Yüzünüzü İnceltmek İçin 6 İpucu

Eğer yüzünüzü inceltmek istiyorsanız, tıpkı vücudunuzun geri kalanı gibi, daha az yemek yemeniz ve bölgeye özgü egzersizler yapmanız gerekir. Bu yazıda onlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Herkes yuvarlak bir yüz istemez, özellikle de çalışıp uğraşıp, kiloyu vücudunuzun başka bölgelerinden verdiyseniz.

Egzersiz ve iyi beslenme yüzünüzü inceltmenin ana direkleridir. Bununla birlikte, yine de size bu konuda yardımcı olabilecek bazı hileler vardır.

Bu ipuçlarını bilmek ister misiniz? Burada size nasıl yapılacağını anlatacağız.

Yüzünüzü inceltmek için ipuçları

Kilo vermek için spor salonuna gidebilirsiniz, bisiklete binmek için dışarı çıkabilirsiniz veya spinning derslerine katılabilirsiniz. Fakat, yüzünüz için spesifik bir aktivite yok gibi görünüyor.

Yüzünüzü inceltmek istiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını deneyin:

1. Daha az kalori tüketin

Daha ince bir yüz için; sevdiğimiz kilo aldırıcı, şekerli ve kızarmış gıdalara dur demek zorundayız, bunlar ne yazık ki sağlığımız için çok kötüdürler.

Esas sır, yaktığınızdan daha az kaloriyi tüketmektir.

Fast food ya da sağlıksız aperatifler yerine lif bakımından yüksek bir diyet öneririz, çünkü böylelikle daha sonra kalorilerinizi daha iyi kullanabilir ve çene veya yanak alanınızda biriken yağları yakabilirsiniz.

2. Kilo verin

Eğer doğal görünmeyen yuvarlak bir yüzünüz varsa, muhtemelen ideal vücut ağırlığınızda değilsinizdir.

Diğer bölgelerinizden kilo verdiğinizde, yüzünüzdeki değişiklikleri de fark etmeye başlarsınız: elmacık kemikleriniz iyice fark edilmeye başlar ve çenenizde görmekten hoşlanmadığınız fazladan bir gıdık oluşur.

Bu nedenle, bir spor salonuna kaydolmak veya evde egzersiz yapmaya başlamak mükemmel bir fikirdir. Yüzünüzü sadece inceltmekle kalmaz, aynı zamanda göbeğinizi, bacaklarınızı ve kollarınızı da inceltirsiniz.

Harika görüneceksiniz!

3. Bolca su için

Bu, yüzünüzde oluşan toksin ve yağlardan kurtulmanın en iyi yoludur. Tuz alımınızı (veya sodyum bakımından yüksek gıdaları) da azaltırsanız, vücudunuz kendisi size iyi gelmeyen atıkları ortadan kaldırabilir.

Bu da yetmiyormuş gibi, çok fazla su içmek sağlıklı, genç ve güzel ciltler için harikadır.

Yüzünüz de böylelikle daha ince ve daha güzel görünecektir! Eğer sadece su içmeyi sevmiyorsanız, taze meyve sularını veya bitki çaylarını deneyebilirsiniz (karahindiba veya at kuyruğu gibi yaygın diüretik olanları deneyin).

4. Mümkün olduğunca aktif kalın


Fiziksel aktivite, kilo vermek için kesinlikle önemlidir. Bununla birlikte, kalori ve yağ diğer bölgelerde daha önce yakıldığından, yüzünüz egzersiz yaparken kilo verdiğiniz ilk kısım olmayabilir.

Ancak umudunuzu kaybetmeyin, çünkü bir noktada boynunuzun ve çenenizin şekil almaya başladığını göreceksiniz.

Spor salonu rutinine girmenin yanı sıra, bütün gün iş yerinde oturmanız gerekiyorsa bile olabildiğince aktif olmanızı öneririz.

Peki nasıl?

 • İşe bisikletle giderek,
 • Asansör yerine merdiven kullanarak,
 • Getir götür işlerini yürüyerek veya bisikletle hallederek,
 • Her saat başında masanızdan kalkıp yürüyerek vs.

Yürüyüş, bisiklet sürmek ve parkta koşmak başlangıç için basit ve hafif olağanüstü egzersizlerdir. Daha sonra, rutininizin zorluk seviyesini biraz yükseltebilirsiniz veya egzersiz yaptığınız gün sayısını artırabilirsiniz.

5. Bu esnada, hoşunuza gitmeyen şeyleri değiştirin

Diyet ve fiziksel aktivitenizin sonuç vermesini beklerken, yüzünüzü daha ince gösterebilmek için makyaj ipuçları ve saç hileleri uygulayabilirsiniz.

Örneğin, allığı aşırı derecede uygulamayın ve yüzünüze çok yakın olan saç kesimlerinden kaçının.

6. Kendinize masaj yapın

Kim der ki yüzünüz güzel bir masajı hak etmiyor? Bu, zayıflamak kadar rahatlatıcı olabilir. Çeneniz boyunca (çenenizden yukarı kulak memelerine doğru) küçük çimdiklerle başlayabilirsiniz.

Sonra, yanaklarınıza dairesel hareketler yapın. Ağzınızı yarım açık konuma getirin ve çenenizi rahatlatın, böylece bütün yüzünüzde işe yarayabilir.

Başka bir seçenek ise çene alanınıza (yağ ve fazlalıkların birikme eğilimi gösterdiği yerlere) masaj yapmaktır. Masajın cildinizi tahriş etmesini engellemek için parmaklarınızın üzerine biraz badem yağı uygulayın.

Bunu da okumanızı öneriyoruz: Sarkık yanakları kaldırmak için 4 öneri

Yüzünüzü inceltmek için egzersizler

Yüz egzersiz rutini çok efor istemez ve aslında çok da eğlenceli olabilir. Günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz ve aynanın önünde gülme fırsatı bulursunuz.

Stres, endişe ve sorunlarınızı bir kenara koyun! Bu arada, yüzünü inceltmek için egzersiz yapın.

 • Ağzınızı olabildiğince geniş açın ve sonra kapayın. 10 kere tekrar edin.
 • Ağzını genişçe açın ve gözlerinizi kapatın. Ağzınızı kapattığınızda, gözlerinizi açın. Bu koordinasyonu en az 10 kez tekrarlayın.
 • Kapalı dudaklarınızı yüzünüzün her iki tarafına olabildiğince çok kez taşıyın.
 • Ağzınızı hava ile doldurun ve yanaklarınızı şişirin, birkaç saniye tutun ve bırakın. 10 kere tekrar edin.
 • Yüzünüzü “öpüyormuş” gibi yapın ve ağzınız hala kapalıyken (yanaklar hareket edecek) en az 15 kez gülümseyin.
 • Dilinizi dışarı çıkartın ve 1 dakika boyunca hareket ettirin.
 • Sanki kötü bir şey kokluyormuş ya da hapşırmak üzereymişsiniz gibi suratınızı kırıştırın.
  Başınızı geriye doğru eğin ve 10 saniye tutun. Başlangıç pozisyonuna geri dönün. 10 kere tekrar edin.

Haydi bir deneyin!

Görsel referans: wikiHow.com
Bunlar da ilginizi çekebilir