Zencefil ve Aloe Vera Çayı: Güçlü ve Doğal Bir İçecek

Zencefil ve aloe vera çayı sindirim problemlerini, yüksek kolesterolü tedavi etmek ve toksinleri atmak için mükemmel bir alternatiftir. Bu inanılmaz çayın nasıl hazırlanacağını öğrenin ve vücudunuza sunduğu tüm faydalar hakkında bilgi edinin.
Zencefil ve Aloe Vera Çayı: Güçlü ve Doğal Bir İçecek

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Zencefil ve aloe vera çayı, dünyadaki en şifalı ve güçlü içeceklerden biridir. Henüz denemediyseniz, şimdi bunu yapmanın zamanı geldi. Bu çayın harika lezzetini ve inanılmaz faydalarını keşfedin!

Doğal tıpta bu iki malzeme, kuşkusuz en çok bilinen ve en çok kullanılan malzemedir.

 • Aloe bir çalıdır. Fayda dolu etli saplardan oluşur.
 • Zencefil, yaşadığımız ağrıların çoğunu tedavi edebilen çok eski bir köktür.

Bu yazıda, bu iki ögeyi birleştirmenin sihrini keşfetmenizi istiyoruz. Daha sonra vücudunuza sağladığı tüm avantajları göreceksiniz. Ona bir şans verin!

Zencefil ve aloe çayının muhteşem avantajları

aloe vera jeli

Zencefil ve aloe çayı hakkında bazı ilginç bilgiler vardır. Öncelikle bu çay, kadınların genel sağlığı için çok yararlıdır. En önemlisi, bu menopozda olanlar için de geçerlidir. Bu süreçte, kilonuzu düzenler, metabolizmanızı hızlandırır, sıcak basmaları ve soğuk el ve ayaklarla mücadele eder.

Gastrit ile savaşır

Bildiğiniz gibi, mideniz mukoza kaplamalıdır. Bu midenizi yiyecekleri sindirirken oluşan mide sularından korur. Bu doku birçok nedenden dolayı iltihaplanabilir. Özellikle de bazı bakterilerin bulunduğu ortamlarda bu daha kolaydır.

Aloe vera güçlü bir anti enflamatuvardır. Vücudunuzu yenileyebilir ve enfeksiyonları azaltabilir. Bu özellikle gastrik mukoza için geçerlidir. Bununla birlikte, zencefil hakkında konuşmaya başladığınız zaman aklınıza bir soru gelebilir. Böyle kuvvetli bir tada sahip olan bu tıbbi kök, asit ya da gastritle savaşmada nasıl bu kadar iyi olabilir?

Öncelikle bu noktada, zencefilin tüm bakteri soylarının büyümesini durdurduğunu bilmek önemlidir. Buna gastrite neden olanlar da dahildir. Bu çay, gastrit ya da bakteri kaynaklı ülsere karşı koruyucu bir reçete olarak hareket eder. Ayrıca ağrı, mide bulantısı ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olur.

Son olarak, midenizin astarındaki iltihaplanmayı azaltır. Bunu, anti enflamatuvar özellikleri sayesinde yapabilir.

Doğal bir analjezik görevi görür

Zencefil, aloe vera ile birlikte aşağıdaki rahatsızlıkları tedavi etmeye yardımcı olur:

 • Osteoartrit
 • Kas ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Adet sancısı
 • Varisli damarlardan kaynaklanan baskı

Zencefil doğal bir analjezik görevi görür. İbuprofen ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Aloe vera güçlü bir anti enflamatuvardır. Artrit ve menstrüel ağrı ile ilişkili tüm süreçlere çok iyi gelir.

Kilo vermenize yardımcı olur

kilo vermek

Bu zencefil ve aloe çayı bir temizleyici görevi görür. Vücudunuzdaki toksinleri ve diğer kalıntıları gidermek için harika bir yoldur. Her şeyden önce, bu, aloe verada bulunan aloin sayesinde olur.

Metabolizmanızı da hızlandırabilir. Bu özelliği sayesinde, karında depolanan inatçı yağları yakmanıza olanak tanır. Buna ek olarak, bu çay, içeriğindeki zencefil nedeniyle doyurucu bir etkiye de sahiptir. Zencefil ile birlikte, aloe vera bağırsak hareketini uyarır. Son derece doğal bir müshil görevi görür. Tüm bu özellikler, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için çok yararlıdır.

Kolestrolünüzü düşürmenize yardımcı olur

Bu çayı her gün içmek, trigliserid ve kötü kolesterol (LDL) düzeylerini önemli ölçüde azaltmak için yeterlidir. Doğru şekilde tüketildiğinde, zencefilin kolesterol düzeylerini düşüren bir ilaç olan Atorvastatin ile hemen hemen aynı etkileri vardır.

Aloe vera da kalp sağlığınıza özen gösterir. Bunun nedeni, içeriğinde sarımsakta da bulunan esas element olan germanyum olmasıdır.

Zencefil aloe çayı nasıl yapılır

zencefil çayı

Malzemeler

 • ½ çay kaşığı taze rendelenmiş zencefil
 • 1 çorba kaşığı aloe vera jeli
 • 1 su bardağı su
 • 1 tatlı kaşığı bal

Yapılışı

 • Her şeyden önce, günde üç gramdan fazla zencefil tüketmemeye dikkat edin. Çok fazla tüketmek olumsuz sonuçlar doğurabilir.
 • Sonra suyu kaynatın.
 • Kaynadığı zaman, taze rendelenmiş zencefili aloe vera ile birlikte ekleyin. Yarı saydam jel, bitki saplarının içinden gelir.
 • 15 dakika kaynatın. Ardından, 10 dakika daha bekletin.
 • İçeceği iyice süzün ki sadece çay kalsın. Balla tatlandırıp sabah kahvaltıda için.

Nasıl bir fark yaratacak ama!

Dikkat

Hipertansiyon, Crohn hastalığı ya da böbrek taşınız varsa, zencefil kullanmamalısınız. Bununla birlikte, aloe vera, yalnızca fazla miktarda yenirse tehlikelidir. Bu tarifte listelenen miktar sağlıklı bir miktardır.

İlginizi çekebilir ...
Aloe Vera, Salatalık ve Greyfurt Suyu İle Kolesterolünüzü Düşürün
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Aloe Vera, Salatalık ve Greyfurt Suyu İle Kolesterolünüzü Düşürün

Yüksek kolesterol, özellikle gelişmiş ülkelerde yaşayan modern nüfusu etkileyen bir problemdir. Bu lezzetli içecek ile kolesterolünüzü düşürebilirs... • Vogler, B. K., & Ernst, E. (1999). Aloe vera: A systematic review of its clinical effectiveness. British Journal of General Practice.
 • Radha, M. H., & Laxmipriya, N. P. (2015). Evaluation of biological properties and clinical effectiveness of Aloe vera: A systematic review. Journal of Traditional and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1016/j.jtcme.2014.10.006
 • Ali, B. H., Blunden, G., Tanira, M. O., & Nemmar, A. (2008). Some phytochemical, pharmacological and toxicological properties of ginger (Zingiber officinale Roscoe): A review of recent research. Food and Chemical Toxicology. https://doi.org/10.1016/j.fct.2007.09.085