En Eğlenceli ve Etkili Açık Hava Egzersizleri

Eğlenceli bir şekilde fit kalmanıza yardımcı olan bazı açık hava egzersizleri vardır. Bu yazımızda, egzersiz yapmanın faydalarını öğrenebilirsiniz!
En Eğlenceli ve Etkili Açık Hava Egzersizleri

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Açık hava egzersizleri için uygun olan pek çok aktivite vardır. Bu yazımızda, parklarda ve doğayla iç içe yapabileceğiniz eğlenceli egzersizlerden bahsedeceğiz.

Kapalı alandaki spor salonlarında sıkılmak yerine, bu egzersizler sayesinde eğlenerek formda kalabilirsiniz. Bunların pek çoğunu zaten biliyorsunuz. Gelin bir göz atalım!

Eğlenceli ve Etkili Açık Hava Egzersizleri

Koşu

açık havada koşmak

Koşu yapmak, en etkili ve eğlenceli açık hava egzersizlerinden biridir. Bu spor bacaklarınızı şekillendirmekle kalmaz, aynı zamanda dayanıklılık kazanmanıza da yardımcı olur. Açık havada koşmanın en önemli faydalarından bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Ağaçların arasında koşmak: Ormanda olmak hem vücudunuz hem de zihniniz için oldukça faydalıdır. Temiz hava almak ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak stresi azaltır.
  • Sahilde koşmak: Sahilde yürümek veya koşmak, ikisi de oldukça faydalıdır. Dalga sesleri, deniz esintisi ve kokusu bu aktiviteyi oldukça eğlenceli hale getirecektir.
  • Dağlarda koşmak: Dağ eteklerinde olmak ve tırmanmak da, dayanıklılığınızı artırmak için iyi bir aktivitedir.

Parklardan Faydalanma

Parklar, açık havada eğlenceli ve etkili egzersizler yapmak için ideal yerlerdir. Yani, sadece çocuklar için değildir. Yetişkinler de parklardan faydalanabilir.

Pek çok parkta, yetişkinlerin egzersiz yapabileceği aletler vardır. Mekik çekmek, kol veya bacak kaslarını çalıştırmak veya sırt kaslarınızı güçlendirmek için gerekli olan aletlerden faydalanmalısınız.

Bununla birlikte, eğer parkta egzersiz için aletler yoksa ne yapmalısınız? Parklardaki bankları destek almak için kullanabilirsiniz.

İp Atlama

ip atlayan kadın

İp gibi malzemeler kullanılarak yapılan pek çok açık hava egzersizi vardır. Bunlardan bazıları:

  • İp atlamak: Bu, çocuklar ve yetişkinler için en eğlenceli egzersizlerden bir tanesidir. Bununla birlikte, yetişkinler ip atlayarak pek çok kalori yakabilirler.
  • Halat çekme oyunu: Bu egzersiz de çok eğlenceli bir grup aktivitesidir. İpin ağırlığı ve onu çekerken sarf ettiğiniz çaba kalori yakmanızı sağlar.

Açık havada, squat ve bacak egzersizleri gibi herhangi bir alet gerektirmeyen egzersizler yapabilirsiniz. Başlamadan önce ısınma hareketleri yaptığınızdan emin olun.

Açık Hava Egzersizlerinin Faydaları

Gördüğünüz gibi, açık havada yapabileceğiniz pek çok etkili ve eğlenceli egzersiz vardır. Spor salonları hem maddi açıdan sizi zorlayabilir hem de doğayla iç içe olmaktan sizi alıkoyabilir.

Buna ek olarak, parklarda yoga yapan topluluklar da vardır. İsterseniz bu aktivitelere katılarak zihinsel ve fiziksel rahatlama sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, yukarıda bahsettiğimiz sebepler göz önünde bulundurulduğunda açık hava egzersizlerinin faydalarını görebilirsiniz. Güneş kremi sürmeyi, uygun kıyafetler giymeyi ve bol su içmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir ...
Spor Salonu İçin Vaktiniz Yok Mu? Bu Egzersizlerle Evde Formunuzu Koruyun
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Spor Salonu İçin Vaktiniz Yok Mu? Bu Egzersizlerle Evde Formunuzu Koruyun

İş yerindeki sorumluluklar ve zaman azlığı, spor salonu için zaman bırakmaz ve hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemek için mükemmel mazeretler yar...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.