En İyi Ev Yapımı Vücut ve Yüz Peeling Kremleri

Deri soyucu kremler (peeling kremleri) dış cilt tabakasını soymak ve biriken ölü hücreleri yok etmek için kullanılır. Böylece cildinizdeki o sağlıksız görünüm giderilmiş olur.
En İyi Ev Yapımı Vücut ve Yüz Peeling Kremleri

Son Güncelleme: 30 Kasım, 2018

Bu yazıda size orjinal, doğal ve oldukça etkili olan ev yapımı bazı vücut ve yüz peeling kremleri hazırlamanız için birkaç tarif sunuyoruz.

Peeling kremi kullanmanın faydaları

  • Ciltteki izleri/işaretleri önlemeye ve yok etmeye yardımcı olur.
  • Cilde doğal bir parlaklık sağlar.
  • Yeni hücrelerin görünümünü iyileştirir.
  • Kollajen oluşumunu destekler.
  • Kan dolaşımını iyileştirir.
  • Kırışıklıkları ve cildin gevşemesini önlemeye yardımcı olur.
  • Cildin daha yumuşak olmasını sağlar.
  • Cildin toksinlerden arınmasını ve oksijen almasını sağlar.

Soyucu yüz kremleri nasıl uygulanır?

Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulamadan peeling kremden bir miktar uygulayın. Kremi daireler çizerek masaj yapın. Yüzünüzün tamamını bu kremle kaplayın, ancak göz çevresi gibi hassas alanlara dikkat edin.

Peeling kremi kalçalarda veya kalça kaslarında uygulamak isterseniz, kan dolaşımının uyarıldığını görene kadar biraz daha fazla baskı uygulayın. Bileşenlerin bir iki dakika süresince etkilerini göstermelerine izin verin ve ardından suyla durulayın.

Eğer bu tariflere yağlar katarsanız cildiniz daha iyi nemlenecektir, ancak özellikle kuru bir cilde sahipseniz ayrıca nemlendirici krem de kullanmanızı öneririz.

Şu da ilginizi çekebilir: 7 Organik Cilt Bakımı Ürünü

peeling krem

Peeling kremi ne sıklıkla kullanmalıyım?

Bu kremleri çok sık kullanmamanızı öneririz, çünkü yeniden hücre oluşumunun doğal sürecine izin vermek gerekir. Bu gibi kremleri haftada en fazla bir kere kullanınız.

Kuru cilt için peeling kremi

Kuru cildin daha hassas bir şekilde soyulması gerekir ve bu on beş günde bir gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle bu tarifte oldukça ince bir dokuya sahip olan ve ayrıca alkalize edici olan sodyum bikarbonatı seçtik. Bu tarif cildi hassas olanlar için idealdir.

Sodyum bikarbonatı zeytinyağıyla iyice karıştırın. İyi karıştırma sonucunda bikarbonatın zeytinyağının rengini alması gerekir.

Daha yaşlı ciltler için birkaç damla kuşburnu yağı veya ıtır esansı yağı katmanızı öneririz. Bunların her ikisi cildin daha derinden canlandırılmasını sağlar.

Bu yazımıza da bir göz atın: Kuru Cilt Doğal Yoldan Nasıl Tedavi Edilir

Karma ciltler için peeling kremi

Karma ciltler, hem yağlı, hem de kuru alanlara sahip olması nedeniyle daha karmaşık bir durum teşkil eder. Bu nedenle soyma işleminin hassas bir şekilde uygulanması gerekir. Bu durumda yağlı alanların soyulmasına odaklanmakta yarar vardır. Bu alanlara alın, burun ve çene dahildir.

Yine sodyum bikarbonat kullanacağız, ancak bu tarifte badem veya susam yağı gibi daha az yağlı bir yağla karıştıracağız.

Ayrıca tercihen organik olmak üzere rendelenmiş portakal kabuğu eklerseniz karışıma mükemmel bir aroma kazandırırsınız ve bu da soyma işleminin daha da tedavi edici olmasına yardımcı olur.

Yağlı ciltler için peeling kremi

Yağlı ciltlerin derinden temizlenmesi için haftalık olarak soyulması gerekir. Bu durumda baz olarak bikarbonattan bir miktar daha yoğun olan şekeri kullanınız. Bunu aloe vera jeliyle karıştırınız. Ardından bir limondan elde ettiğiniz rendelenmiş limon kabuğunu ve eğer varsa birkaç damla limon esansı yağını karışıma katın.

limon kabuğu

Akneli ciltler için peeling kremi

Akneli ciltlerin daha hassas bir şekilde tedavi edilmesi gerekir, çünkü akne ufak bir iltihaplanmadır. Elbette, ilgili alanları temizleyip kirleri ortadan kaldırmak da iyi bir fikirdir.

Sodyum bikarbonatı aloe vera jeli, birkaç damla hindistan cevizi yağı ve birkaç damla çay ağacı esansı yağı veya palmarosa ile karıştırarak yüzünüze uygulayın.

Vücut için peeling kremi

Vücut derisi, yüz kadar hassas değildir. Bu peeling işlemi özellikle kalça, karın, kalça kasları ve kollarda kan dolaşımını iyileştirmek için yararlı olacaktır. Bu nedenle baz olarak yoğun tuz kullanacağız.

Bu tarif hem vücuda masaj yapmak, hem de kan dolaşımıyla ilişkili sorunlar, selülit, çatlaklar, vs. ile mücadele etmek için bire birdir.

Karışıma hindistan cevizi yağı ekleyiniz. Arzu etmeniz durumunda ekleyebileceğiniz bir diğer bileşen de biberiye esans yağıdır. Bu, kan dolaşımının daha etkili bir şekilde uyarılmasına yardımcı olur.

 Fotoğraflar, debcil ve Emily Barney izinleriyle kullanılmıştır.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.