Aspirin ve Yoğurt Maskesi ile Cildinizdeki Lekeleri Temizleyin

Bu maskedeki maddeler çok etkilidir, ancak doğal olduklarından dolayı sonuçların ortaya çıkışı biraz daha uzun sürebilir. Dengeli bir diyetle ve güneşten korunarak bu uygulamayı tamamlayın ve sonuçlara bayılacaksınız!

Sürekli UV ışınlarına maruz kalmak ve hormonal değişiklikler yüzünüzdeki lekelerin iki önemli nedenidir.

Bu durum giderek daha da yaygınlaşıyor ve her geçen gün bunları önlemek için yeni bir ürün çıkıyor, zaten var olan geniş tedavi yelpazesine ekleniyor.

Sorun şu ki bu ticari tedaviler oldukça pahalıdır. Maalesef, bunun gibi bir şey için kolayca harcayacak paralara sahip olmayabiliriz.

Buna ek olarak, bu ürünlerin içindeki bazı kimyasal bileşikler hiç sağlıklı değildir ve hassas ciltler üzerinde zıt reaksiyonlara neden olabilir.

İyi haber şu ki, cildinizi sert bileşenlerine maruz bırakmadan bu lekeleri temizlemenize yardımcı olan düşük maliyetli, doğal çözümler bulunmaktadır. Bunları bulması kolay malzemeler ile hazırlayabilirsiniz.

Bugün, aspirin ve yoğurttan yapılmış, yüzünüzü belirgin şekilde geliştirecek bir yüz maskesi paylaşmak istiyoruz.

Buna bayılacaksınız!

Aspirin ve yoğurt ile hazırlanan yüz maskesi

Aspirin, son yıllarda birçok deri problemine yardımcı olan düşük maliyetli bir madde olduğu için popüler hale gelen bir ilaçtır.

Genellikle ağrılar ya da kardiyovasküler sağlık için kullanılır. Bununla birlikte, aspirin içindeki kimyasal bileşikler cildinize özel güçler verir.

Aspirin, kremlerde ve cilt peeling ürünlerinde kullanılan hidroksi asidi olarak bilinen ve yağda çözülebilen bir madde içerir.

Bu madde izleri ve lekeleri daha az farkedilir kılar, iyileşmeyi hızlandırır ve bunlar yetmezmiş gibi, cilde bulaşan kirleticilerden kurtulmayı sağlar.

Buna ek olarak, aspirindeki salisilik asit anti-inflamatuar ve yaşlanma karşıtı etkiler yaratır, bu nedenle cilde emildikten sonra, sivilcelerle savaşır ve erken yaşlanma belirtilerini uzaklaştırır.

Burada, aspirinin etkisini, onlarca yıldır doğal bir kozmetik ürün olarak kullanılan harika yoğurdun özellikleri ile birleştirerek arttıracağız.

Yoğurt, laktik asit, antioksidanlar ve probiyotikler ile birlikte cildin pH seviyesini düzenler ve ölü deri hücrelerinin yok edilmesini teşvik eder.

Cildinizi iyileştirir ve temizler; düzenli olarak uygulandığında, yara izleri ve lekeler daha az fark edilir hale gelecektir.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Güzel, sıkı ve genç görünümlü bir boyun için 6 kolay yöntem

Bu yüz maskesi nasıl kullanılır?

Bu aspirinli ve yoğurtlu yüz maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey birkaç dakika ve çok az para.

Genellikle lekeleri azaltmak için sürülür ve aynı zamanda ciltteki yağ üretimini kontrol etmek ve gözeneklerinizi temizlemek için kullanılabilir.

Buna ek olarak, özellikle vücudunuzda fazla toksin biriktiğinde, serbest radikallerin olumsuz etkilerini azaltmak için çok iyi bir seçenektir.

Malzemeler

 • 6 aspirin tableti
 • 1/4 bardak sade yoğurt (50 g)
 • 2 çorba kaşığı bal (50 g)

Hazırlık

 • İlk olarak, aspirini toz haline gelene kadar bir havanda öğütün.
 • Ardından, temiz bir kaba koyun ve sade yoğurt ve balla karıştırın.
 • Sonra, krema kıvamına gelene kadar karıştırın, sonra cildinize uygulayın.

Bu makaleyi de kontrol edin: Yağlı Cildiniz İçin Biberiye Sabunu Yapmayı Öğrenin

Aspirin ve Yoğurtlu Yüz Maskesi Nasıl Uygulanır?

 • Gece, makyajınızı çıkardıktan ve yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra, maskeyi yüzünüzün tüm bölgelerine yayabilirsiniz.
 • Maskenin yaşlanmayı önleme yeteneklerinden yararlanmak için, isterseniz boynunuza ve göğsünüze de uygulayabilirsiniz.
 • Uyguladıktan sonra, 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.
 • Durularken, ölü cilt hücrelerinin atılmasına yardımcı olmak için cildinize yumuşak dairesel hareketler yapın.
 • Bundan sonra, etkileri arttırmak için nemlendirici bir krem uygulayın.
 • Haftada en az 3 kez tekrar edin ve her zaman güneş kremi kullanmayı unutmayın.

Akılda tutulması gereken birkaç nokta

 • Bu yüz maskesindeki bileşenler genellikle istenmeyen yan etkilere yol açmaz, ancak yüzünüze uygulamadan önce cildinizin küçük bir alanında test etmeniz iyi bir fikirdir. Tahriş ya da yanma ile karşılaşırsanız kesinlikle kullanmayın.
 • Yüzünüz derhal temizlenmez ve sonuçları görmek için tedaviyi birkaç kez uygulamanız gerekir.
 • İyi ve yeterince beslenerek, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kadar su içerek ve nazik yüz ürünleri ve makyaj malzemeleri kullanarak bu maskenin etkilerini arttırabilirsiniz.Denemeye hazır mısınız? Önerilerimizi takip edin ve bu ev yapımı, düşük maliyetli yüz maskesinin gerçekten ne kadar muhteşem olduğunu göreceksiniz!
Bunlar da ilginizi çekebilir