Dudağınızın Şekli Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

Bazı özellikler açısından farklı olabilseler de, dudaklarınızın şekli aslında diğer insanlarla ilişkiniz hakkında bazı ipuçları sağlayabilir.
Dudağınızın Şekli Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

Son Güncelleme: 02 Nisan, 2019

Dudağınızın şekli size düşündüğünüzden çok daha fazlasını anlatabilir. Özellikle, kişiliğiniz hakkında bazı ipuçları saklayabilir. Şu ana kadar ne anlam taşıdıklarını bilmiyorsanız, bu makaleye dikkat edin, çünkü bunun bir rastlantıdan daha fazlasını olduğunu öğreneceksiniz. Bu bilgilerin sizin hakkınızdaki gerçeği yansıttığını düşünüyor musunuz bir bakın.

Dudağınızın Şekli Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

1. Kalın ya da geniş dudaklar

dudaklar

Daha kalın ve daha büyük dudakları olan insanlar, diğer insanlara karşı nasıl özen gösterecekleri hakkında bir yetiye sahiptir. Eğer bu tür dudaklara sahipseniz, sokakta yavru kedileri besleyen, bir hayvan barınağında gönüllü olarak çalışan ve her bir sokak hayvanını yanına alıp eve götüren çocuk siz olabilirsiniz.

  • Bu insanlar, anneliğe özgü güçlü bir içgüdüyle ve çevrelerindeki kişileri korumak ve onlara özen göstermek arzusuyla karakterize edilir.
  • Stresli durumlarda, ilk başta diğerleri hakkında düşünürler. Genellikle sorumlu ve cömert ebeveynlerdir.

2. Daha büyük üst dudak

Üst dudakları alt dudağından daha kalın olan insanlar, çok duygusal, karizmatik ve neşeli olmalarıyla karakterize edilir. Aynı zamanda, yüksek bir öz saygıya sahiptirler ve diğer insanları kendilerine çekme yetenekleri de bulunur. Buna ek olarak, dikkat odağı olmayı severler.

3. Eşit boyutta dudaklar

Boyutları dengeli dudaklarınız varsa, hayat hakkında sağlıklı bir bakış açısına sahip olup dengeli bir kişi olma eğiliminiz vardır.

Zorluk derecesine bakılmaksızın, hayatın getirdiği problemlere bakmak ve onları çözmek için ihtiyatlı ve makul bir yolunuz vardır.

  • Eleştiriyi kabul eden bir kişi ve tüm görüşlere karşı saygılı bir dinleyicisiniz.
  • Ayrıca gülmeye, espri yapmaya ve çok olumlu bir insan olmaya karşı eğiliminiz vardır.

4. İnce dudaklar

İnce ya da narin dudakları olan insanlar genellikle yalnız takılırlar. Kendi kendine yeten kişi olarak karakterize edilirler ve arkadaşlarıyla birlikteyken rahat hissetmekle birlikte kendi başlarına bütün problemleri çözebilirler.

  • Herkesle iyi geçinme eğilimleri vardır ve sözlerinden ziyade başkalarının davranışlarına dikkat ederler.

5. Belirgin V şekli olan üst dudak

dudağınızın şekli

Bu şekilde dudağı olan insanlar yaratıcı olma, mükemmel sanatçılar ya da müzisyenler olma eğilimindedir. İyi bir görsel belleğe sahip olmaları ile karakterize edilirler.

Çok sosyal olma eğilimindedirler ve her zaman ne hissettiklerini ifade etmenin yollarını ararlar ve her zaman başarılı olurlar.

6. Düz bir eğrisi olan üst dudak

Eğer üst dudağınız yumuşak kavisli ise, merhametli, hassas ve nazik bir kişi olabilirsiniz. Her şeyi kalbinize taşır ve nerede olursanız olun olabildiğince başkalarına yardım edersiniz.

7. Üst dudağınızın şekli düz ise

Üst dudağınız düz ise, her konuda yüksek sorumluluk kabul edersiniz. Kendine çok güvenen bir kişisiniz. Sevdikleriniz, zor zamanlarda size güvenebileceklerini bilir.

 8. Küçük ve dolgun dudaklarınız var ise

Dudaklarınızın dolgun ancak ağzınız küçük ise, muhtemelen çok flört eden ve çok çekici bir insansınız. Kendi konforunuz önceliğiniz halindedir. Bu bencilce görünse de, sonunda, şefkatli ve sadık birisiniz, her zaman ihtiyaç duyan birine yardım etmek için ileri adım atarsınız.

İlgi alanlarınızı başkalarının önüne koymazsınız, ancak belirli fırsatları da kaçırmak istemezsiniz, bu nedenle, bir şeye dahil olmadan önce konunun artı ve eksilerini tartarsınız.

9. Üst dudağınızın şekli çok ince ise

dudağınızın şekli 2

Eğer üst dudağınızın şekli alt dudağınızdan çok daha ince ise şansınız var demektir. Bu, mükemmel liderlik niteliklerine sahip olduğunuz anlamına gelir.

Siz ikna edici bir insansınız ve başkalarını bir şeyin öyle olduğuna ya da bir şeyleri hak ettiğiniz konusunda ikna etmeyi biliyorsunuz. İçinizden taşan, harika bir kişisel enerjiniz var. Başarı, denediğiniz her şeyde sizi bekliyor. Bununla birlikte, yüksek talepleriniz sizi şanssız kılacağı için, romantik ilişkilerinizde sorunlar ortaya çıkabilir.

10. Alt dudağınızın şekli üst dudağınızdan daha büyük

Yerinde duramayan, düzenli ya da belirlenmiş bir programa tabi olmaktan hoşlanmayan birisiniz. Bu dudak şekline sahip olan insanlar eğlenmeyi bilir ve enerjilerini yönlendirmenin yanı sıra insanlarla bir araya gelmelerini sağlayacak bir şeye odaklanmaya daima ihtiyaç duyarlar.

Meraklı, sosyal ve yeni fikirlere ve yeni deneyimlere açık olma eğilimindedirler.

Yeni maceralar içerisinde başkalarını yönlendiren kişi ve herkesin sahip olmak istediği arkadaş türü olma eğilimi gösterirler – sizce de öyle değil mi?


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Seelbach, G. A. (2013). Teorías de la personalidad. Red tercer milenio S.C.
  • Goyarrola, E., Bertocci, P. A., & otros, M. M. y. (2010). Psicología de la personalidad. Revista Española de La Opinión Pública. https://doi.org/10.2307/40180869
  • Lara, A. P., Molina, J. A. M., Antonio, J., Ordóñez, M. J. T., Ignacio, J., Armada, J. V., … Ferre, L. S. (2019). PERSONALIDAD: In Materiales docentes de gerontología y protección de los mayores. https://doi.org/10.2307/j.ctv9hvtps.6

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.