Daha İyi Bir Görüş Ve Metabolizma için Vitamin Dolu Smoothie

Bu smoothiedeki gıdaların kombinasyonu, olası göz yaralanmalarının iyileşmesine destek olurken, maküler dejenerasyon ve kataraktların önlenmesine de yardımcı olacaktır. Ayrıca metabolizma için de harikadır. Ona bir şans verin!
Daha İyi Bir Görüş Ve Metabolizma için Vitamin Dolu Smoothie

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Beslenme, göz sağlığınızda çok önemli bir rol oynamaktadır. İster inanın ister inanmayın, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar göz fonksiyonunu doğrudan etkilemektedir. Bu yazıda önereceğimiz smoothie hem daha iyi bir görüş sağlayacak hem de metabolizmanıza destek olacak.

Görüşümüzü etkileyen ve çeşitli göz hastalıklarına neden olabilecek faktörlere sürekli maruz kalırız. Bu nedenle gözlerinizin korunmasına yardımcı olacak gıdalardan bol miktarda tüketmeniz büyük önem taşımaktadır.

Son zamanlarda bazı doğal smoothiler popüler bir hale gelmiştir. Bunun sebebi içeriklerinin kombinasyonu, göz dokusunu yenilemek ve erken bozulmayı önlemek için vücuda çok miktarda besin sağlar.

Bunlar metabolizma hızınızı da artırırlar. Bu, onları sıkı veya tehlikeli diyetlere bulaşmadan kilo vermeye çalışan insanlar için ideal kılar.

Birçok kişi bu gıdaları beslenmesine eklemeye çalıştığı için, haftada birkaç kez tadını çıkarabileceğiniz vitamin dolu bir tarifi sizinle paylaşmak istiyoruz. Keyfini çıkarın!

Daha iyi bir görüş ve daha hızlı bir metabolizma için bir smoothie

Bu doğal vitamin dolu smoothie, gözleriniz ve metabolizmanız için çok sağlıklı bir tariftir. Organik, düşük kalorili malzemelerin birleşiminden gelmektedir.

 • Aloe vera jeli
 • Ceviz
 • Bal
 • Limon suyu

Bu maddeler çok besleyicidirler. Birlikte, önemli miktarda vitamin, mineral, temel yağ asitleri ve görüşünüzü koruyacak ve geliştirecek diğer bileşikleri içermektedir. Şimdi bu malzemelerin her birinin daya iyi bir görüş ve metabolizma için neler yapabileceğine bir göz atalım.

Aloe vera jelinin faydaları

aloe vera

Aloe vera jel, çok uzun zamandır, birçok farklı doğal ilacın temeli olarak kullanılmaktadır. Her şeyden önce, biyojenik uyarıcılar denen maddeler içerir. Bunlar beyaz kan hücrelerinin üretimini artırır ve fagositozu destekler. Buna ek olarak, aynı zamanda canlı dokuyu uyarır ve iyileşmesini destekler.

Bu, aloe verayı katarakt ve korneada zayıflık gibi durumların tedavisinde büyük bir yardımcı yapmaktadır.

Cevizin faydaları

Temel yağ asitleri ve antioksidanlar açısından zengin olan ceviz, göz sağlığını desteklemek için önerilmektedir. Ilımlı tüketimi, dolaşımı iyileştirirken ve kolesterol seviyelerini düşürürken toksinlerin yok edilmesini de destekler.

Bu da zarar verici oksidasyonu durdurma yeteneği ile birlikte, onu görme problemlerini önlemek için iyi bir seçim haline getirir. Buna ek olarak, metabolik fonksiyonları destekler, çünkü glikozun ve aşırı lipid birikiminin kontrolüne yardımcı olmaktadır.

Balın faydaları

kavanoz bal

Bal antimikrobiyal ve hiperozmotiktir. Kornea ödeminin temizlenmesinde de yararlıdır. Balın antibiyotik ve tedavisel güçleri, enfeksiyon ve kronik hastalıkları önlemeye yardımcı olduğundan, gözlerinize çok yardımcı olur.

Buna ek olarak, balın daha iyi bir görüş için keskinliği, eczaneden alınan bazı geleneksel tedavilerin yaptığı şekilde iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Bu da yetmez, içindeki doğal şekerlerin bolluğu, vücudunuza enerji verir. Bu da yağ ve kaloriyi yakmayı teşvik eder.

Limon suyunun faydaları

Son olarak ise, limon suyu tüketmek bağışıklık sistemi, göz sağlığı ve metabolizma için birçok avantaj sağlar. Her şeyden önce, C vitamininin en iyi kaynaklarından biridir. Bu, katarakt ve maküler dejenerasyonun önlenmesi ile ilişkili olan güçlü bir antioksidandır.

Buna ek olarak, göz dokusunu bulaşıcı ajanlardan koruyan doğal asitler ve yağlar içerir.

Bu vitamin dolu smoothieyi nasıl yapacağım?

aloe vera

Bu lezzetli ve besleyici smoothie, gözlerinizi korumak, açlığınızı bastırmak ve metabolik rahatsızlıkları önlemek için kolay bir yoldur. Beslenmenize dahil etmek hastalıkları önlemeye, verimliliği artırmaya ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olacaktır. İşte size bunun nasıl yapıldığı:

Malzemeler

 • 6.5 yemek kaşığı aloe vera (100 g)
 • Yarım bardak ezilmiş ceviz (50 g)
 • 1 yemek kaşığı bal (25 g)
 • 2 adet limonun suyu

Talimatlar

 • İlk olarak, aloe vera yapraklarını iyice yıkayın ve jelini bir kaşıkla çıkartın.
 • Daha sonra bu jeli su ile birlikte bir kaba koyun ve 10 dakika kaynatın.
 • Ardından buzdolabında 12 saat soğutun.
 • Daha sonra, önerilen zamandan sonra, diğer maddelerle beraber blendera ekleyin. İyice karışana ve krema kıvamına gelene kadar çalıştırın.
 • Öğle yemeğinden veya akşam yemeğinden yarım saat önce yiyin.

Diyetinizin bir parçası olarak bu besleyici smoothienin tadını çıkarın ve sağlığınız için ne yapacağını görün. Buna bayılacaksınız!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.