Yumuşak Bir Cilt İçin İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok kadın çeşitli yöntemler denemektedir.
Yumuşak Bir Cilt İçin İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Son Güncelleme: 25 Kasım, 2018

Tüyler; genellikle cazibesiz olarak görülmektedir ve düzenli olarak uzamaktadır. Piyasada istenmeyen tüylerden kurtulmak ve yumuşak bir cilt elde etmek için bir çok ürün vardır ve değişik teknikler kullanılmaktadır.

Ağda ile tüyleri almak veya lazer yaptırmak saniyeler içerisinde tüyleri almanın en bilindik iki yoludur. Fakat, bu yöntemler pahalı veya can yakıcıdır, cildi tahriş etmesinden bahsetmiyoruz bile. Ama şanslıyız
ki özellikle de yüz ve dudak üstündeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın bazı doğal alternatifleri de vardır.

İstenmeyen tüyler ve yumuşak bir cilt için doğal reçete

Yüzdeki tüyler cilde zarar vermeyecek ve nazik yöntemlerle alınmalıdır. Yüzümüz vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha hassas olduğu için özel bir bakım ve dikkat gerektirir. Bu şekilde tahrişi önleyerek yumuşak bir cilt elde edebilirsiniz.

Bu doğal tedavi Orta Doğu kültüründen çıkmıştır, kadınlar bu karışımı 2 amaç için kullanmaktadır: istenmeyen tüyleri yok etmek ve cildi yumuşatıp yenilemek.

Bu tedaviyi hazırlamak için sadece 3 adet basit malzemeye ihtiyacınız olacak: bal, limon suyu ve yulaf ezmesi. Bu gıdalar içeriğindeki yüksek antioksidan, vitamin ve mineral özellikleri ile bilinir, bunlar da cildimize çok iyi gelecektir.

 • Yulaf ezmesinin su dengesini sağlama özelliği kuruluk ile savaşır, cildin pH dengesini sağlar ve doğal bir peeling görevi görüp cildimizi ölü hücrelerden arındırır.
 • Limon suyu cildin arınmasına yardım eder, derin bir temizlik sağlarken istenmeyen tüylerin uzamasını yavaşlatır.
 • Son olarak, bal; zengin antioksidan ve vitamin içeriği ile doğal bir nemlendiricidir, bu da onu cilt bakımı ürünlerinde kullanılan popüler bir madde haline getirmektedir.

Bu maddelerin faydalarını bilen Orta Doğu’daki kadınlar,bu ideal doğal tedaviyi yüzdeki tüylerden kurtulmak ve doğal su dengesine sahip cildin erken yaşlanma belirtilerini engellemek için kullanmıştır.

Bu doğal reçeteyi nasıl hazırlarım?

yumuşak bir cilt için yulaf ezmesi

Bu doğal tedavinin hazırlanması çok kolaydır ve çok etkili olduğu için yüzdeki tüylerden kurtulma yöntemleri bakımından gün geçtikçe bilinirliği artmaktadır.

İçindekiler

 • 2 yemek kaşığı saf bal
 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı organik yulaf ezmesi

Kullanılışı

 • Bütün maddeleri bir kapta yapışkan bir kıvama gelinceye kadar karıştırın.
 • Karışımı, vücudunuzda, tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgelere uygulayın.
 • Peeling jeli kullanırmış gibi, karışımı nazik yuvarlak hareketlerle cildinizde ovun.
 • Tüylerden tamamen kurtulmak için, bu karışım ile tüylerin çıkış yönünün tersine doğru masaj yapın.
 • Son olarak, su dengesini sağlayacak bir krem ile cildinizi nemlendirin.
 • En iyi sonuçları almak ve yumuşak bir cilde kavuşmak istiyorsanız, bu tedaviyi haftada 2-3 kez uygulayın.

Bu doğal tedavinin etkileri cilt tipine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle, bu tedaviyi uygulayan herkes aynı sonuçları alamayabilir.

Bazı kadınlar bunu denedikten 1-2 hafta sonra sonuçları görürken, bazıları da sonuçları 1 ay uygulamadan sonra görebilmiştir.

Bu maddelerin içerikleri yüzdeki tüyleri inceltirken, çıkma süresini de uzatmaktadır. Bu sebepten dolayı, tüylerinizi aldıktan sonra da bu tedaviyi uygulamanız çok iyi olacaktır.

Tamamen doğal yöntemlerle oluşturulan bir teknik olduğu için, sonuçları diğer tüy alma yöntemlerindeki gibi anında alamayacağınızı aklınızda tutun. Fakat bu reçetenin en büyük avantajı; buradaki bütün doğal içeriklerin nemlendirici özellikte olmaları ve cilde karşı nazik davranarak yumuşak bir cilt elde etmenizi sağlamalarıdır.

Bütün geleneksel tüy alma yöntemleri gibi bunda da tahriş ve alerjik reaksiyon olma ihtimali vardır. Fakat, kesinlikle doğal yöntemleri denemeye ve bütün faydalarını görmeye değer!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.