Elma Sirkesinin 6 Değişik Kullanımı

Elma sirkesi çoğunlukla gastronomiyle ilişkilendirilir.Bunun nedeni nefis bir tadı olması ve bu tadın sadece sağlıklı olması değil ayrıca yemeklerinize değişik bir dokunuş da vermesidir. Ancak elma sirkesinin yiyeceklerle kullanımı haricinde başka alternatif kullanım yerleri olduğunu da bilmelisiniz. 
Elma sirkesinin övünülecek derecede doğal iyileştirici özellikleri de bulunduğu aklınızın bir kenarında olsun. Bu şekilde hastalıkları mümkün olan en doğal yoldan iyileştirmeyi sağlar.

Ve unutmayın ki elma sirkesi sadece yiyeceklere tat vermek için kullanılmaz, ayrıca saça sağlık verir ve dış görünüşü güzelleştirir. Bahçenizin güzelleşmesini sağlar ve hatta hıçkırığı bile geçirdiği söylenir.

Aşağıda elma sirkesinin belki de bilmediğiniz birkaç harika alternatif kullanım yerinden bahsedeceğiz. 

Mükemmel bir otkırandır

Screen-Shot-2013-07-19-at-4.35.59-PM

Biliyorsunuzdur, hala hıçkırık için belirlenmiş bir tedavi bulunmamaktadır, en azından uzmanların söylediği kadarıyla böyle. Ama biz biliyoruz ki küçük bir yudum elma sirkesi bu rahatsız edici kasılmalardan sizi kurtaracaktır ve daha iyi ve rahatlamış hissetmenizi sağlayacaktır. Denemekle hiçbir şey kaybetmezsiniz ve işin en iyi tarafı da…tamamen doğaldır!

Boğaz ağrısını giderir

leke cıkarıcı

Elma sirkesi doğal leke çıkarıcı olarak da vazife görür. Eğer giysinizde ter lekesi varsa bu sizin ilginizi çekebilir. Kullanımı kolaydır: ter lekesi olan kısma birkaç damla elma sirkesi dökün, biraz ovalayın ve 5 dakika bekletin. Takiben durulayın ve tamamen kuruduğunda giysiniz lekesiz ve yeni gibi olacaktır.

Saç Bakımı

sac maskesi - Copia

Bu sizi şüphesiz çok ilgilendirecek. Elma sirkesi saçı yumuşatır, ipeksi ve inanılmaz parlak bir özellik katar, bu da ucuz, ilginç ve doğal bir saç kremi olmasının nedenidir. Tek ihtiyacınız olan yıkama sonrası saçınıza uygulamak, ve sonra hazırsınız!

Umarız elma sirkesinin bu alternatif kullanım alanlarından faydalanırsınız ve umarız ki işe yararlar.