Hindistan Cevizi Suyu İçmenin İnanılmaz Faydaları

Hindistan cevizi suyu içtiğinizde vücudunuz mükemmel bir şekilde sıvı alır. Bu nedenle, böbrek ve ödem problemi olan insanlar için çok idealdir.
Hindistan Cevizi Suyu İçmenin İnanılmaz Faydaları

Tarafından yazılmıştır Ángela Aragón

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Hindistan cevizi suyu gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor. Aslında, Hindistan cevizi yağı da oldukça sık kullanılıyor çünkü sindirim sürecini hızlandırıyor, tokluk hissini artırıyor ve pek çok sağlıklı yağ içeriyor. Dahası, Hindistan cevizi suyunu her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hindistan cevizi suyunu içmenin vücudunuza çok güçlü bir etkisi vardır. Eski yıllarda, Hindistan cevizi savaşlarda çok fazla kan kaybeden askerleri iyileştirmek için kullanılıyordu. Sonuçlar ise neredeyse mucizeviydi, hastaların neredeyse hepsi iyileşiyordu.

Bugünkü yazımızda, bu mucizevi sıvının faydalarından bahsedeceğiz. Okumaya devam edin!

Hindistan cevizi suyu içmenin inanılmaz faydaları

1. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir

kendine güvenen kadın

Bağışıklık sisteminize olan faydaları, belki de bu sıvının en önemli özelliğidir. Hindistan cevizi suyu bağışıklık sisteminiz için idealdir. Hasta olmayı önlemek için, vücudumuzun güçlü olması gerekir. Bağışıklık sistemimiz mikropları ve bakterileri uzak tutan istinat duvarı gibidir.

Bu nedenle, yapacağınız en iyi şey bağışıklık sisteminize katkıda bulunacak ve sağlığınızı iyileştirecek besinler tüketmektir.

2. Vücudunuzdaki ödemleri atar

Hindistan cevizi suyu içtiğinizde, vücudunuzda biriken ödem daha kolay dışarı atılır. Bunun nedeni Hindistan cevizi suyunun böbreklerinizi daha iyi çalıştırmasıdır. Bildiğiniz gibi, böbreklerin görevi fazla sıvıları ve atıkları idrar yoluyla vücuttan dışarı atmaktır.

Eğer çok fazla yağ ve gluten ağırlıklı beslenirseniz, vücudunuzun bu işlevi gerçekleştirmesi daha zor bir hal alır. Bunun nedeni, besinlerin yapışkan özelliğinin olmasıdır. Bu bakımdan, Hindistan cevizi suyu toksik maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Yani, doğal bir idrar söktürücü görevi görür.

3. Cildinizi güzelleştirir

yüzünü temizleyen kadın

Cildiniz, iç organlarınızda neler olduğunu gösteren bir ayna gibidir. Ayrıca, bununla birlikte size kendinize dışarıdan bakma fırsatı sunar. Genellikle, ticari amaçlarla satılan tıbbi kozmetikleri almak için mağazalara gitmeyi çok severiz. Ancak, daha etkili olan ve uzun vadede sağlığınıza daha az zarar veren doğal alternatifler de vardır.

Bu durumda, hindistan cevizi suyu sivilceli, kuru ya da yağlı bir cilt için idealdir.

Peki, ne yapmalısınız?

  • Küçük bir pamuk parçasını Hindistan cevizi suyuna batırarak cildinizde problemli bölgelere uygulayın.

4. Tansiyonu dengelemek için iyi bir yöntemdir

Vücudu nemlendirme açısından başarılı olması nedeniyle, hindistan cevizi suyu elektrolit seviyelerini dengeler. Elektrolitler, organlarımızın kullandığı minarellerin içinde bulunur. Ayrıca, hem pozitif hem de negatif elektromanyetiklerle yüklü olmaları sayesinde kan dolaşımını da düzenlerler.

Ancak, elektromanyetiklerin dengesi değişebilir. Böyle bir durumda da, kardiyovasküler problemler başlar. Daha önce de söylediğimiz gibi, Hindistan cevizi suyu içtiğinizde negatif ve pozitif elektromanyetiklerdeki dengesizlik ortadan kaybolabilir.

5. Akşamdan kalma hissini yok eder

başı ağrıyan kadın

Çok fazla alkol tükettiğinizde ne olduğunu biliyorsunuz. Aslında, birkaç gün su içmediğinizde de başınıza şunlar gelir;
  • Baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Dehidrasyon semptomları

Bu nedenle, eğer alkol kullanıyorsanız anti-inflamatuvar ilaçlar kullansanız bile akşamdan kalma hissi yaşayabilirsiniz. Bu ilaçlar yerine Hindistan cevizi suyu kullanmayı deneyin.

Ayrıca, eğer alerjiniz yoksa Hindistan cevizi suyunun size hiçbir yan etkisi yoktur.

Bir deneyin!

Hindistan cevizi suyu, vücudu nemlendirmek için ideal bir sıvıdır. İlk başlarda tadını tuhaf bulabilirsiniz çünkü alışık olduğunuz bir tat değildir. Ancak zamanla alıştığınızda, onsuz yapamayacaksınız çünkü faydalarını çok kısa sürede göreceksiniz.

Her gün Hindistan cevizi suyu içmeye başlayarak hem sağlığınızı iyileştirebilir hem de kendinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz.

Öne çıkarılmış görsel © wikiHow.com’dan alınmıştır.

Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Carr AC, Maggini S. Vitamin C and Immune Function. Nutrients. 2017 Nov 3;9(11):1211. doi: 10.3390/nu9111211. PMID: 29099763; PMCID: PMC5707683.
  • Pullar JM, Carr AC, Vissers MCM. The Roles of Vitamin C in Skin Health. Nutrients. 2017 Aug 12;9(8):866. doi: 10.3390/nu9080866. PMID: 28805671; PMCID: PMC5579659.
  • Filippini T, Violi F, D’Amico R, Vinceti M. The effect of potassium supplementation on blood pressure in hypertensive subjects: A systematic review and meta-analysis. Int J Cardiol. 2017 Mar 1;230:127-135. doi: 10.1016/j.ijcard.2016.12.048. Epub 2016 Dec 21. PMID: 28024910.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.