Büyük Gününüz için 10 Güz Düğünü Fikri

Eğer bir sonbahar düğünü yapıyorsanız, dekorasyonu bu mevsime uyarlamak iyi bir fikirdir. Bu şekilde, kutlamanızın sıcak ve özel bir dokunuşu olacaktır.
Büyük Gününüz için 10 Güz Düğünü Fikri
Isbelia Esther Farías López

Yazan ve doğrulayan filozof Isbelia Esther Farías López.

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Sonbahar düğünleri, incelik ve romantizmin güzel yansımalarıdır. Aslında, ortamdaki doğal tonlar, herhangi bir güz düğünü fotoğrafı için güzel bir arka plan oluşturur. Dengeli bir iklim, nostaljik bir manzara ve hepsinin merkezinde gelinin olması muhteşem bir şeydir.

Bir evliliği kutlamak için bu sezonu seçmeniz sizi asla pişman etmeyecektir. Ayrıca, töreninize olabildiğince çok doğal güzellik dahil etmek önemlidir. Sonbahar, sevgi ve doğayı birleştirmek için harika bir yoldur.

Güzel Olması Garanti 10 Güz Düğünü Fikri

1. Güz Düğünü İçin Davetiye Fikirleri

dallarda turuncu sonbahar yaprakları

Bu aylar, çevreyi kapsayan sadeliği ve mistik zarafeti ile ünlüdür. Her şey altın rengine boyanır ve açık hava ile harika bir uyum içinde olurlar. Bu nedenle davetiyeler, rahat ve kişisel bir dokunuşla bu mevsimin verdiği hisse dikkat çekmelidir.

Güzel tasarımların yanı sıra yaprak tasarımlı kartlar da alabilirsiniz. Ayrıca, davetiyelerinize konuklarınızın ihtiyaç duyacağı önemli bilgileri de eklemeyi unutmayın.

2. Sonbahar Elbisesi

Dantel güz düğünlerinin gözdelerindendir ve gelinin kolları üzerinde çok narin görünür. Ayrıca, elbisenizin arkasına veya boynuna da dantel ekleyebilirsiniz.

Bir sonbahar düğünde büyük, şişkin bir elbise giymenizi tavsiye etmiyoruz. Ancak, her kadının kendi rüya elbisesi vardır. Bu nedenle, istediğiniz modeli seçmeniz önemlidir.

3. Çiçek Buketleri

Düğün sırasında pek çok kadının yakalamak istediği gelin buketi sonbaharda biraz farklı görünecek. Bu mevsimde filizlenen çiçekler, güz düğünü buketinizin son derece zarif görünmesini sağlayacak.

Çiçekçiler şakayık ve kasımpatı kullanmanızı önerir. Ancak, buketinize kuru yapraklar eklemeyi de unutmayın. Daha geleneksel gelinler için bu çiçekleri krem renkli güllerle birleştirerek bir kontrast oluşturabilirsiniz.

4. Nedime Kıyafetleri

Nedime için mor veya eflatun rengi elbiseler giymelerini öneriyoruz. Sonbahar renkleri ile bu renkler birleşince bir masal gibi görünüyor.

Nedime elbiselerinin kontrastı ile manzaranın rengi birlikte muhteşem gözüküyor. Fotoğraf makineleri bu görüntülere aşık oluyor ve başka hiçbir şeye ihtiyaç duymuyor.

5. Güz Düğünü Dekorasyonları

Sezon meyveleri, mumlar ve benzeri dekoratif ögeler çok güzel bir tarz yaratır. En ortada masaya sıcaklık getirecek bir kütük veya kereste olmadan sonbahar düğünü tamamlanmaz.

Sonbahar düğünlerinde, masa örtülerinde doğal kesimler kullanmak yaygındır. Ayrıca kurutulmuş yaprakların dalları ve ağaç dilimleri ucuzdur ve alanın güzel görünmesini sağlar.

6. Kişiselleştirilmiş Tatlı Masası

Tatlı masasına kendine özgü bir tarz vermek için yine aynı odun trendini kullanabilirsiniz. Bu şekilde, her şey şıkken aynı zamanda rustik gözükür. Köşede bir ateş yakıp, herkesin gelip birkaç tatlı dakika geçirmesine izin verebilirsiniz.

Ek olarak, farklı lezzetlerde kremalı ve kremasız, fındıklı ve aklınıza gelebilecek diğer tüm kombinasyonlarda tartaletler yapabilirsiniz. Aslında, ceviz, fındık ve elma güz düğünü tatlılarının olmazsa olmazıdır.

7. Düğün Pastası

Katları farklı kalıplarla hazırlanmış ve çelenkler ve kurutulmuş çiçekler ile birleştirilmiş bir pasta iyi bir fikir olabilir. Ayrıca, mini turta köprüleri eklemeyi de seçebilirsiniz.

Kurdele ve altın fiyonklar özellikle güz düğünü pastalarına çok yakışır. Bu malzemeler pastanın güzel ve zarif görünmesini sağlarlar, tüm konuklar onları kesinlikle seveceklerdir. Pastayı kişiselleştirmek ve detaylar eklemek için gelin buketine benzer bir çiçek aranjmanı kullanabilirsiniz.

8. Güz Düğünü İçecekleri

fıçı şeklinde şaraplık

Meyve sularının yanı sıra, şampanya ve köpüklü şarap gibi bazı içecekler düğünlerin vazgeçilmezidir. Tüm misafirlerinizi hesaba katmanız gerekir. Bazıları sıcak elma şarabını, bazıları soğuk sonbahar gecelerinde içlerini ısıtmak için likör sever.

Neşeli bir ortam sağlamak için, farklı meyve kokteylleri sunabilirsiniz, böylece kimse susamaz. İçki arabaları bu içeceklerle odanın içinde dolaşabilirler.

9. Kişiselleştirilmiş Hediyeler

Kutlamalara katıldıkları için konuklarınıza kişisel hatıratlar verin. Örneğin, içinde çikolata ve bir not olan altın renkli keseler verebilirsiniz.

Ek olarak, konuklarınızın evde tekrar kullanabilecekleri pratik kaplar kullanabilirsiniz. Baş harflerini bile kazıyabilir ve aromatik tuzlarla doldurabilirsiniz. Uygulayabileceğiniz yüzlerce fikir var!

10. Düğün Arabası

Bir sonbahar düğünü için limuzin fikrini bir kenara bırakmak ve daha klasik bir şey düşünmek daha iyidir. Bir at arabası veya üzerinde sonbahar bitkileri olan eski bir araba bu durum için harikadır. Ancak bir çatısı olduğundan emin olun, böylece fazla üşümezsiniz.

Sonbaharda Evlenirseniz…

İyi planlanmış bir güz düğünü romantizm, incelik ve duygusallık sağlar. Güzel manzara ve muhteşem renkler, kaçırmamanız gereken bir ayrıcalıktır.

İlginizi çekebilir ...
Düğünde Mükemmel Görünmek İçin Öneriler
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Düğünde Mükemmel Görünmek İçin Öneriler

Düğünde mükemmel görünmek, oradaki rolünüze bağlıdır. Eğer davet edilen tarafta iseniz, bir elbise her zaman en doğru seçim olacaktır.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.