Gerçekten Aşık Olduğunuzun 6 İşareti

Gerçekten aşık olduğunuz zaman daha kibar ve cömert hale geldiğinizi biliyor muydun? Daha iyi bir insan olmaya başlıyorsunuz, sadece diğerini memnun etmek için değil, aynı zamanda sizi de mutlu ettiği için bunu yapıyorsunuz.
Gerçekten Aşık Olduğunuzun 6 İşareti

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Hayatınızda kaç kez gerçekten aşık oldunuz? Bazı insanlar birçok kez olduğunu söyleyebilir. Bununla birlikte, çoğu insan aşkı basit bir etkilenmeyle karıştırır.

Aşktan bahsettiğimizde, sizi o ilgiyle ve başka bir kişiye bağlılıkla dolduran bu hissi kastediyoruz. Bu basitçe çekici veya ilginç birini bulmak veya basitçe bir cinsel ilişki arzulamaktan öteye gider.

Birine gerçekten aşık olduğunuzu gösteren ipuçlarını ya da işaretleri biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, okumaya devam edin!

Gerçekten Aşık mı Oldunuz?

Gerçekten aşık olup olmadığınızı gösteren işaretlere bir göz atalım.

1. Sevdiğiniz kişinin refahı ve ilgi alanları ile gerçekten ilgileniyorsunuz.

aşık çift

İlk belirti, dikkatinizin o kişiye odaklanmış olmasıdır. Ne yaptığını, ne sevdiğini, nasıl olduğunu vb. bilmek isteyeceksiniz.

Bunun nedeni, sevginin diğer kişiye karşı fizikselin ötesine geçen bir ilgi yaratmasıdır. Bu kişi hakkında bilgi edinmek ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak istersiniz.

Aynı zamanda, bu noktada, bu kişiyle yaptığınız konuşmalar, onu daha derin bir düzeyde tanımanıza izin verir. Buna karşılık, kendi çıkarlarınızı ve endişelerinizi de yeni partnerinizle paylaşmak isteyeceksiniz.

Kendinize, bu kişiyle olan bağınızı derinleştirme ve güçlendirme olanağı sağlama fırsatı verin.

2. Aile ve arkadaşlarınızın partnerinizi onaylamasını istiyorsunuz.

Aşık olmanın bir başka belirtisi, o kişiyi herkesle konuşmaya başlamanızdır. Bu, arkadaşlarınızın ve ailenizin doğru ve arzu edilir olduğunu düşündüğünüz şeyleri büyük ölçüde belirlediğini veya yansıttığını dikkate alırsanız normaldir.

Kişisel şeyleri gizli tutmaktan hoşlananlardan biriyseniz, insanların bu yeni tavır ile şaşırtabilirsiniz. Ancak endişelenmeyin: Bu, ilişkinizde iyi bir işarettir.

Ayrıca değer verdiğiniz, sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz kişilerin görüşlerine de önem vermelisiniz. Genel olarak daha dengeli bir bakış açıları vardır ve bakış açıları sizin için doğru kişinin bu olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir.

Buna karşılık, bu görüşlerin samimi olup olmadığını veya kıskançlık gibi diğer faktörlerden etkilenip etkilenmediğini belirlemek de çok önemlidir.

3. Aşık olunca başkalarıyla flört etmeyi bırakırsınız.

aşıklar

Gerçekten aşık olduğunuzda, diğer insanlara olan ilginizi kaybedersiniz. Asla tek eşli bir ilişki içinde bulunmamış biri olsanız bile, kendinizi o kişiye odaklanmış bulacaksınız.

Kendinizi diğer insanları yeni partnerinizle karşılaştırırken bile bulabilirsiniz. Tabii ki, bu karşılaştırmalarda, yeni partneriniz kazanıyor olacak.

Bu kişiyle olan ilişkiniz geçici bir şey olarak başladıysa ve diğer kişinin sizinle aynı şeyi hissedip hissetmediğinden emin değilseniz, onunla konuşun ve nasıl hissettiğinizi açıklayın. Bir ilişkide her zaman ortak bir görüşe sahip olmak önemlidir.

4. Uzun vadeli planlar hakkında düşünmeye başlarsınız.

Gerçekten aşık olduğunuz bir kişiyle uzun vadeli planlar düşünmeniz kaçınılmazdır. Bu, kumsalda tatil yapmak veya her sabah birlikte egzersiz yapmak gibi basit planlar veya birlikte yaşamak ya da çocuk sahibi olmak gibi uzun vadeli ve yaşamı değiştiren planlar olabilir.

Bazen birileriyle geleceğimizi düşünmek belirsizliğe neden olabilir. Ancak, bir kişi ile tamamen güvenli ve rahat hissettiğinizde, bu doğal görünüyor. Bu nedenle, işlerin doğal olarak akmasına izin verin, ancak güveninizi ve güvenliğinizi korumanıza yardımcı olacak gerçekçi sınırlamaların olmasına dikkat edin.

Kendinizi özgür ve kendinizden emin hissediyorsanız, iç güdülerinizi takip edin. Eğlendiğiniz ve ilişkinize güvendiğiniz sürece, plan yapmaya devam edin.

5. En iyi versiyonunuz olmaya çalışırsınız.

Birisine gerçekten aşık olduğunuza dair bir sonraki ipucu, ne yaptığınıza ve kim olduğunuza daha fazla önem vermenizdir.

Bu, daha önce kötü bir insan olduğunuz anlamına gelmez, sadece aşık olmak, kendinizin en iyi versiyonu olmayı istemenizi sağlar.

Bu sizin için çok iyidir, çünkü ertelediğiniz değişiklikleri yapmaya daha açık hissedeceksiniz. Bununla birlikte, her zaman ayaklarınızı yere basmanız da önemlidir: kişiliğinizi birisi için asla değiştirmemelisiniz.

Ayrıca, her şeyi değiştiremeyeceğinizi unutmayın, bu nedenle kendinizdeki ve yeni partnerinizdeki belirli kusurları kabul etmeniz gerekir.

6. Daha cömert ve nazik olursunuz.

Diğer bir ipucu daha iyi bir insan olmanızdır. Sadece bu kişiyi rahat ettirmek istemeyecek, aynı zamanda çevrenizdeki herkese daha fazla tahammül edebileceksiniz.

Sevdiğiniz kişinin ilgi alanlarını ve hedeflerini desteklemek istemeniz de mümkündür. Ancak bu, o kişi tarafından onaylanmak istediğiniz için değil, onu gerçekten sevdiğiniz için içinizden gelmesinden ötürüdür.

Peki, gerçekten aşık olup olmadığınızı belirlediniz mi? Kendinizde bu işaretlerden hangisini farkettiniz?


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Galperin, A., & Haselton, M. (2010). Predictors of how often and when people fall in love. Evolutionary Psychology, 8(1), 147470491000800102.
  • Clark, C. (2004). Next Time I Fall in Love: How to Handle Sex, Intimacy, and Feelings in Dating Relationships. Wipf and Stock Publishers.
  • Marazziti, D., & Canale, D. (2004). Hormonal changes when falling in love. Psychoneuroendocrinology, 29(7), 931-936.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.