Yumuşak Bir Cilt İçin İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok kadın bir çok yol denemektedir.

Tüyler; genellikle cazibesiz olarak görülmektedir ve düzenli olarak uzamaktadır. Piyasada istenmeyen tüylerden kurtulmak, cildi yumuşak ve parlak bir hale getirmek için bir çok ürün vardır ve değişik teknikler kullanılmaktadır.

Ağda ile tüyleri almak veya lazer yaptırmak saniyeler içerisinde tüyleri almanın en bilindik iki yoludur. Fakat, bu yöntemler pahalı ve can yakıdır, cildi tahriş etmesinden bahsetmiyoruz bile. Ama şanslıyız
ki istenmeyen tüylerden kurtulmanın bazı doğal alternatifleri de var, özellikle de yüz ve dudak üstündeki bölge için.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal reçete

Yüzdeki tüyler cilde zarar vermeyecek ve nazik yöntemlerle alınmalıdır, yüzümüz diğer yerlerimize göre daha hassas olduğu için özel bir bakım ve dikkat gerektirir, bu şekilde tahriş ve cilde olan hasar önlenir. Bu doğal tedavi Orta Doğu kültüründen çıkmıştır, kadınlar bu karışımı 2 amaç için kullanmaktadır: istenmeyen tüyleri yok etmek ve cildi yumuşatıp yenilemek.

Bu tedaviyi hazırlamak için sadece 3 adet basit içeriğe ihtiyacınız olacak: bal, limon suyu ve yulaf ezmesi. Bu gıdalar içeriğindeki yüksek antioksidan, vitamin ve mineral özellikleri ile bilinir, bunlar da cildimize çok iyi gelecektir.

 • Yulaf ezmesinin su dengesini sağlama özelliği kuruluk ile savaşır, cildin pH dengesini sağlar ve doğal bir eksfoliant görevi görüp cildimizi ölü hücrelerden arındırır.
 • Limon suyu cildin arınmasına yardım eder, derin bir temizlik sağlarken istenmeyen tüylerin uzaması ile savaşır.
 • Son olarak, bal; zengin antioksidan ve vitamin içeriği ile doğal bir nemlendiricidir, bu da onu cilt bakımı ürünlerinde kullanılan popüler bir madde haline getirmektedir.

Bu maddelerin faydalarını bilen Orta Doğu’daki kadınlar, bu ideal doğal tedaviyi yüzdeki tüylerden kurtulmak ve doğal su dengesine sahip cildin erken yaşlanma belirtilerini engellemek için kullanmıştır.

Bunu da okuyun: Kendi Ağdanızı Evde Kendiniz Yapın

Bu doğal reçeteyi nasıl hazırlarım?

yulaf ezmesi

Bu doğal tedavinin hazırlanması çok kolaydır ve çok etkili olduğu için yüzdeki tüylerden kurtulma yöntemleri bakımından gün geçtikçe bilinirliği artmaktadır.

İçindekiler

 • 2 yemek kaşığı saf bal
 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı organik yulaf ezmesi

Kullanılışı

 • Bütün maddeleri bir kapta yapışkan bir kıvama gelinceye kadar karıştırın.
 • Karışımı, vücudunuzda, tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgelere uygulayın.
 • Eksfoliant kullanırmış gibi, karışımı nazik yuvarlak hareketlerle cildinizde ovun.
 • Tüylerden tamamen kurtulmak için, bu karışım ile tüylerin çıkış yönünün tersine doğru masaj yapın.
 • Bitirmek için, su dengesini sağlayacak bir krem ile cildinizi nemlendirin.
 • En iyi sonuçları almak ve yumuşak bir cilde kavuşmak istiyorsanız, bu tedaviyi haftada 2-3 kez uygulayın.

Bu doğal tedavi cilt tipine göre çalışmaktadır, bu sebepten dolayı bu tedaviyi uygulayan herkes aynı sonuçları alacak diye bir şey yoktur.

Bazı kadınlar bunu denedikten 1-2 hafta sonra sonuçları görürken, bazıları da sonuçları 1 ay uygulamadan sonra görebilmiştir.

Bu maddelerin içerikleri yüzdeki tüyleri inceltirken, çıkma süresini de uzatmaktadır. Bu sebepten dolayı, tüylerinizi aldıktan sonra da bu tedaviyi uygulamanız çok iyi olacaktır.

Tamamen doğal yöntemlerle oluşturulan bir teknik olduğu için, sonuçları diğer tüy alma yöntemlerindeki gibi anında alamayacağınızı aklında tutun. Fakat bu reçetenin en büyük avantajı; buradaki bütün doğal içeriklerin nemlendirici özellikte olmaları ve cilde karşı nazik davranarak yumuşak ve nemli kalmasını sağlamalarıdır.

Bütün geleneksel tüy alma yöntemleri gibi bunda da tahriş ve alerjik reaksiyon olma ihtimali vardır. Fakat, kesinlikle doğal yöntemleri denemeye ve bütün faydalarını görmeye değer!