Göz Kalemi Uygulamanın 3 Muhteşem Yolu

Duruma ve uygulamak istediğiniz görüntüye göre göz kalemi uygulamanın çeşitli yolları vardır. Önemli olan nokta akmayı ve dağılmayı önlemek için suya dayanıklı ürünler seçmektir.
Göz Kalemi Uygulamanın 3 Muhteşem Yolu

Son Güncelleme: 19 Aralık, 2018

Göz kalemi uygulama sanatı titremeyen bir el, birazcık hayal gücü ve yüksek dozda çekici ve mükemmel görünme isteği içerir. Likit eyeliner veya göz kalemleri sayesinde harika sonuçlar alabilirsiniz.

Bir şekilde karmaşık görünse de, mükemmel bir çizgi çekmek göründüğünden daha kolaydır. Bu yüzden bugün sizinle göz kalemi uygulamanın ve mükemmel görünmenin 3 kolay yolunu paylaşacağız.

1. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için pin-up stilini kullanın

pinup eyeliner

Pin-up stili 40’lı ve 50’li yıllarda çok popülerdi. Bu stil hem şık, hem duygusal hem de orijinaldir; bu yüzden hiç de modası geçmez.

Pin-up görünüşünü kullanmak için her zaman güzel bir zamandır. Öncelikle yapmanız gereken, temiz ve lekesiz bir görüntü yaratmak için güzel bir fondöten kullanmaktır. Bu şekilde gözleriniz kişiliğinizin mührünü taşıyacak.

Şu da ilginizi çekebilir: Kalıcı Makyaj için Kolay Taktikler

Pin-up makyaj görüntüsünü nasıl elde edeceksiniz?

İlk olarak, gözünüzün altındaki koyu halkaları kapatmak için iyi bir kapatıcı kullanmanız gerekiyor. Kapatıcınız kusurlarınıza uygun bir renkte olmalı.

 • Kapatıcıyı göz altı torbalarınıza uyguladıktan sonra, göz kapağınıza da uygulayın. Önce bir baz uygulayarak başlayın. Bu hem göz farının kalıcı olmasına yardımcı olacak, hem de herhangi bir olası kusuru veya kırışıklığı düzeltecektir.
 • Sonra göz farını uygulayın. Pin-up stili için nude veya bej tonları kullanmanız gerekecek. Çok keskin hatları yumuşattığınızdan da emin olun.
 • Ardından göz kalemini uygulayacaksınız. Bunun için likit veya jel göz kalemi kullanın ve eğer mümkünse kalıcı olması için suya dayanıklı göz kalemlerini tercih edin.
 • Bu görüntüyü yakalamak ve ifadeli gözlere sahip olmak için siyah göz kalemi kullanmanız gerekecek.
 • Bu görünümün anahtarı, üst kapaklarınıza belirgin siyah bir çizgi çekmek. Ardından bir “kedi kuyruğu” dokunuşu ekleyerek, çizginin uç kısmını yukarı doğru uzatın, gözünüzün köşesine ulaşınca durun.
 • Bunlar bittiğinde göz pınarlarınıza da bejimsi tonlarda bir far uygulayarak daha yumuşak bir görünüm sağlayın ve gözleriniz de daha parlak görünsün. Heyecan verici değil mi!

2. Yunan stili

yunan stili

Gözünüze Yunan stili bir makyaj uygulamak eğer nazik ve sofistike bir görünüm elde etmek istiyorsanız parti geceleri için harika bir seçenektir. Dengeyi güzel tutturun ve ayarınızı iyi yaptığınızdan emin olun.

Yunan makyajı görüntüsünü nasıl elde edeceksiniz?

Yunan görünümü için de Pin-up stilini oluştururken uyguladığınız aynı adımları takip etmenizi öneriyoruz. Buradaki fark, gözünüzün altına siyah bir göz kalemi çekecek olmanız ve göz pınarınıza da beyaz veya gümüşi bir renk eklemenizdir.

 • Siyah göz kalemini gözünüzün alt köşesini belirlemek için çekin fakat yarısına kadar gelin. Bu gözünüzü iyice parlatacak.
 • Gümüşi bir kalem ile sofistike bir dokunuş ekleyin. Bu rengi kullanmak daha büyük ve daha kışkırtıcı gözlere sahip olmanızı sağlayacak. Sadece göz pınarlarınızın çevresine uygulayın, gözünüzün üstüne de birazcık çıkabilirsiniz.
 • İyi bir maskara ile gözünüzü tamamlayın ve bu harika görünüşün tadını çıkarın.

Bu yazımıza da bir göz atın: Aloe Veralı Harika Doğal Makyaj Temizleyiciler

3. Renkli göz kalemi

renkli eyeliner

Orjinal, taze, eğlenceli ve kolay. Bu çok genç ve yaza uygun bir makyajdır, fakat ne zaman isterseniz kullanabilirsiniz. Sadece aşağıdaki ipuçlarını aklınızda tutun.

Renkli göz kalemini nasıl uygulayacaksınız?

Öncelikle, herhangi bir kusuru ve donuk kısımları kapatmak için iyi bir kapatıcıya ve nude tonlarında bir göz farına ihtiyacınız olacak. Fakat seçmeniz gereken renk canlı ve doğal olmalıdır çünkü esas kullanacağınız göz kalemi kendini yeterince belli ediyor olacak.

 • Makyajınız özellikle kirpiklerinizde yoğunlaşacak. Bunun için iki tane göz kalemi kullanın.
 • İlk göz kaleminiz siyah olacak. Göz pınarından gözünüzün bitimine kadar ince ve nazik bir çizgi çekin. Pin-up stilindeki gibi uzatmak zorunda değilsiniz. Buradaki esas amaç renkli göz kaleminin daha fazla dikkat çekmesini sağlamak.
 • Ardından, siyah göz kaleminin hemen üstüne ikinci göz kaleminizi uygulayarak devam edin. Kullanacağınız renk göz renginizle uyumlu olmalıdır. Hangi kombinasyonların iyi olabileceğine bir göz atalım:
  • Mavi gözler: mavi veya altın rengi göz kalemi
  • Yeşil gözler: yeşil veya mor göz kalemi
  • Koyu kahverengi gözler: mavi, yeşil, gümüş veya pembe göz kalemi
  • Kahverengi gözler: kahverengi, yeşil veya altın rengi göz kalemi
  • Gri gözler: altın rengi, yeşil, mavi veya pembe göz kalemi

Her zaman kaliteli ve suya dayanıklı bir göz kalemi kullandığınızdan emin olun: bu dağılmaları ve ayrıca eskimiş gibi görünmesini de engelleyecek.

Gördüğünüz gibi bu 3 seçenek de hem çok basit hem de çok çekici. Günün hangi zamanı olduğu fark etmeksizin, gece veya gündüz, güzelliğinizi kesinlikle ön plana çıkaracak.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.