakıma ihtiyaç duyarlar unutmayın.

Çok kırışık bir hale gelir ya da tamamen buruşmuş halde kalırsa, daha sonra iyi görünmek onlar için zor olur. Genişler, deforme olur, dolaptan küf kokusu alır… Hepsi de, doğru katlanamadıkları için meydana gelir.

Eğer bu ipuçlarını takip ederseniz, elbiselerinize, cüzdanınıza, zamanınıza ve alanınıza özen göstermiş olursunuz.

Her şeyin organize ve yerinde olması hayatınızı kolaylaştıracak ve her zaman dolabınızda bir şey aradığınızda zaman kaybetmeyeceksiniz!

İlginizi çekebilir ...
Evinizi Organize Etmek için 13 Hızlı ve Kolay Yol
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Evinizi Organize Etmek için 13 Hızlı ve Kolay Yol

Evinizi organize etmek zaman alabilir. Her köşeyi temizlemek bunun için yeterli değildir. Evinizi düzenlemek için bu hilelere bir göz atın!


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.