Yağ Yakmak İçin Harika Yeşil İçecekler

Yağ Yakmak İçin Harika Yeşil İçecekler

Son Güncelleme: 02 Ocak, 2019

Yeşil içecekler arınmak ve yağ yakmak için özellikle önerilirler çünkü içerdikleri vitaminler ve mineraller gerçekten çok etkili olmalarını sağlar. Bu yazımızda size yağ yakmakta çok etkili bazı yeşil içeceklerden bahsedeceğiz. Bu içecekler farklı yöntemlerle sağlığını tehlikeye atmadan doğal yollarla kilo vermek isteyenler için idealler!

Kivi, Ispanak ve Marul Karışımı

Bu üçlü bir araya geldiğinde lif, klorofil ve antioksidan oranları yüksek, lezzetli ve sağlıklı bir karışım ortaya çıkarıyorlar. İdrar söktürücü özellikleri de, yağ yakarak kilo verip birkaç beden küçülmek isteyenler için bir avantaj. Ayrıca bu harika yeşil karışımın içeriği, sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

Bu karışımı hazırlamak için, bir kiviyi yıkayıp soyun, 5 ıspanak yaprağını ve 3 marul yaprağını yıkayın. Bir kaşık bal ve bir bardak kaynar su ile blendıra koyun. Tüm malzemeler iyicene karışana kadar blenderı çalıştırın ve ardından süzün. Afiyet olsun! Bu karışımı en az haftada 3 defa ve tercihen sabahları içmenizi öneriyoruz.

Armut, Kereviz, Ananas, Greyfurt ve Bal

Tüm bu malzemeleri karıştırdığınızda bedeniniz için çok faydalı olacak güzel bir içecek elde edeceksiniz. Zengin lif içeriği sayesinde toksinleri atmanıza yardım olacak bu güzel içecek bir yandan da doğal bir idrar söktürücü.

Bu karışımı 5 gün boyunca aç karınla içebilirsiniz. Bir hafta ara verin ve yine tekrarlayın. Eğer bedeniniz bu karışımı sindirirse demin bahsettiğimiz düzende içmeye devam edebilirsiniz ancak herhangi bir nedenden dolayı bedeniniz bu karışımı reddederse, sadece haftada bir kere için. Şifalı özelliklerinden yine de yararlanabilirsiniz.

Bu karışımı yapmak için, yarım armut, 2 kereviz sapı, 2 greyfurtun suyu, 1 dilim ananas ve bir yemek kaşığı balı karıştırın. Blendırda iyicene karıştırıp içebilirsiniz.

Yeşil Yağ Yakıcı

Bu karışım özellikle yağ yakmak için hazırlanmıştır ve tercihen 10 gün boyunca her sabah içmelisiniz. Ardından 10 gün ara vermelisiniz. Bu  muhteşem kokteyl  C ve B6 vitamini, lif, folik asit, Omega-3, antioksidan ve bitkisel gıdalar açısından çok zengindir.

Hazırlamak için bir kerevizin sapını, 7 ıspanak yaprağını, yarım bardak maydanozu iyicene yıkayın. Bir elmayı soyup doğrayın. Yarım limonun suyunu sıkın. Yarım salatalık ile birlikte tüm malzemeleri blendırdan geçirin ve bekletmeden için.

Bu karışımların hepsi arındırıcı karışımlardır ve bu yüzden çok uzun bir dönem boyunca veya aşırı sık içilmemelidirler. Beklenmeyen bir etki görülürse, karışımı içmeyi bırakın çünkü her bünye tedavilere ve tamamen diyet doğal ürünlere bile farklı tepkiler verebilir.

İlginizi çekebilir ...
Yağ Yakmak ve Duruşunuzu Düzeltmek İçin Egzersizler
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Yağ Yakmak ve Duruşunuzu Düzeltmek İçin Egzersizler

Eğer bu egzersizler aynı zamanda duruşunuzu düzeltmek konusunda da yardımcı olursa, sonuçlar çok daha iyi olabilir. Detaylar için okumaya devam edi...  • Sujarwo, W., Keim, A. P., Savo, V., Guarrera, P. M., & Caneva, G. (2015). Ethnobotanical study of Loloh: Traditional herbal drinks from Bali (Indonesia). Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/j.jep.2015.03.079
  • Pawar, R. S., Krynitsky, A. J., & Rader, J. I. (2013). Sweeteners from plants-with emphasis on Stevia rebaudiana (Bertoni) and Siraitia grosvenorii (Swingle). Analytical and Bioanalytical Chemistry. https://doi.org/10.1007/s00216-012-6693-0
  • Reinli, K., & Block, G. (1996). Phytoestrogen content of foods – A compendium of literature values. Nutrition and Cancer. https://doi.org/10.1080/01635589609514470