Bu Aloe Vera ve Hindistan Cevizi Sütü Reçetesiyle Saç Dökülmesiyle Savaşın

İçeriğindeki tüm besin maddeleri sayesinde, bu aloe vera ve Hindistan cevizi sütü karışımı, hasarın onarılmasına yardımcı olurken aynı zamanda saçınızı da korur. Deneyin!
Bu Aloe Vera ve Hindistan Cevizi Sütü Reçetesiyle Saç Dökülmesiyle Savaşın

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Aşırı saç dökülmesi, saç derisinde ve kıl foliküllerinde bir sorun olduğu zaman ortaya çıkar. Bu besin eksikliğinin bir sonucu olabilir, aynı zamanda genlerinizle alakalı olabileceği gibi, sert kimyasalların aşırı kullanımı ve toksinlere maruz kalma ile ilgili faktörler de vardır.

Çeşitli yerlerde birkaç saç teli dökülmesi normal gibi görünse de, zamanla bu, endişe verici bir soruna dönüşebilir. Neyse ki, doğa bize, saç dökülmesine karşı koyma ve buklelerimizi bütün ve güçlü tutma becerisine sahip çok çeşitli malzemeler sağlar.

Bu yazıda, aloe vera ve Hindistan cevizi sütü ile yapılan bir reçeteyi sizle paylaşmak istiyoruz. Bu, düzenli olarak uygulandığı zaman saç dökülmesi sorununu hızla kontrol altına alacaktır.

Saç dökülmesi ile mücadele için evde aloe vera ve Hindistan cevizi sütü reçetesi

Aloe vera ve Hindistan cevizi sütü ile yapılan bu doğal reçete, saç dökülmelerini durdurmak için saçınızı köklerinden besler.  Yeni saçların sağlıklı uzamasına katkı sağlamak için saç derinizde işe yarayan nemlendirici ve besleyici bileşikler içerir.

Antioksidanlar, temel yağ asitleri ve yüksek biyolojik değere sahip vitaminlerin kombinasyonu, serbest radikallerin doğal pH’ını düzenlerken, cildinizdeki olumsuz etkilerini hafifletecektir. Aynı zamanda saç dökülmesini doğrudan etkileyen iki faktör olan aşırı kuruluk ve kırılabilirliğe yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur.

Aloe veranın saçlarınız için  faydaları

aloe vera jeli

Aloe vera, saçınıza bakım için en iyi seçeneklerden biridir. Mağazalarda bulabileceğiniz kimyasal ürünlerden daha sağlıklı olmakla kalmaz; aynı zamanda, saçlarınızı güçlendirmek için gereken bol miktarda vitamin ve minerali de sağlar.

 • Aloe vera jeli, emildiği zaman zayıf saçları güçlendirmeye yardımcı 20’den fazla mineral içerir.
 • Aynı zamanda normal saç uzaması için gerekli olan A, C ve B kompleks vitaminlerini de kayda değer miktarda içerir.
 • Aloe vera, az miktarda E vitamini içerir ve bu, dünya çapında yaşlanma karşıtı bir element olarak bilinir.

Saç derinize uygularsanız, yağ bezlerine müdahale etmeden, fazla yağ üretimini düzenler, güzel bir nem ve parlaklık verir. Aslında, aynı zamanda bir mantar önleyici de olduğu için, kepek ve diğer saç derisi enfeksiyonlarıyla mücadele için de harikadır.

Hindistan cevizi sütünün saçlarınız için faydaları

aloe vera ve Hindistan cevizi güçlü bir ikilidir

Hindistan cevizi sütü, içeriğindeki amino asit ve sağlıklı yağ konsantrasyonu sayesinde, zayıflamış saçlarda saç dökülmesini durdurmak için kullanılabilen bir bitkisel üründür.

İçindeki antioksidanlar, vitaminler ve mineraller, güneşe maruz kalmanın ve toksinlerin saçınıza etkisini hafifletir. Bu, nemlendirme etkisi ile birlikte, onun, kuru, kırılgan saçları ve saç dökülmesine bağlı diğer sorunları gidermek için çok iyi bir tedavi olmasını sağlar.

Sanki tüm bunlar yetmezmiş gibi, hücrelerin ve dokuların iyileşmesini uyarır. Böylece, köklerinizi güçlendirir.

Bu aloe vera ve Hindistan cevizi sütü reçetesi nasıl yapılır?

aloe vera doğal krem yapımında kullanılır

Aloe vera ve Hindistan cevizi sütü ile yapılan bu reçete, saç dökülmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve, kimyasal kremlere ve saç maskelerine alternatif olarak da kullanılabilir.

İçeriğindeki besin maddeleri, gelecekteki hasarlara karşı koruyucu bir bariyer oluştururken çevre faktörlerinin ve ısının neden olduğu hasarı onarır.

Malzemeler

 • 5 yemek kaşığı aloe vera (75 g)
 • 1/2 su bardağı Hindistan cevizi sütü (125 ml)

Hazırlanışı

 • Aloe vera jelini alın ve bir blender yardımıyla Hindistan cevizi sütü ile karıştırın.
 • Pürüzsüz ve kremsi bir hale gelene kadar birkaç saniye karıştırın.

Uygulanışı

 • Saçınızı nemlendirin, birkaç parçaya ayırın ve karışımı köklerden uçlara doğru uygulayın.
 • Saçınızı tamamen örtün ve 30 ila 40 dakika arasında beklemesini sağlayın.
 • Bekledikten sonra, normal şampuanla yıkayın ve doğal olarak kurumaya bırakın.
 • Saç dökülmesini anında durdurmak için bu reçeteyi haftada 2 ya da 3 kez tekrarlayın.

Bu reçeteyi denemeye hazır mısınız? Eğer tarifi sevdiyseniz, evde deneyin ve sağlıklı, güzel bir saç elde edin.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.