Dolabınızı Düzenlemek ve Yer Kazanmak için 17 İpucu

Değişik tiplerde paylaştırıcı alarak dolabınızı organize edip yer kazanabilir, kıyafetlerinizi türe ya da renge göre sıralayabilirsiniz.
Dolabınızı Düzenlemek ve Yer Kazanmak için 17 İpucu

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Birden fazla iş ve zaman azlığı, insanları dolaplarında çok fazla kıyafet ve aksesuar biriktirmeye itebilir. Bu sadece çirkin görünmekle kalmaz, ihtiyacınız olduğunda giyecek bir şeyler bulmayı oldukça zorlaştırır. Bu yüzden düzenlemek önemlidir.

Bazen bu alanlar o kadar çok doludur ki, çekmecelerinizin başka herhangi bir eşyayı tutabilme ihtimali yoktur. Gerçekte onları o kadar kötü değerlendirmişsinizdir ki, boş kalmış bir santim yer bile yokmuş gibi görünür. Yine, düzenlemek durumu çözecektir.

Bugünkü makalemizde size dolabınızı düzenlemenizde yardımcı olacak 17 iyi fikir vereceğiz yani daha fazla zaman kaybetmeyin. Hemen şimdi işe koyulun!

1. Tişörtlerinizi yuvarlayın

yuvarlanmış tişörler

Tişörtlerinizi katlamaktan nefret eder misiniz? Onları çekmeceye tıkmak yerine, dikkatlice yuvarlayın ve yan yana muhafaza edin. Bu numara sadece bulmak istediğiniz tişörtü bulmanızı kolaylaştırmaz, ayrıca onların kırışmasını da engeller.

2. Botlar için kanca kullanın

botları asmak

Uzun botlar çok fazla yer edebilir ve onları zarar görmekten nasıl koruyacağınızı bilemeyebilirsiniz. Onları bot kutusunda ya da benzer bir yerde muhafaza etmek yerine küçük kancalar alın ve onları dolabınızın içine asın.

3. Tişörtleri dik depolamak

dik tişört yerleştirmek

Eğer tişörtlerinizi kare şeklinde katlayacak kadar yeteneğiniz varsa, çekmecelerinizde dik olarak saklamayı deneyin çünkü bu şekilde onları renk ve tiplerine göre bulmak kolaylaşacaktır.

4. Daha küçük eşyalar için tüpler kullanın

şalları düzenlemek

Birkaç yuvarlak kap ya da kalın kartondan tüpler, mendil, eşarp ve kemer gibi küçük eşyaları depolamak için kullanılabilir.

5. Ahşap kutuları tekrar kullanın

iç çamaşırı

Tahta bir meyve kasası ya da eski bir şifoniyer, iç çamaşırlarınızı ya da daha küçük giyim eşyalarını saklamak için iyi bir yerdir. Bu eşyaları dizmek için ayırıcı ekleyebilir ve onları renklerine göre ayırabilirsiniz.

6. Eşarpları elbise askısında saklayın

elbise askıları

Elbise askıları, çekmecelerde tam bir dağınıklık haline gelen eşarpları ya da diğer aksesuarları saklamak için çok iyi bir yoldur. Bu şekilde onlar hep elinizin altında olur ve aradığınız renk ve stildeki eşarbı bulmak için uzun zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

7. Kola kapağı halkaları kullanın

ikili askılık

Basit bir kola kapağı halkası sizin dolap boşluğunuzu ikiye katlayabilir mi? Elbette evet. Anında atıp kurtulduğunuz o eşya sizin için çok fazla yer kazandırabilir, eğer fotoğrafta gösterdiğimiz gibi kullanırsanız.

8. Perde halkaları

akıya asmak

Genellikle eviniz için aldığınız perdelerle beraber gelen halkalar, alanınızı idare etmek ve en uygun hale getirmek için kullanabileceğiniz diğer bir yoldur. Kıyafetlerinizi halkalara takın ve onları dolabınızdaki çubuğa geçirin.

9. Şarap kutularını ayırıcı olarak kullanın

ucuz ayakkabılık

Geri dönüşümün başka bir yolu ise eski şarap kutularındaki ayrık bölmeleri ayakkabılarınızı koymak için kullanmaktır.

10. PVC ayakkabı rafları yapın

pvc ayakkabı

Ev geliştirme projelerinden artmış büyük boru döşeme PVCleri, benzersiz bir ayakkabı rafı yapımında kullanılabilir.

Onları duvara monte etmeniz gerekir ve güzel görünmeleri için farklı renklerde boyamalısınız.

11. Ayakkabılarınızı asın

düzenli raf

Koleksiyonunuzu düzenlemek için çoğu mağazada satılan ayakkabı askılarından edinebilirsiniz.

Bir sürü boşluk edineceksiniz!

12. İç çamaşırlarınızı düzenleyin

düzenli çekmece

İç çamaşırı çekmecesini derli toplu tutmak için oldukça fazla yararlı ayırıcı vardır.

13. Merdiven depolama

merdiven askı

Eski bir merdivenler, askıları düzenlemek için kullanılan bir çıkıntıya dönüştürülebilir. Kutuları ve aksesuarları basamakların üzerinde saklayabilir, kenarları ise kıyafet asmak için kullanabilirsiniz.

14. Renkli kurdelelerden yapılan askılar

renk kurdale

Çeşitli renklerdeki kurdeleler, kıyafetleriniz için askıların etrafına sarılabilir. Bu size eşyaları sıralamak için yardımcı olabilir ve kıyafetlerin askı üzerindeyken kaymalarını ve esnemelerini engeller.

15. Lastik bantlı askılar

lastik bant

Bir çift lastik bant kullanarak kıyafetlerinizin askılardan düşmesini engelleyebilirsiniz.

16. Giyim organizatörleri

çorap organizasyonu

Eğer dolaplarınızda artık boşluk kalmadıysa, bir giyim organizatörü alın ve kapının arkasına asarak giysileri ve aksesuarları dizin.

17. Çanta desteği

çantaları asmak

Çantalarınızı tekil askılara asmak yerine, boşluk yaratmak ve daha düzenli görünmek için bir organizatör alın ya da inşa edin. Yukarıdaki fikirler hoşunuza gitti mi? Onları hemen bugün uygulayın ve dolabınızı düzenleyerek yaşamınızı karmaşık hale getirmeyi bırakın.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.