Artrit ile Savaşmak için Bal ve Tarçın

21 Mart, 2019

Artrit ile savaşmak için çok güçlü bir karışım olan bal ve tarçını mutlaka denemelisiniz. Bu ev yapımı karışım, yıllardır çeşitli hastalıkların; özellikle de ateşli hastalıkların tedavisinde doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır.

Artrit ile Savaşmak için Bal ve Tarçın

tarçın çubukları ve bal

Artrit tedavisi için tarçın kullanımı

Tarçının içerisinde sinamik aldehit, melatonin, tinaninos, kumarin gibi vücut üzerinde termal etkisi olan uçucu yağlar bulunmaktadır. Bu nedenle ağrı dindirici özelliği bulunmaktadır. Ağrıyan yerin üzerine sürülerek de kullanılabilir.

Ayrıca bakınız: Yüksek Kan Basıncı Sorunu İçin Kuş Yemi Ve Tarçın

Artrit tedavisi için bal kullanımı

Bal, yüzyıllardır sağlığa olan faydaları ile bilinen bir yiyecektir. Balın kimyasal yapısı o kadar karışık ki, günümüzde hala sağlığa daha da yararlı olan özellikleri keşfedilmeye devam ediyor. Bu nedenle bal, doğada bulunan en iyi ilaçlardan birisi sayılmakta. İçecek ve yiyeceklerde kullanılabildiği gibi balı da doğrudan bir bölgeye sürerek de kullanabilirsiniz.

Mikrop öldürücü ve ateş düşürücü, iltihap kurutucu özelliklerinden dolayı balı cildinizdeki yara veya yanıkları tedavi etmek için de kullanabilirsiniz.

Artrit tedavisi için bal ve tarçını ne şekilde tüketmelisiniz?

bal ve tarçın

Ayrıca bakınız: Bal ve Tarçın Tüketmenin 7 Faydası

Artrit nedeni ile ortaya çıkan iltihabın ağrısını dindirmek için bal ve tarçın karışımını hem besin olarak tüketmeli hem de cilde uygulamalısınız.

Hazırlanışı

  1. İlk olarak, tarçın çayı hazırlayıp, deminin çıkması için bekleyin.
  2. Ardından içine bir veya iki yemek kaşığı bal katın. Bu tedaviyi diyabet hastaları uygularken çok dikkat etmeliler.
  • Bölgesel uygulama için ise, ağrıyan bölgenin üzerine ılık tarçın ve ballı suya batırılmış kompres koyabilirsiniz.

Bu öneriler Danimarka Copenhagen Üniversitesinde yapılan çalışmalar baz alınarak önerilmektedir.¹ Bu çalışmalarda bal ve tarçının pek çok hastalığın ve rahatsızlığın tedavisinde işe yaradığı kanıtlanmıştır. Bu karışım özellikle artritin yarattığı ağrılı semptomları dindirmekte çok iyidir.

Resim ActitudFem izniyle kullanılmıştır.

  1. team, News. “Researchers Pursuing Arthritis Protein.” News, news.ku.dk/all_news/2014/01/researchers-pursuing-arthritis-protein/.