Ayaklarınız Sizin Hakkında Ne Söylüyor?

· 20 Ekim, 2017
Ayak parmaklarınızın uzunluğunun, kişiliğiniz hakkında bazı sıraları açığa çıkardığını biliyor muydunuz? Bu yazımızda ayaklarınızın hakkınızda ne söylediğini keşfedin. 

İnanması zor olsa da, ayağınızın şekli sizin hakkınızda çok fazla şey söyleyebilir. 

Refleksoloji ile kişiliğinizi kararlaştırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Reading Toes Association başkanı Imre Somogyi, refleksoloji ile her bir insanın karakteristik özelliklerini nasıl açığa çıkartabileceğinizi açıklıyor.

Yunan tipi ayaklar

Suda yürüyen ayaklar

Yunan tipi ayaklara sahip olup olmadığınızı anlamak için, ayağınızın ikinci parmağına bakmanız gerekiyor. Bu parmağa aynı zamanda ayak işaret parmağı da denemektedir. Yunan ayağına sahip olmak için ayak işaret parmağınız, ayak baş parmağınızdan uzun olmalıdır. 

Öte yandan diğer parmaklarınız sırayla daha kısa olmalıdır.

Ayakları bu karakteristik özelliklere sahip insanlar daha yaratıcı, atletik ve oldukça çekicilerdir. 

Bu insanlar aynı zamanda, yeni fikirler konusunda oldukça heveslidirler. Etraflarındaki insalara motivasyon sağlarlar.

Bazı hareketleri oldukça fevridir. Bu da onlara aşırı stres yaratabilir ve hata yapmalarına yol açabilir. 

Kare tip ayaklar

Bu ayakların en önemli karakteristik özellikleri ayak baş, işaret ve orta parmaklarının aynı uzunluktayken diğer parmakların daha kısa olmasıdır. 

Ayakları bu şekilde olan insanlar genellikle analitik kişiliğe sahiptirler. Bir karar vermeden önce her şeyi düşünürler ve problemin artılarını ve eksilerini tartarlar.

Fevri hareketleri yoktur. Bununla birlikte, diğer insanların onları etkilemelerine izin vermezler. Çünkü kendi kararlarının somut dayanakları vardır. 

Genellikle pratik, güvenilir ve kendinden emindirler. Bu yüzden kare ayaklara sahip bir arkadaşınız varsa ona her zaman güvenebilirsiniz.

Mısır tipi ayaklar

Bu tipteki ayaklarda baş parmaktan itibaren ayak parmakları sırasıyla kısadır. 

Mısır tipi ayaklara sahip insanlar, yakın ve özel hayatlarını her şeyin önünde tutarlar. Bazı sırları vardır ve kendilerini gerçeklikten uzak tutmaya meyillidirler.

Aynı zamanda, hayalperest, asi ve düşüncesiz olabilirler bu durum hayatın her alanında karşılaştıkları durumlarda geçerlidir. Üstelik, ruh halleri çok sık değişebilir.

Yuvarlak tip ayaklar

Yuvarlak tip ayaklarınız varsa, dikkat edin. Bu ayak tipine sahip insanlar, kibar ve naziktirler aynı zamanda fikirlerini söylemekten korkarlar

Öte yandan, daha sivri köşelere sahip insanlar gerektiğinde kendilerini nasıl savunacaklarını bilirler. 

Uzun ayaklar

İnce parmaklı ve dar topuklu uzun ayaklı insanlar dışardan gelen şeylerin kıymetini bilen insanlardır. 

Refleksolojiye göre, gaz, anksiyete ve stres gibi durumlara meyillidirler. 

Geniş ayaklar

Son olarak geniş ayaklara ve kısa parmaklara sahip insanlar materyalizmden uzak insanlardır. 

Ayak refleksolojisine göre, geniş ayaklara sahip insanlar kalp damar hastalıklarına yakalanabilir ya da kan dolaşımında sorun yaşabilirler. 

Eller de önemlidir

eller

Ayaklardan bahsetmişken, elleriniz de kişiliğiniz hakkında bazı şeyleri ortaya çıkarır. Bir kişinin eline bakarak da çok şey söyleyebilirsiniz.

Örneğin, 2011 yılında yürütülen bir araştırmaya göre yüzük parmağınızın uzunluğu, hamilelik döneminde maruz kaldığınız östrojen ve testesteron hormonlarının miktarına bağlıdır. 

Ayrıca, çoğu erkeğin yüzük parmağı işaret parmağından daha uzundur. Kadınlarda ise durum tam tersidir.

Özetle, bir insanın sadece ayaklarına ya da ellerine bakarak o insanın nasıl biri olduğunu anlayabilirsiniz. Sizin ayaklarınız ve elleriniz sizin hakkınızda ne söylüyor?