Boşanmayı Gelişmek İçin Bir Fırsata Dönüştürmede İpuçları

Başarısızlık olarak görsek bile, boşanma, başka insanlara ihtiyaç duymayarak ve yalnızlığı sahiplenerek insanların kendini geliştirebilmesi için bir fırsat olabilir.
Boşanmayı Gelişmek İçin Bir Fırsata Dönüştürmede İpuçları

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Bu deneyime doğru bakış açısıyla bakmanız durumunda boşanmayı gelişmek için bir  fırsata çevirebilirsiniz.

Ancak, bizim eğilimimiz şikayet etmek olur, koşulların kurbanı olduğumuzu hissederiz ve eğer yapabilirsek, diğer kişiyi ayrılık için suçlarız.

Birçok kişi boşanma için iyi bir anlaşama sağlayamazlar. Uzun süreden beri içlerine attıkları suçlamalar, kusurlar ve öfke bu zamanda dışarı atılır.

Ancak, aşağıdaki ipuçlarına dikkat edersek boşanmayı, kendimizi geliştirmek ve ileriye götürmek için bir fırsata dönüştürebiliriz.

Boşanma bizi özgün bir duruma sokar

iki kadın

Boşanmanın gelişmek için bir fırsata dönüşmesi, onu rezil bir durum olarak görmeyi bırakmakla ve sizi ileriye doğru yeni bir yola götürmeye başlayan bir fırsat olarak görmenizle başlar. Bu, bizi rahatsız eden ve geçmişin orada kalması gerektiğini öğrenen bir geçmişe kapıyı kapatma fırsatıdır.

Bir çift ayrıldığında, diğer kişiyi ve geçmişin hatalarından dolayı kendimizi affetmek için büyük bir fırsatımız olur.

Ayrıca, boşanma bizim kinimizi test edecektir. Biz kindar mıyız? İçimizde ne kadar tutabiliriz? Kendimizi daha iyi tanımamıza ve bizi acıtacak ağırlıklardan kurtulmamıza izin veren bir durumdur.

Yeni bir bölüm başlattığınızı unutmayın. Yeni şeyler yapabilir, yeni projeler başlatabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz … Bu durum olumlu bir değişimi başlatmak için daha iyi olamazdı.

Artık bir ilişkiden ne istediğinizi ya da istemediğinizi biliyorsunuz. Ayrıca, ilişkilerin sona ermesinin, “ömür boyu” inancının iyilikten daha fazla zarar verdiğini ve sağlıksız bağlanmayı teşvik ettiğini öğrenmiş olursunuz.

Boşanmayı gelişmek için bir fırsata çevirirken yalnızlık ile başa çıkmalısın

kavga eden çift

Çoğu zaman, yalnızlık en büyük düşmandır. Ancak, boşanmayı gelişmek için bir fırsata çevirirken, yalnızlık ile yüz yüze gelmeliyiz.

Sonsuza kadar yalnız kalacağım” ve “Beni seven başka kimseyi bulamıyorum” hissi, ilişkiler için mutluluk aramamız yüzünden oluşur.

Bir ortağa sahip olmanın bizi mutluluğun tepesine götürecek bir hedef olduğuna inanıyoruz ve birçok insanın bekar olmayı seçtiğini ya da “ömür boyu” olmayan ve eşit derecede mutlu olabildikleri birçok ilişki yaşadıklarını unutuyoruz.

Yalnızlık öyle paniğe neden olur ki, duygusal bağımlılık hissetmeye başlarız ve genellikle benlik saygımızı zedeleyen ve bizi manipüle eden zararlı insanlara yapışırız.

Boşanma, bu büyük korkuyla yüzleşmek ve her anlamda tek kişilik yaşamın tadını çıkarmak için mükemmel bir fırsattır.

Neden yalnız seyahat etmiyorsunuz? Kimseyi tanımadığınız bir yere katılırsanız ne olur? Neden “acaba birilerini bulabilir miyim?” yerine sadece arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmek için dışarı çıkmıyorsunuz?

Çocuklar için sorumluluk

çocuk ve ebeveynler

Boşanmayı bir fırsata çevirmek istiyorsanız, çocukları unutamazsınız. Birçok insan boşanmıyor, çünkü çocuklarının sıkı sıkıya bağlı bir ailede büyümelerini istiyorlar. Bu aslında bir hatadır.

Boşanma, çocukların kavgaya şahit olmalarını veya ebeveynleri arasında sevgi ya da saygı eksikliğini hissetmelerini önlemek için iyi olabilir.

Çocuklarınızı göz önünde bulundurmanız ve hepsinden önemlisi partnerinize karşı kullanmamanız önemlidir.

Boşanma her açıdan gelişme için harika bir fırsat olabilir: kişisel, iş, aile…

Boşanmayı bir rezalet olarak görmemeliyiz. Bir ilişki yürümüyorsa önemli değil! Bunun farkına varmamak ve bu dayanılmaz duruma devam etmeyi denemek daha kötü olurdu.

En kötüsü olduğunu düşündüğümüz durumlardan, iyi şekilde bir şeyler öğrenebileceğimiz tecrübelere dönüştürebiliriz.

İlginizi çekebilir ...
Hayatımın Aşkı Olup Olmadığını Nasıl Bileceğim?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Hayatımın Aşkı Olup Olmadığını Nasıl Bileceğim?

Kendinize hiç "Hayatımın aşkı kim?" diye sordunuz mu? Herkes parıldayan ve hiç şüphe içermeyen bir ilişkiyi içeren bir aşk bulmak ister. Tıklayın!


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.