30 Günde 90 60 90 (Kum Saati) Bir Vücut Elde Edin

Konu mükemmel vücudu elde etmeye geldiğinde beslenme düzeni temel bir bileşendir fakat aynı zamanda çok fazla motivasyon ve iyi bir fitness rutinine ihtiyacınız olacak.
30 Günde 90 60 90 (Kum Saati) Bir Vücut Elde Edin

Son Güncelleme: 23 Şubat, 2022

Eğer düzenli olarak incelmek istiyorsak uzmanımızın bize verdiği kilo verme planını görebilmeliyiz.

Fakat hepimiz de bu kadar şanslı değiliz. Bazı durumlarda ve özel etkinliklerde harika görünmek istediğimiz, hemen kilo vermek istediğimiz zamanlar olabilir veya yaza da fit girmek isteyebiliriz.

Böyle durumlar için size sadece 30 günde 90 60 90 görüntüsüne kavuşabileceğiniz bazı stratejiler önermek istiyoruz.

Önce zihin, sonra beden

Hayatımızda değişiklikler yapmak istediğimiz zaman zihinsel olarak hazır olmalıyız, özellikle de konu fiziksel bir durum ise. Amaçlarınıza ulaşabilmek için sürekli olarak motivasyonunuzu yüksek tutmak ve disipline sahip olmak önemlidir.

Bunun için, her gün içsel birkaç diyalog hazırlamanızı öneriyoruz: Kendinizle her gün konuşun ve bunu neden yaptığınızı hatırlayın, amacınıza ne kadar ulaşmak istediğinizi ve sonuçları gördüğünüzde ne kadar tatmin olacağınızı kendinize söyleyin.

Günlük olarak egzersiz yapın

yürüyüş

Günde en azından 1 saat ya yürüyün ya da koşun. Bir beden incelmek istediğinizde aerobik egzersizleri bunun için idealdir.

Bu düşük yoğunluklu fakat uzun sürede yapılan egzersiz sayesinde daha fazla oksijene ihtiyaç duyup daha fazla yağ yakacaksınız.

  • Yürüme ve koşmaya ek olarak, yüzmeyi veya bisiklet sürmeyi de kombine edebilirsiniz.
  • Önemli olan sevdiğiniz şeylere, kişisel tercihlerinize göre seçim yapmaktır çünkü bu motivasyonunuzda ve devam etme isteğinizde büyük bir paya sahip olacaktır.
  • Su dengenizi korumayı da ihmal etmeyin. Bol bol su için.

1 ayda elde edeceğiniz bu görüntüyü konuştuğumuz için, kendinize sağlıklı limitler koyarak egzersiz yapmak için ciddi bir zaman ayırmanız gerekecek.

30 günde kilo vermek için doğru yeme şekli

1. Şekere hoşçakal deyin

şeker

Şekerin tadı çok güzel olabilir fakat hem güzel bir tadı olup da hem faydalı olan başka çok fazla şey vardır. Hiçbir besin değeri olmamasının yanı sıra içerdiği yüksek kalori miktarı yağ depolamayı destekler.

Buna ek olarak, vücutta çok uzun süre kaldığı için atılması çok zordur ve bu da metabolizmanızı yavaşlatır.

2. Bir yiyecek, bir içerik

Her bir tabağın sadece bir ana içeriği olmalıdır, tercihen sebze veya organik yumurta olmak üzere.

Eğer balığı seçerseniz, soğuk su balığını tercih edin ve olabildiğince az pişirin. Nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bunun için birçok popüler tarif vardır onlara bakabilirsiniz, bu özellikle Japonya’da çok bilinir.

3. Hoşçakal kırmızı et! Merhaba, yağsız et!

et

Kırmızı ette çok fazla yağ ve ekstra kalori vardır, bu da mükemmel vücut için yakılması gereken yağları yakmayı imkansız bir hale getirir.

Kırmızı et yemeyi muhtemelen unutmalısınız, en azından bu diyet süresince. Ayrıca tavuk yerine de organik sebzeler veya balık tüketmeye çalışın. Çünkü tavuğun içerdiği yağ miktarı da amacınıza 30 günde kavuşmanızı engelleyebilir.

4. Lezzet çok önemlidir: tariflere bakın

Küçük miktarlarda yiyecek olmamız, yemeğin zevkinden mahrum kalacağımız anlamına gelmemektedir.

Hindistan cevizi yağına ek olarak, tarçın, çeşitli baharatlar ve çeşniler tariflerinize lezzet katabilir ve yemeğinizden her şeye rağmen zevk alabilirsiniz.

5. İyi ve kötü yağ

Bütün yağlar kilo almanıza sebep olmaz. Aksine, bazıları kum saati görüntüsünü elde etmenize yardımcı olabilir. “Kötü yağlar” şunlardır:

  • GDO (genetiği değiştirilmiş organizma) ile yapılmış yiyecekler
  • Hayvansal yağlar (özellikle kırmızı ette bulunanlar)
  • Doymuş yağlar

İyi yağlar, organik bahçelerden toplanan ve bahçecilik sayesinde üretilen, zeytinyağı gibi yağlardır.

6. Gün boyunca küçük 5 porsiyon yiyin

elma

Bu çok önemlidir: eğer her gün 5 küçük öğün yemezseniz, metabolizmanız enerjiyi saklamak için yavaşlar. Yağ, bir sonraki öğünün gelmeme ihtimaline karşılık depolanır.

Fakat eğer sindirim sistemimize düzenli olarak gıda girmesine izin verirsek, sindirim sistemimiz daha kısa sürede çalışacak. Böylelikle vücudunuz yağı depolamaya çalışmayacak ve kısa bir süre içinde başka bir öğünün geleceğini bilecek.

Önünüzde zorlu bir yolculuk var fakat yardımcı bu kılavuz ile işiniz daha da kolaylaşacak.

Kendinize meydan okumaya hazır mısınız?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.