Düşük Göz Kapaklarını Gizleyen 8 Kozmetik Hile

Kaşlar ve kirpikler gözlerin daha açık görünmesinde önemli rol oynarlar. Bazı kozmetik hileler ve makyaj uygulama yöntemleri sayesinde daha etkileyici bakışlar oluşturmak mümkündür. 
Düşük Göz Kapaklarını Gizleyen 8 Kozmetik Hile

Tarafından yazılmıştır Katherine Flórez

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Düşük göz kapağı sorunu, yıllar geçtikçe cildin esnekliğini ve gerginliğini kaybetmesi nedeniyle ortaya çıkar. Bu doğal ve genetik bir durum olsa da insanlar bu görüntüyü estetik bulmazlar. Bu yüzden düşük göz kapaklarını saklamak için arayışa girerler.

Özellikle bu durum kişinin görüşünü bozuyorsa, göz kapakları, çeşitli cerrahi yöntemlerle düzeltilebilir.

Fakat bu seçenekler oldukça pahalı ve herkesin maddi gücü bu tedavi yöntemlerine başvurmak için yeterli olmayabilir. Neyse ki, bu sorun nedeniyle güzelliğinizi kaybettiğiniz duygusuna kapılmanız gerekmiyor. Birkaç kozmetik hile sayesinde çok daha iyi görünmeniz mümkün. 

Bugün sizinle, bu 8 harika maddeden oluşan kozmetik hile listemizi paylaşmak istiyoruz. Haydi bir göz atın!

Düşük Göz Kapaklarını Gizleyen 8 Kozmetik Hile

1. Makyaj bazı kullanın

göz makyajı

Gözlerinize bir miktar baz uygulamak, göz kapaklarınızdaki koyulaşmaları ve kaş kemiğinin oluşturduğu gölgeleri kapatmanıza yardımcı olabilir.

Bu makyaj aynı zamanda “astar” adıyla da bilinir. Diğer kozmetik ürünleri uygulamadan önce baz olarak uygulanan, bu amaca hizmet eden ürünlerle yapılır.

Astarı farklı tonlarda ve gölgelerde uygulayabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir ton tercih etmelisiniz. Bazı markalar hem likit hem de pudra halinde makyaj bazı üretirler.

2. Suya dayanıklı bir göz kalemi ve maskara seçin

Bu estetik probleme sahip olan kişiler göz kalemi ve maskara uygularken zorluk yaşayabilirler.

Suya dayanıklı ürünler kullanmıyorsanız makyajınız gözünüzü kırptığınızda dağılabilir veya göz çevrenize yayılabilir. Bu yüzden suya dayanıklı ürünleri tercih etmeli ve bu ürünleri uygularken makyajınıza odaklanmalısınız.

3. Göz kapaklarınızda kahverengi tonları kullanın

kahverengi far göz kapağı

Matte kahverengi göz farından bir miktar alarak üst göz kapağınıza uygulayın. Daha sonra daha açık bir tonunu da alta, göz kapağınızın başladığı yere uygulayın.

Gözünüzün kavisini takip edin ve keskin çizgilerden kaçınmak ve renkleri karıştırmak için biraz yayın.

4. Üst kirpiklerinizin çizgisini işaretleyin

Bu seçenek, bu tipteki bir göz kapağı problemini gizlemek için başvurabileceğiniz en ilginç göz makyajı hilelerinden birisidir.

Su geçirmez göz kaleminizi üst göz kapağınızın dibine bir çizgi çekerek uygulayın. Kalemi göz yuvarlağına olabildiğince yakın tutun.

Bu, gözlerinizin belirgin ve büyük görünmesini sağlayacak ve sarkık göz kapaklarını gizleyecek. Bunu hem üste hem de alta uygulayabilirsiniz ama göz kalemini göz kapağınızın iç kısmına uygulamayın.

5. “Kedi gözü” makyajını deneyin

göz kalemi çekilmiş göz

Kedi gözü stili geçmişte kalmış bir stil değildir. Eğer gözlerinizin ucunda doğru uygulanırsa, çok şık ve etkileyici bir görüntü elde edersiniz.

Sarkık göz kapaklarına iyi bir kedi gözü çizmek zor olabilir. Birkaç kez denerseniz gittikçe kolaylaşacaktır.

6. Kirpiklerinize yeterli miktarda maskara uygulayın

Kalın, yoğun ve kıvrımlı kirpikler, genç ve etkileyici bakışlar oluşturmada önemli rol oynarlar.

Birkaç kat maskarayı, topak oluşmadan uygulamak, kirpikleriniz hangi tipte olursa olsun, gözlerinizin büyük görünmesini sağlayacaktır. Kirpiklerinizin uçlarına odaklanın, kıvrımlı ve cesur bir görüntü oluşturun.

7. Takma kirpik kullanın

takma kirpik

Uzun ve kalın kirpikleriniz yoksa göz makyajınızı tamamlamak ve canlandırmak için takma kirpik kullanmayı deneyebilirsiniz. 

Yüzünüze uygun olanları seçmeyi unutmayın. Çok büyük olurlarsa kostüm gibi görünebilirler. Takma kirpikleri, göz kapağına boylu boyunca uygulayabilirsiniz. Yalnızca gözünüzün dışına doğru da uygulayabilirsiniz.

8. Kaşlarınız için kozmetik hile

Kaşlarınız kirpiklerin üstünde olsa da mükemmel bir makyajın ortaya çıkmasını sağlama konusunda etkilidirler.

Bakışınızı kaldırmak için yüksek bir açı oluşturun. Kaşlarınız dolgun görünmüyorsa uygun bir ürünle kaşlarınızı doldurabilirsiniz.

Kaşın hemen altına biraz ışıltı uygulamak gözlerinizin daha açık görünmesine yardımcı olacaktır. Son olarak yüzünüz için mükemmel makyajı bulmanın en iyi yolunun deneme yanılma olduğunu unutmayın.

Farklı makyajları denerken güvendiğiniz yüksek kaliteli ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin.
İlginizi çekebilir ...

Göz Altındaki Torbalar İçin 7 Doğal Reçete
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Göz Altındaki Torbalar İçin 7 Doğal Reçete

Göz altındaki torbalar, gözünüzün etrafında oluşan hoş görünmeyen koyu lekelerdir. Neredeyse her zaman için hafif iltihapla birlikte oluşurlar.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.