Aksesuarlar İçin Duvara Monte Edilebilen Düzenleyiciler

Aksesuarlarınız için duvara monte edilebilen bir düzenleyici yaparken malzemeleri, tasarımı ve modeli hesaba katmak önemlidir. Birkaç fikir vermemizi ister misiniz? Size yardımcı olacak ipuçları için yazımızı okumaya devam edin! 
Aksesuarlar İçin Duvara Monte Edilebilen Düzenleyiciler

Son Güncelleme: 08 Nisan, 2021

Düzenli bir eve sahip olmak için uğraşmak, boş zamanların tadını çıkarmanın en pratik yoludur. Bir evi organize ederken küçük detaylara da önem vermek gerekir. Aksesuarlar için duvara monte edilebilen bir düzenleyici yapmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Yıllar geçtikçe, aksesuarlarınız evin her yerine dağılır. Onları banyoda, yatak odasında ve başka odalarda etrafa saçılmış bir şekilde görebilirsiniz. Bu yüzden aksesuarlarınız için duvara monte edilebilen bir düzenleyici yapmanızı ve böylece her şeyi yerli yerinde tutmanızı öneririz.

Tüm aksesuarlarınızı vitrindelermiş gibi görebilirseniz, istediğiniz anda istediğiniz aksesuara erişebilirsiniz. Böyle bir düzenleyici yapmaya var mısınız?

Aksesuarlar için duvara monte edilebilen düzenleyici nasıl yapılır

Ivır zıvırı koymak

Zamanla, her çekmeceyi veya çantayı daha fazla aksesuarla doldururuz. Kolye, küpe, ruj, makyaj çıkarma mendili gibi sonsuz sayıda aksesuarımız ve malzememiz vardır.

Çanta ne kadar büyük olursa, içine o kadar çok şey koymak isteriz. Aynı şey evimizin her bir köşesi için de geçerlidir. Kapsamlı bir temizlik yapmaktan ve hiçbir zaman kullanmadığımız şeyleri eleyip çöpe atmaktan korkuyormuşuz gibi görünüyor.

Bu nedenle aksesuarlar için duvara monte edilebilen bir düzenleyici yapmak en iyi seçenektir. Böylece her şeyi, aldığınız yere geri koymaya alışmanız çok daha kolay olacaktır.

Ama unutmayın, düzenleyiciyi sık sık temizlemeniz ve kullanmadığınız şeyleri çöpe atmanız gerekecek. Ivır zıvırın sistematik olarak birikmesi zaman kaybına yol açar. Ayrıca evimizde ve günlük hayatımızda kaos yaratır.

aksesuarlar için düzenleyici takı
Ahşap, çok işlevli bir aksesuar düzenleyici yapmak için kullanabileceğimiz malzemelerden biridir.

Dekoratif bir parça

Aksesuarlarınız için yapacağınız düzenleyici, sadece günlük hayatımızda kullandığımız işlevsel bir araç olmakla kalmaz. Aynı zamanda odanın dekorasyonuna da katkıda bulunur. Kusursuz bir yatak odasını oluşturan iki temel özelliğe bu düzenleyici de sahiptir: Düzen ve kişiselleştirilmiş dekoratif stil.

Zevkinize göre, aksesuar düzenleyici panelinizi oluşturmak için pek çok stilden ilham alabilirsiniz. Çizimler veya fotoğraflarla ona vintage bir dokunuş yapabilir ya da kumaşlar, teneke kutular gibi malzemelerle geri dönüşüm temasını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Seçenekler sınırsızdır!

Ahşap: Aksesuarlar için duvara monte edilebilen düzenleyici yapanların dostu

Düzenleyici yapma fikrini sevdiyseniz ve büyük bir düzenleyiciye ihtiyacınız varsa, ekonomik şekilde gerçekleştirebileceğiniz çok orijinal fikirler vardır. Örneğin ahşap meyve kasalarını kullanabilirsiniz.

  • Ahşap kasaları zımparalayıp en sevdiğiniz renkteki boyayla birkaç kat boyayabilirsiniz. Böylece aksesuarlar için bir düzenleyici yapmış olacaksınız.
  • Bir mobilyacıda, ihtiyacınız olan boyutta ahşap kestirebilir ve biraz marangoz yapıştırıcısı ve çivilerle düzenleyicinizi bizzat inşa edebilirsiniz.
  • Pahalı bir ahşap türünü satın almak zorunda değilsiniz. Her bütçeye uygun ekonomik fiyatlı ahşap türleri vardır. Örneğin, çam veya okaliptüs ağacından elde edilen ahşap türlerini veya daha önce de söylediğimiz gibi ahşap meyve kasalarını kullanabilirsiniz.
ahşap organize edici banyo
Ahşap, çok işlevli bir aksesuar düzenleyici yapmak için kullanabileceğimiz malzemelerden biridir.

Sağduyulu bir şekilde dağıtın

Kişisel eşyalarınızın ne kadar yer kapladığını hesaba katmayı unutmayın. Yani düzenleyici yapmadan önce, içine ne koyacağınızı, koyduklarınızı nasıl yerleştireceğinizi ve düzenleyicinin kaç aksesuar alacağını düşünün. Böylece istenmeyen sürprizlerden kaçınmış olacaksınız.

Düzenli olarak kullandığınız aksesuarların en pratik ve erişilebilir yerde olmasına dikkat edin. Ayrıca bu düzenleyiciye değerli takılarınızı koymayın. Bir başka deyişle, bu düzenleyici, her gün kullandığınız şeylere pratik bir şekilde erişebilmek için kullandığınız özel bir yer görevi görecektir.

Düzenli olmak, bağımlılık yapar

Düzenleyiciniz, aksesuarları koymak için hazır olduğunda, ne kadar çok işe yarayacağını fark edeceksiniz. Hayatınızı daha düzenli hale getirmek çok faydalı olabilir ve günlük hayatın stresiyle daha kolay bir şekilde başa çıkmanıza yardım edebilir.

Aklınızda çok fazla şey olduğunda, aradığınız aksesuarı bulamamak isteyeceğiniz en son şeydir. Bulmak için acele ettikçe gerginliğimiz artar. Bu nedenle düzenleyici panel, basit ve pratik bir çözüm olabilir.

Söylediğimiz gibi, düzenleyicimizi yapmak için geri dönüştürülmüş malzemeleri de kullanabiliriz. Ancak zamanımız yoksa veya kendimiz yapmak istemezsek bir düzenleyiciyi satın da alabiliriz. Önemli olan ıvır zıvırı düzenli olarak muhafaza etmeye başlamaktır. Bunun hem faydalı hem de rahatlık veren bir alışkanlık olduğunu göreceksiniz.

İlginizi çekebilir ...
Duvar Lekelerini Temizlemek İçin Dört İpucu
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Duvar Lekelerini Temizlemek İçin Dört İpucu

Duvar lekeleri çok sinir bozucu olabilir. Bu yazımızda sizlere, duvar lekelerini temizlemek için kullanabileceğiniz bazı ipuçları ve karışımlar öne...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.