Düğünde Mükemmel Görünmek İçin Öneriler

Düğündeki mükemmel görünümünüz, oradaki rolünüze bağlıdır. Eğer davet edilen tarafta iseniz, bir elbise her zaman en doğru seçim olacaktır.
Düğünde Mükemmel Görünmek İçin Öneriler

Tarafından yazılmıştır Virginia Martínez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Eğer davetli iseniz ve ne giyeceğinizi bilmiyorsanız, bu yazımızda bir düğünde mükemmel görünmek için bazı ipuçları bulabilirsiniz!

Düğünde Mükemmel Görünmek İçin Genel Prensipler

Düğün için mükemmel bir görünüm seçmek kolay değildir, çünkü göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörler vardır. Örneğin, sonbahardaki bir düğünde giydiğiniz bir kıyafeti ilkbahardaki bir düğünde giyemezsiniz.

Öncelikle, harika görünmek için genel ipuçlarından bahsedeceğiz, daha sonra da yılın zamanlarına göre ne yapmamız gerektiğini konuşacağız.

Düğünde Mükemmel Görünmek İçin Elbise Giyin

düğünde mükemmel görünmek

Çoğu kadın düğünde elbise giyer. Yine de başka tarzları seçen kadınlar da vardır. Belki de elbise ve etekten nefret ediyorsunuz ve kendinizi sadece pantolonun içinde rahat hissediyorsunuz. Ancak, düğün özel bir durumdur, insanlar genellikle en iyi şekilde görünmeye ve en iyi kıyafetlerini giymeye çalışırlar. Bu nedenle, elbise kadınlar için çok önemlidir.

Takım seviyor olsanız bile, biz size düğünlerde elbise giymeniz konusunda ısrar ediyoruz. Gün içindeki düğünler için kısa elbiseler giyebilirsiniz. Ancak, gece düğünleri için uzun elbiseler giymelisiniz.

Düğünde Mükemmel Görünmek ve Rahat Olmak

Evet, düğün en güzel kıyafetlerimizi giydiğimiz özel bir gündür. Ancak, bu rahatsız hissetmeniz gerektiği anlamına gelmez. Amaç; günün tadını çıkarmaktır. Bu nedenle, rahat hissettiğiniz şık bir elbise seçin.

Çok fazla göğüs dekoltesinden veya aşırı kısa eteklerden kaçınmanızı öneririz çünkü bunlar sizi rahatsız edebilir. Benzer şekilde, kutlamanın tadını çıkarmanıza izin vermeyecek kadar dar elbiselerden de kaçının.

Desenli Mi, Tek Renk Mi?

turuncu, kırmızı, yeşil kumaş

Düz renk elbiseler aksesuarlar ile kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Bu tarz, çok zariftir ve düğün için mükemmel bir görünümün bir parçasıdır. Fuşya bile ilginç bir seçenek olacaktır. Ancak, beyaz giymeyi düşünmeyin bile. Bunu geline bırakın!

Ayrıca, diğer renklerle ilgili belirli kısıtlamalar olduğunu unutmayın. Örneğin, siyah her zaman tartışmalıdır. Bu, zarafetin kraliçesi olmasına rağmen, aynı zamanda yas rengidir, bu yüzden bir düğün için uygunsuz görünebilir.

Buna ek olarak, çiftimizin nedimelere ayırdığı bir renk de olabilir, bu yüzden düğünde giyilmemesi gereken renkleri bilmek için çift ile konuşmalısınız.

Desenli elbiseler de yasak diye bir şey yoktur. Bu nedenle, klasik bir çiçek desenine karar verebilir veya modaya uygun başka bir desen seçebilirsiniz.

Aksesuar

Aksesuar çok önemlidir ve özellikle de düz renkli bir elbiseye karar verdiyseniz fark yaratır. Aksesuar aslında elbisenizi tamamlar ve güzelleştirir.

İşte bazı ipuçları:

  • Ayakkabı konusunda, düğünde topuklu ayakkabı giymenin güzel olduğunu unutmayın. Ancak bunun bir kutlama olduğunu da unutmamalısınız, bu yüzden çok yüksek topuklu ayakkabı seçmeyin, çünkü bu sizi günün sonunda rahatsız edecektir.
  • Minik bir çanta tercih edin. İhtiyacınız olan her şeyi elbisenize uyan ufak bir çantaya koyun.
  • Mücevhere gelince ise; ‘az ama öz’ diyeceğiz.
  • Eğer düğün bir kilisede yapılacaksa, omuzlarınızı örtmek için bir şal tercih edin.

Hangi Kumaşı İsterseniz Onu Seçin

Tabii ki de bu konuda bir kısıtlama yok. Saten, ipek, kadife ve hatta dantel, istediğinizi seçebilirsiniz.

Sonbahar veya Kış Düğünü

el ele tutuşan çift

Eldiven ve şık bir ceket, soğuk havada gerçekleşen düğünlerde destekçiniz olabilir.

Soğuk mevsimlerdeki düğünler ile ilgili tek sorun, başka parçaları da mükemmel görünümünüze dahil etmeniz gerektiğidir. Hedef, kıyafetinizin sizi hem sıcak tutması, hem de zarif olmaktır. Bu nedenle, şu ipuçlarını izleyin:

  • Eldiven giyin. Uzun ve kadife eldivenler büyük bir fark yaratabilir ve şık görünmenizi sağlayabilir.
  • Şık ve göz alıcı bir ceket seçin, ancak aşırıya kaçmayın.
  • Bu mevsimler, kadife için mükemmel zamanlardır.
  • Hava durumunu kontrol edin!

Son ve en önemli ipucumuz ise; kendiniz olun ve düğünün tadını çıkarın!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.