Giysilerinizi Katlamak Ve Dolabınızda Daha Fazla Alana Sahip Olmak İçin 5 İpucu

· 6 Mayıs, 2018
Gerektiğinden daha fazla zaman harcamadan ihtiyacımız olan farklı kıyafetleri bulabileceğimiz düzenli bir dolap elde etmek için iyi bir organizasyon şarttır.

Dolabınızdaki alanı daha iyi kullanmak için, giysilerinizin doğru bir şekilde nasıl katlandığını bilmeniz önemlidir.

Sorun, kullanmadığımız kıyafetler biriktiği zaman başlar. Ardından, her şey dağınık hale gelir ve düzeni korumak gittikçe zorlaşır.

Bu makalede, bu işi sizin için daha kolay bir hale getirecek bir fikir ve ipucu listesi önereceğiz. Bu şekilde, elbiselerinizi düzgün bir şekilde katlayabilir ve dolabınızda daha fazla yer kazanabilirsiniz.

Dolabınızı organize edip daha fazla yer açmak için ipuçları

1. Tişörtlerinizi yuvarlayın

havlu

Onları dikdörtgen şeklinde katlamak yerine, tişörtlerinizi yuvarlarsanız, gardırobunuzda çok fazla yer tasarrufu yapmış olursunuz ve içine daha fazla şey sığdırabilirsiniz.

Genel olarak, bu giysinin kırışmadığını unutmayın.

2. Askılara şal veya fular asın

Bu şekilde yaparak, onları daha kolay bulursunuz ve daha az yer kaplarlar. Sonuçta, şal ve fularlar ince ve zariftir.

Asıldıkları zaman görülmeleri daha kolaydır, bu nedenle onları seçmek daha kolay olacaktır.

3. Nevresim takımınızı katlarken, tüm parçalarını kendi yastık kılıfının içine koyun

Çok güzel ve katlanmış olduğu için bu harika bir fikirdir.

Bu şekilde, her nevresim takımı için her şeyin bir arada olduğu konusunda emin olursunuz.

4. İç çamaşırlarınızı düzenlemek için küçük kutular kullanın

iç çamaşırı

Buna ek olarak, organizatör de satın alabilirsiniz. Bu şekilde, setleri birbirinden ayırır ve belirli bir sutyen veya iç çamaşırı arayarak gereksiz vakit harcamaktan kurtulursunuz.

Ayrıca, bölmelerden birinde çorap ya da külotlu çorap tutmak için bunlardan yararlanabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırmanın harika bir yoludur!

5. Bölmeleri olan bir gardırop satın alın

Düzenli bir dolap çok daha verimli ve fonksiyoneldir; giysileri katlamanız gereken her günün gerginliğini azaltır.

Sonuçta, kim dolabını açmak ve korkunç bir kıyafet, ayakkabı, aksesuar ve karışıklık yığını bulmak ister? Bu, anksiyete seviyenizi artırabilir ve ihtiyacınız olan şeyi bulmayı daha da zorlaştırabilir. Artı, zaman ve enerji kaybıdır.

Düzenli bir dolabın bakımı planlama ve strateji gerektirir.

İyi alışkanlıklar kazanmalı ve düzeni korumalısınız ki kıyafetlerinizi katlamak etkili bir iş haline gelip ve dolabınızda çok daha fazla alana sahip olabilesiniz.

Daha fazla dolap alanı elde etmek için diğer fikirler

  • Kullanmadığınız kıyafetleri ve eşyaları dolabınızdan çıkarın: Hayatınızı kolaylaştırmak için, <ayakkabı, aksesuar ve yer kaplayan ancak artık ihtiyacınız olmayan diğer nesnelerden kurtulmak önemlidir. Onları ihtiyacı olan kimselere vermek harika bir fikirdir; ayrıca dolabınız içinde çokça yer açılır.
  • Raf eklemek, alanı artırabilir: Aksesuarlarınız ya da ayakkabılarınız için düzeni korumayı kolaylaştırır ve bu şekilde onları bulmak çok daha hızlı ve kolay bir hale gelir.
  • Kanca ve askı kullanın: Eşyaları daha iyi organize etmeye yardımcı olur ve elbiseler asıldıkları zaman katlandıklarından daha az yer kaplarlar.
askı

  • Organizatöre ayakkabı yerleştirmek: Kapının arkasında asılı kalan organizatörleri tercih edin. Aksi takdirde dolabın yarısından fazlasını işgal edebilirler. Ayrıca ayakkabılarınızı yatağın altındaki kutulara yerleştirebilirsiniz. Çıkardığınız zaman, daha fazla yerden tasarruf edersiniz, daha düzenli olurlar ve onları bulmak daha kolay hale gelir.
  • Çantaları ve valizleri üst raflara yerleştirin. Ayrıca cüzdanlar ve yüksek topuklu ayakkabılar için de bunu yapın; dolabın tabanına koyarsanız çok fazla yer kaplarlar.
  • Sadece mevsimlik giysileri dolaba koyun: Diğerlerini kutulara koyun ve kapalı tutun. Böylelikle, kullanmayacağınız kıyafetlere yer ayırmak zorunda kalmazsınız.

Organize olun!

Zaman ayırmak ve temel bir organizasyon seviyesine sahip olmak çok önemlidir. Çabanın o kadar fazla olmadığını ve ödülün çok büyük olduğunu fark edeceksiniz.

Düşünün; bir giysi aramak istediğinizde kolaylıkla bulacaksınız ve saatlerce arayıp tüm dolabın her köşesini başarısızca karıştırmayacaksınız.

Bununla birlikte, bazı giysiler daha narindir ev özel bakıma ihtiyaç duyarlar unutmayın.

Çok kırışık bir hale gelir ya da tamamen buruşmuş halde kalırsa, daha sonra iyi görünmek onlar için zor olur. Genişler, deforme olur, dolaptan küf kokusu alır… Hepsi de, doğru katlanamadıkları için meydana gelir.

Eğer bu ipuçlarını takip ederseniz, elbiselerinize, cüzdanınıza, zamanınıza ve alanınıza özen göstermiş olursunuz.

Her şeyin organize ve yerinde olması hayatınızı kolaylaştıracak ve her zaman dolabınızda bir şey aradığınızda zaman kaybetmeyeceksiniz!