Bu 5 Ev Hilesi ile Daha Uzun Kirpiklere Sahip Olun

Daha uzun kirpiklere sahip olmak için ev çareleri kullanmak mükemmel bir yoldur, yapay malzemeleri mümkün olduğunca az kullanırsınız ve ayrıca gözleriniz de zaten hassastır.
Bu 5 Ev Hilesi ile Daha Uzun Kirpiklere Sahip Olun

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Gözleriniz görünüşünüzün önemli bir parçasıdır. Harika kıyafetler giyip dışarı çıkabilirsiniz, ancak göz makyajınız yanlış olursa, istediğiniz mesajı gönderemiyor olabilirsiniz. Bundan dolayı kirpikleriniz çok önemli bir rol oynamaktadır. Uzun kirpikler yüzünüze güvenli bir bakış verir.

 Elbette, başkalarının sizinle ilgili bu izlenimi almasını istiyorsanız estetik yeterli olmayacaktır; tutumunuz da buna uygun olmalıdır.

Dışarıdan iyi görünmek bu güveni hissetmenize yardımcı olur denmektedir.Aynı zamanda sağlığınız için de iyidir. Bildiğiniz gibi kirpiklerin amacı, gözlerinizi havadaki tozlardan ve parçacıklardan korumaktır.

Bu yüzden, onlara dikkat etmek gerçekten zamanında yapılması gereken bir şeydir, hele bir de günümüzde bu kadar çok hava kirliliği varken.

Bu nedenle, bazı ev hileleriyle harika kirpiklere kavuşmanın iyi bir fikir olabileceğini düşündük. Onları doğal malzemelerle elde edebiliyorsanız, neden olmasın?

Bununla birlikte, herhangi bir göz probleminiz varsa, bu tedavilerden herhangi birini kullanmadan önce doktorunuzla konuşmalısınız.

Ev tedavileri ile daha uzun kirpikler edinin

1. Hint yağı

şişede hint yağı

Hint yağı zayıflamış saçları tedavi etmek için idealdir, çünkü büyümeyi ve rejenerasyonu teşvik eder. Bu nedenle burada da bizim amacımız için harikadır. Aynı zamanda çok hızlı ve kolay olma avantajına da sahiptir:yapacağınız tek şey pamuklu bir topu nemlendirip o bölgeye sürmektir.

Vücudunuza çok nazik olduğundan her gün yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Hint yağı ile bilmeniz gereken her şey

2. Zeytinyağı

Zeytinyağı, kirpiklerinizde en iyi büyümeye yardımcı olan antioksidanlar bakımından zengindirTıpkı ilk tedavi gibi, yapması çok kolaydır:

 • Parmağınızı yağa batırın ve kirpiklerinizin köklerine uygulayın.
 • Gitgide uzadığını ve daha sağlıklı bir görünüm aldığını göreceksiniz.
 • Gün boyunca uygulamanızda bir sorun yok fakat biz yatmadan önce uygulamanızı öneririz. Bu, rejenerasyon sürecinin bütün gece devam etmesini sağlayacaktır.

3. Hindistan cevizi yağı

kesilmiş hindistan cevizi

Bu yağın sonsuz sayıda kullanımı vardır. Hindistan cevizi yağında bulunan vitaminler, onu kişisel bakım için mükemmel bir hale getirir.

 • Kirpikleriniz söz konusu olduğunda, bunların düzgün bir şekilde beslenmelerine yardımcı olur. Bu uzunluk ve parlaklık anlamına gelir.
 • Diğer yağlarla aynı şekilde kullanılır.

Bazı bölgelerde bulmak zor olsa da, şu an neredeyse tüm aktarlarda ve hatta marketlerde bulabilirsiniz.

4. Papatya ile uzun kirpikler

Papatya, besinsel bir güç olmanın yanı sıra başka bir avantaja sahiptir: antibakteriyel özellikler. Dediğimiz gibi, gözleriniz hava kirliliğinin etkilerinden zarar görür, bu nedenle bir bardak papatya çayı göz bölgesinin tamamını tedavi etmeye yardımcı olur.

