Ev Yapımı Krem ile Cildinizi Beyazlatın

Cildinizin görünümünü kısa sürede iyileştirmek için kullanabileceğiniz bu kremin ana maddesi yoğurttur.

Kadınların çoğu ciltlerinin devamlı olarak güneşe ve çevredeki toksinlere maruz kaldığını bilir.

Cilt her an kendini yenileme sürecinde olmasına rağmen bazen sorumluluklarını tam olarak yerine getiremez ve ciltte göze hoş görünmeyen bir takım değişiklikler meydana gelebilir.

Kolajen ve esneklik kaybı, ölü hücrelerin birikimi ve güneş yanıkları gibi şeyler cildinizin görünümünü olumsuz etkileyip erken yaşlanmaya neden olan etkenlerden sadece bir kaçıdır.

Bu problemi çözmek, deformasyonları yok etmek ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla birçok kozmetik ürün ve profesyonel teknik geliştirilmiştir. Ancak bu çözümlerin bazıları son derece masraflı olabilir ve herkesin bu ürün ve tekniklere harcayacak parası yoktur.

Neyse ki cildinizi güçlü kimyasal ve prosedürlere maruz bırakmadan harika sonuçlar elde edebileceğiniz çok daha ucuz çözümler vardır.

Bugünkü makalemizde, yoğurdun cildinizi yenileyici, kırışıklık ve çizgilerin görünümünü azaltıcı doğal özelliklerinden faydalanabileceğiniz ev yapımı bir krem paylaşıyoruz.

Cildinizi beyazlatmak için yoğurt ve bademli doğal krem

papatya yağı

Bu doğal kremde kullanılan malzemelerin kombinasyonu yüz derisinde bulunan ölü hücreleri yok etmek ve cildin görünümünü güzelleştirmek için harika bir tedavi imkanı sunar.

Son derece sağlıklı bir gıda olan doğal yoğurdun içinde bulunan laktik asit cildin pH seviyesinin dengelenmesine yardımcı olarak leke oluşumu engeller.

Yoğurt en iyi alternatif nemlendiricilerden biri olarak kabul edilir çünkü doğal yağların üretimini etkilemeden cildin doğal neminin muhafaza edilmesine yardımcı olur.

İçindeki canlı kültürler cilt sağlığına iyi gelir, aknelerin, ince çizgi ve kırışıklıkların erken yaşlarda oluşumunu engeller.

badem

Ayrıca badem unu da cilde iyi gelen temel yağ asitleri ve antioksidanlar yönünden çok zengindir.

İçeriğindeki yüksek miktardaki E vitamini cildi serbest radikallerin neden olduğu oksidatif stresten koruyarak hücrelerin ve dokuların zarar görmesini engeller. Sahip olduğu doğal yağlar kuru cilde iyi gelir ve egzema ya da sedef hastalığı gibi rahatsızlıkların oluşumunun önüne geçer.

Kremin beyazlatıcı etkisini arttırmak için az miktarda bal ve limon suyu da eklemek gerekir.

Bu doğal kremi nasıl hazırlayabilirim?

banyo seti cilt

Doğal ürünler kullanmanın avantajlarından biri de hazırlamasının son derece kolay olması ve çok vakit almamasıdır.

% 100 organik olanları seçmek için özel bir özen göstermeniz gerekmesine rağmen bu malzemeleri bulmak son derece kolaydır.

Tüm malzemelerin daha ucuz olanlarını bulabilirsiniz ancak normal olarak kalite de düşecektir.

Malzemeler

  • 1 buçuk bardak doğal yoğurt
  • 4 badem
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

  • Bademleri toz haline getirmek için bir blendır veya havan kullanın. Eğer isterseniz bademi doğrudan toz halinde alarak bu adımı atlayabilirsiniz.
  • Badem ununu bir kaba koyun ve üzerine yoğurdu, limon suyunu ve balı ekleyin.
  • Bir dakika bekleyin ve ardından tüm malzemeleri iyice karıştırın.

Kullanımı

  • Her gece yatağa gitmeden önce makyajınızı tamamen çıkartın ve cildinizi temizleyin.
  • Temizledikten sonra kremi yüzünüze bol bol sürün ve 20 dakika bekleyin.
  • Bu süre geçtikten sonra ılık suyla durulayıp havluyla nazikçe kurulayın.

İpuçları

En iyi sonucu elde etmek için kremi günlük güzellik bakımınıza eklemelisiniz. Eğer sadece ara sıra kullanırsanız fark edilir bir etkisi olmaz.

Limon suyu güneşe maruz kaldığında olumsuz bir etki yaratabileceği için gündüz kullanmaktan kaçının. Ayrıca bu ürün gece kullanımı için tasarlanmıştır, çünkü gece vakti gerçekleşen vücudun doğal yenilenme sürecine katkıda bulunur.

İlk kullanımda cildinizde yaratacağı ferahlık ve temizlik hissine bayılacaksınız. Ancak beyazlatıcı etkisinin fark edilir şekilde ortaya çıkması birkaç haftayı bulabilir.

Eğer isterseniz daha iyi sonuçlar elde etmek için boyun ve göğüs bölgesinde de kullanabilirsiniz. Fakat bu bölgelerin daha hassas olduğunu ve biraz daha fazla özen gerektirdiğini unutmayın.

Ürünün etkisini arttırmak için her gün iyi bir koruyucu güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.