Farklı Bir Annelik: Kayan Yıldız ve Gökkuşağı Bebekler

Her iki terim de oldukça zor olan farklı türlerde anneliğe atıfta bulunur, ancak yine de annenin daha güçlü olmasına yardımcı olur.
Farklı Bir Annelik: Kayan Yıldız ve Gökkuşağı Bebekler
Nelton Abdon Ramos Rojas

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Nelton Abdon Ramos Rojas.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 04 Ocak, 2023

Kayan yıldız ve gökkuşağı bebekler farklı bir annelikte çerçevelenen terimlerdir, çünkü bu anneler hem mutluluğu hem de mutsuzluğu yaşamışlardır. Bir bebeğin kaybının ardından ve diğerinin gelişi, annenin hayatına ışık ve renk katar.

Hiçbir bebeğin yerini bir diğeri tutamaz ancak diğer bebek her gün annenin daha güçlü olmasına yardımcı olacak değişiklikler yaratır. Kayan yıldız ve gökkuşağı bebekler yeni kavramlardır ve bu terimlerin kabul edilmesi, ebeveynleri tamamen değiştirecektir.

Kayan yıldız bebek

Kayan yıldız bebekler, doğmadan anne karnında hayatını kaybeden bebeklerdir. Hayat onları reddetmiş olabilir ama onlar ebeveynleri tarafından sevildiler. Bu nedenle kayan yıldız bebekler, her zaman aileleri tarafından hatırlanmak için gökyüzünde bir yıldız gibi parlamaya devam edeceklerdir.

Bu bebekler, dünyayı da anne kucağının nasıl bir his olduğunu da bilmeseler de annelerinin kalplerini sevgi ile doldurmayı başardılar. Kayan yıldız bebekler gökyüzündeki yerlerini aldıktan sonra, yerlerini gökkuşağı bebeklere bırakırlar.

hamile kadın

Öte yandan, hala karnında olan bebeğinin artık yaşamadığını öğrendikten sonra yüreğini hüzün ve acı kaplayan çok sayıda anne var.

Bu acı ve kalp kırıklığı annenin içini gün geçtikçe kaplar ve zaman içerisinde iyileşme sürecinin başlamasıyla acı hissi yerini telkinlere bırakır.

Bu nedenle, bu bebeklerin yalnızca birkaç ay süren hayatlarını onurlandırmak için bebekleri kayan yıldızlara benzetip gökyüzüne bakmak iyi bir fikir olabilir.

Bu sayede annenin içindeki yaralar yavaş yavaş iyileşmeye başlar. Acı asla tam olarak ortadan kalkmasa da, anneler bir şekilde yaşamaya devam etmeyi öğrenirler çünkü annelik çünkü annelik kadınlara sonsuza kadar sevme kapasitesini verir.

Gökkuşağı bebek

Gökkuşağı bebeği düşük, fetal ölüm ya da neonatal ölümden sonra gelen bebektir. Zor bir kayıptan sonra gelen harika bir olay için umut dolu bir gökkuşağı olur.

Anne, acısını olumlu bir şeye çevirme gücünü topladığında, gökkuşağı bebeği gelir. Bu, yeni bir illüzyonun ve sevginin başlangıcıdır. Şüphesiz, iki bebeğin de annenin kalbinde önemli bir yeri vardır.

Farklı bir Annelik: Kayan yıldız ve Gökkuşağı Bebekler

Kadınların en büyük isteklerinden biri, çocuklarını sağ salim kucaklarına alacakları bir hamilelik geçirmektir. Bununla birlikte, farklı bir tür annelik daha vardır.

Bu, kayan yıldız bebekten sonra bir gökkuşağı bebeğe sahip olmaktır. Bu annelik bir seçim değildir ve sadece bu deneyimi yaşayan anneler bunu anlayabilir. Bu annelik farklıdır çünkü kavramsal düzenleri değiştirir.

minik ayaklar

Aslında, hamilelikteki kayıplar bir tabudur ve bu konudan muzdarip anneler genellikle sessizdir. Gökkuşağı bebekler gelir gelmez, annelerin hayatlarına devam etmek için ihtiyaç duydukları gücü de beraberlerinde getirirler.

Okumalısınız: 35 Yaş Sonrası Hamilelik

Kayan yıldız ve gökkuşağı bebeği annelerinin aklındaki sorular

Bir kayıptan sonra tekrar hamile kalan bir annenin aklında sorular, endişeler ve korkular vardır.

Çocuğumu tekrar kaybedersem? Vücudum yeni bir bebeğe hazır mı? Tekrar anne olabilir miyim? Düşük riski ne zaman azalır? gibi sorularla, annelerin aklındaki bilinmeyenler artar.

On ikinci haftadan sonra, düşük yapma riski azalmaya başlar ve ebeveynler rahatlayarak gökkuşağı bebeğinin tadını çıkarabilirler. Bu bebek, gücü bulmak ve umudunu yenilemek için annesine yardımcı olacaktır.

Gestasyonel kayıpları etkileyen bazı faktörler

Cenin

Plasenta

  • Düğümlü göbek kordonu
  • Anormal plasenta (dekolmanı)
  • Plasentada ciddi yıpranma
  • Prematüre membran rüptürü

Anne

  • Uzun süreli gebelik: 42 haftayı geçtiğinde
  • Annenin kronik hastalıkları
  • Preeklampsi ve eklampsi
  • Hamilelik sırasında enfeksiyonlar

Bütün bu faktörler uygun kontrollerle belirlenebilir. Ancak, farklı bir annelik yaşamak zorundaysanız, kimseyi suçlayamazsınız.

Son olarak, günümüzde bu annelik türü hakkında insanların bilgisi artmaktadır. Önceden, çoğu insan bu hissi anlamadığı için pek çok kadın acısını paylaşamıyor ve sessiz kalmayı tercih ediyordu. Umarız bu yazı da farkındalığı arttırmak için etkili olur.

yenidogan

Bu şekilde, kayan yıldız bebeği olan, henüz çocuk sahibi olmayan ya da sadece farklı bir annelik yaşamayan herkese ulaşabiliriz  ve bu tür annelerle empati kurma olasılığını artırabiliriz.

Görünenin ardındaki

Bir anneye kaç çocuğunuz var diye sorduğunuzda iki diye cevap veriyorsa ama siz sadece bir tanesini görüyorsanız, diğeri annenin kalbindedir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.