 • Göz kapaklarınıza masaj yapabilirsiniz, aynı zamanda gözünüzü papatyayla yıkayabilirsiniz.
 • Bu şekilde enfeksiyona karşı kendinizi korursunuz ve daha uzun kirpikleriniz olur.

Bunu da okumanızı öneriyoruz: Papatyanın 6 tıbbi özelliği

5. Yumurta beyazı

yumurtanın beyazını ayırmak

Yumurta akı ile ilgili harika olan şey içindeki proteindir. Sadece yağ yakmanıza ve kas kütlenizi artırmanıza yardımcı değildir, tüyleriniz için de çok önemlidir. Aslında yumurta beyazı birçok doğal şampuanda bulunur. Diğer çarelere göre biraz daha karmaşık olmasına rağmen çok etkilidir.

İşte bunları kullanmanın en iyi yolu:

 • Bir kaba yumurta beyazını koyun. Çırpmanıza gerek yok.
 • Kirpiklerinize kökten uca parmak uçlarınızla uygulayın.
 • 10 dakika bekleyin ve daha sonra ılık su ile durulayın.
 • Haftada 3 kere tekrarlayın.

Gördüğünüz gibi, doğal ürünleri seviyoruz, üstelik bunları sevmemizin sebebi sadece onları evde yapabileceğimizden de değil. Vücudumuzun çok hassas bir bölümünden bahsediyoruz ve görünümümüz sağlığımızdan önce gelmemeli.

Doğal alternatifleri tercih ediyoruz çünkü neredeyse hem sıfır yan etkileri var, hem de çok etkililer. Bununla birlikte, yine de, kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz.

İlginizi çekebilir ...
Daha Etkileyici Kirpikler İçin 8 Tavsiye
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Daha Etkileyici Kirpikler İçin 8 Tavsiye

Daha etkileyici kirpikler mi istiyorsunuz? Bu makaledeki 8 ipucuyla istediğiniz etkileyici kirpiklere kavuşabilirsiniz. Hemen okuyun! • Gentry, H. S. (1958). The natural history of Jojoba (Simmondsia chinensis) and its cultural aspects. Economic Botany. https://doi.org/10.1007/BF02859772
 • Amador, G. J., Mao, W., DeMercurio, P., Montero, C., Clewis, J., Alexeev, A., & Hu, D. L. (2015). Eyelashes divert airflow to protect the eye. Journal of the Royal Society Interface. https://doi.org/10.1098/rsif.2014.1294
 • Battermann, M., Boesel, T., Zuedel Fernandes, N., & Fuhr, D. (2011). Hair treatment agent having at least four selected oils. PCT Int. Appl.
 • Berdick, M. (1972). The role of fats and oils in cosmetics. Journal of the American Oil Chemists’ Society. https://doi.org/10.1007/BF02582522
 • Gopala, K. A. G., Raj, G., Bhatnagar, A. S., Kumar, P., & Chandrashekar, P. (2010). Coconut oil: chemistry, production and its applications – A Review. Indian Coconut Journal. https://doi.org/10.1111/j.1751-908X.2004.tb00761.x
 • Cohen JL. Enhancing the growth of natural eyelashes: the mechanism of bimatoprost-induced eyelash growth. Dermatol Surg. 2010;36(9):1361-1371. doi:10.1111/j.1524-4725.2010.01522.x
 • McMullen R, Jachowicz J. Optical properties of hair: effect of treatments on luster as quantified by image analysis. J Cosmet Sci. 2003;54(4):335-351.
 • Rele AS, Mohile RB. Effect of mineral oil, sunflower oil, and coconut oil on prevention of hair damage. J Cosmet Sci. 2003;54(2):175-192.
 • Srivastava, J. K., Shankar, E., & Gupta, S. (2010). Chamomile: A herbal medicine of the past with bright future. Molecular medicine reports, 3(6), 895–901. https://doi.org/10.3892/mmr.2010.377
 • Yoon JI, Al-Reza SM, Kang SC. Hair growth promoting effect of Zizyphus jujuba essential oil. Food Chem Toxicol. 2010;