Artrit ile Savaşmak için Bal ve Tarçın

Artrit ile Savaşmak için Bal ve Tarçın

Son Güncelleme: 23 Şubat, 2022

Artrit ile savaşmak için çok güçlü bir karışım olan bal ve tarçını mutlaka denemelisiniz. Bu ev yapımı karışım, yıllardır çeşitli hastalıkların; özellikle de ateşli hastalıkların tedavisinde doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır.

Artrit ile Savaşmak için Bal ve Tarçın

tarçın çubukları ve bal

Artrit tedavisi için tarçın kullanımı

Tarçının içerisinde sinamik aldehit, melatonin, tinaninos, kumarin gibi vücut üzerinde termal etkisi olan uçucu yağlar bulunmaktadır. Bu nedenle ağrı dindirici özelliği bulunmaktadır. Ağrıyan yerin üzerine sürülerek de kullanılabilir.

Artrit tedavisi için bal kullanımı

Bal, yüzyıllardır sağlığa olan faydaları ile bilinen bir yiyecektir. Balın kimyasal yapısı o kadar karışık ki, günümüzde hala sağlığa daha da yararlı olan özellikleri keşfedilmeye devam ediyor. Bu nedenle bal, doğada bulunan en iyi ilaçlardan birisi sayılmakta. İçecek ve yiyeceklerde kullanılabildiği gibi balı da doğrudan bir bölgeye sürerek de kullanabilirsiniz.

Mikrop öldürücü ve ateş düşürücü, iltihap kurutucu özelliklerinden dolayı balı cildinizdeki yara veya yanıkları tedavi etmek için de kullanabilirsiniz.

Artrit tedavisi için bal ve tarçını ne şekilde tüketmelisiniz?

bal ve tarçın

Artrit nedeni ile ortaya çıkan iltihabın ağrısını dindirmek için bal ve tarçın karışımını hem besin olarak tüketmeli hem de cilde uygulamalısınız.

Hazırlanışı

  1. İlk olarak, tarçın çayı hazırlayıp, deminin çıkması için bekleyin.
  2. Ardından içine bir veya iki yemek kaşığı bal katın. Bu tedaviyi diyabet hastaları uygularken çok dikkat etmeliler.
  • Bölgesel uygulama için ise, ağrıyan bölgenin üzerine ılık tarçın ve ballı suya batırılmış kompres koyabilirsiniz.

Bu öneriler Danimarka Copenhagen Üniversitesinde yapılan çalışmalar baz alınarak önerilmektedir.¹ Bu çalışmalarda bal ve tarçının pek çok hastalığın ve rahatsızlığın tedavisinde işe yaradığı kanıtlanmıştır. Bu karışım özellikle artritin yarattığı ağrılı semptomları dindirmekte çok iyidir.

İlginizi çekebilir ...
Bal ve Tarçının Olağanüstü Faydaları
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Bal ve Tarçının Olağanüstü Faydaları

Bal ve tarçın doğanın bize verdiği iki harika hediyedir. Farklı hastalıklarla savaşma ve onları önleme kabiliyetleri sayesinde sağlığınız için müke...

Resim ActitudFem izniyle kullanılmıştır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • team, News. “Researchers Pursuing Arthritis Protein.” News, news.ku.dk/all_news/2014/01/researchers-pursuing-arthritis-protein/.

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.