Sizi İtici Gösteren Durumlardan Kaçının

Çekici olmak sadece görüntünüzle alakalı değildir. Fiziğiniz ve yüz hatlarınız oldukça güzel olsa da, davranışlarınız sizi insanların gözünde çirkinleştirebilir.
Sizi İtici Gösteren Durumlardan Kaçının

Son Güncelleme: 09 Mart, 2019

Çoğumuz genellikle nazik, dikkatli ve merhametli bir insan olmaya çalışıyoruz. Ancak gerçekten insanlara itici gelen bazı davranışlarımız olabilir. Bazı davranışlarınız bütün çekiciliğinizi alıp götürebilir, hatta sinir bozucu ya da itici görünmenize neden olabilir. Eğer bu davranışlarınızı düzeltmeye çalışırsanız, hem kişisel olarak bir gelişim gösterirsiniz hem de çevreniz genişler. Sizi itici gösterecek bazı davranışları öğrenmek için okumaya devam edin.

Sizi İtici Gösteren Durumlar

Eğer sadece kendinizi düşünüyorsanız

İnsanların bunu farkında olmadan yapması oldukça normaldir. Sadece kendinize odaklandığınızda, sürekli kendinizden bahsettiğinizde ve çevrenizdeki insanların söyleyecek bir şeyi olup olmadığını umursamadan sürekli konuşmaya devam ettiğinizde insanlar bunu itici bulabilir.

Gerçekten, tek önemli olan kişinin siz olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Eğer durum buysa, birkaç değişiklik yapmanızın vakti gelmiş demektir. Kimse sadece kendini önemseyen insanlarla arkadaş olmak istemez.

Dış güzelliğinize odaklanıp iç dünyanızı geliştirmeye çalışmıyorsanız

aynada kendini inceleyen kadın

Gerçek güzellik, vücut ve ruhtan değil kalp güzelliğinden gelir. En önemli olan şey, fiziksel görünümünüz değildir. Eğer hoş olmayan davranışlara sahip birisiyseniz, insanlar sizi vakit geçirmek istedikleri birisi olarak görmez. Tek ihtiyacınız olan şeyin mükemmel bir dış görünüş olduğunu düşünüyorsanız, aynaya bir göz atmanın ve fiziğinizin ötesini görmenin zamanı gelmiş demektir.

Eğer çok hırslı biriyseniz

Diğerlerinden daha iyi olmanız gerektiğini düşünen biri misiniz? Eğer öyleyseniz, bunun sizi itici gösteren bir özellik olduğunu söylemeliyiz. Arkadaşlarınızı önemsediğinizde, onları büyük şeyler başarmaya teşvik edersiniz.

Ön planda olmak istediğiniz için başkalarının başarılarını küçümseyen biri olmaktan kaçının. Başkalarının yapabildiklerini takdir etmek sizi daha çok sevilen biri yapar. Aynı zamanda, başkalarının başarılarını takdir ettiğinizde karakterli bir duruş sergilediğiniz için kendinizi de iyi hissedersiniz.

Arkadaşlarınıza düşmanlarınızmış gibi davranıyorsanız

Sizi itici yapan şeylerden birisi, sık sık arkadaşlarınızla tartışmaktır. Bunun yerine, farklılıklarınıza bir çözüm bulmaya çalışın ya da bunlara saygı gösterin. Bu şekilde, başkalarını daha iyi anlayabilirsiniz. Eğer arkadaşlarınıza düşmanınızmış gibi davranırsanız, onlara kötülük yapmaktan çekinmezsiniz.

Birbirinizi korumak ve önemsemek için arkadaş olduğunuzu unutmayın. Farklılıklarınıza rağmen arkadaşlarınızı her zaman kendi tarafınızda görmeniz gerekir.

Önemsiz konular üzerinden kendi değerinizi ölçüyorsanız

adama kızan kadın

Bu, hiç kuşkusuz sizi itici bir insan yapar. Sürekli olarak başkalarının size ne kadar değer verdiğini soruyorsanız, insanlara genellikle güvensiz bir insan olduğunuzu düşündürürsünüz. Örneğin, iki arkadaşınız siz olmadan bir yere gittiğinde bu sizin onların dostluğundan şüphe duymanız gerektiği anlamına gelmez.

Siz onlarla olmadığınızda da arkadaşlığınızdan bir şey kaybetmiş olmayacaksınız. Her zaman haklı olmanız gerekmez.

Fazla baskın bir karakteriniz varsa

İdeal olan, bir grup içinde bütün arkadaşların eşit miktarda söz sahibi olmasıdır. Siz genellikle karar veren kişi misiniz? Her konuda söz sahibi olmanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Başkalarının yaptıklarını kontrol etmeye mi çalışıyorsunuz. Bu üç durumdan herhangi biri sizin için geçerliyse, bu sizi itici bir insan yapabilir.

Bazen geri çekilerek başkalarının fikirlerini de dinlemeyi bilin ve yalnızca arada bir grubunuza öncülük etmeye özen gösterin. Bu sizi daha çekici gösterirken, aynı zamanda her şeyin sorumluluğunu üstlenmediğiniz için dinlenmenize olanak sağlayacak.

İkiyüzlü davranıyorsanız

adam ve kadın kavga ediyor

Her konuda yalan söyleyen ve gereksiz bahaneler uyduran bir arkadaşı kimse istemeyecektir. Böyle bir davranışınız olduğunda, muhtemelen başkalarına güven vermeyen ve yargılanan bir kişi olursunuz. İkiyüzlü davranmak size hiçbir şey kazandırmaz. Arkadaşlarınızın sizi anlamak ve desteklemek için yanınızda olduğunu unutmayın, bu yüzden her zaman dürüst olmaya özen gösterin.

Kaba biriyseniz

Kaba, rahatsız edici ve arkadaşlarınızı küçük düşürmekten hoşlanan bir insansanız itici bir profil çizersiniz. Kuşkusuz, çok az kişi sizinle arkadaş olmak isteyecektir. Nasıl davranacağını bilmeyen biriyle birlikte olmak çok rahatsız edicidir.

Birlikte dışarı çıkmayı kabul etmek kadar basit olan bir hareket, bu teklif kaba bir kişiden geliyorsa kimsenin yapmak istemediği bir şey haline gelebilir. Kendinizi olduğunuz gibi gösterdiğinizde ve davranışlarınızı değiştirdiğinizde daha sosyal birisi olabilirsiniz.

Sürekli negatif düşünüyorsanız

üzgün kadın

Negatif bir insan olmak sizi başkalarının gözünde hoş olmayan bir konuma getirir. Sürekli olayların kötü yanlarına odaklanıyorsanız, her şeyin en kötüsünü hayal ediyorsanız ve her şeyden vazgeçmiş bir haldeyseniz negatif bir insansınız demektir.

Kimse, destek olacağına caydırıcı davranan bir arkadaşı etrafında istemez. Pozitif bir insan olduğunuzda, etrafınızdakileri de teşvik edersiniz ve daha olumlu şeyler başınıza gelmeye başlar.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.