Tarçın Yağı ile Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulun

Kilo vermeye destek olması için, her öğün 2 damla tarçın yağı kullanın. Ancak yan etkilerine maruz kalmamak için belirttiğimiz miktarı aşmamaya özen gösterin.
Tarçın Yağı ile Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulun

Son Güncelleme: 29 Eylül, 2018

Karın bölgesindeki yağlar en yaygın sağlık problemlerinden biridir. Bu sorun kadınları daha fazla etkilese de erkeklerde de görülebilir ve cerrahi müdahale gerektirebilir. Ancak bu bölgedeki aşırı yağlanmadan tarçın yağı ile kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Makalemizi okumaya devam edin.

Günlük alışkanlıklarınız ve beslenme düzeniniz sağlıklı besinlerden oluşmazsa, göbek çevresi bu durumdan en çok etkilenen bölge olacaktır. Çünkü bu bölgede yağın birikmesi çok kolaydır.

Kilo vermek hiç kolay değildir ve özellikle de karın bölgesindeki yağları hedef almışsanız, sürekli bir efor gerektirir.

Şanslıyız ki, yağ aldırma gibi zahmetli ve ekstrem işlere girmeden bu yağlardan kurtulmanın çeşitli yolları vardır.

Sizi doğal yollarla formda tutacak ve bu esnada vücudunuzu çeşitli hastalıklardan koruyacak bir alternatif tedavi yöntemi olarak, doğal içeriklerle evde hazırlayabildiğiniz bu güçlü yağın nasıl yapıldığını öğrenmeye hazır mısınız?

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? O zaman Kolesterolü Düzenleyip Yağ Yaktıran İçecek yazımızı da okuyun.

Kilo vermek ve Karnı Düzleştirmek için Tarçın Yağı

Bu yağ çeşitli hastalıkları önlemek ve genel sağlığınızı düzeltmek için senelerdir alternatif bir tedavi olarak kullanılmaktadır.

İlk başta tıbbi amaçlarla kullanılmıştır; fakat daha sonra karın bölgesinde yağ yakıcı özelliği olduğu da keşfedilmiştir.

pantolonu bol gelen kadın

Popülerliği, kilo kaybına olan güçlü faydası sayesinde bütün dünyada yayılmıştır. Aynı zamanda toksinleri elimine eder, sağlığınızı kötü etkileyebilecek bakterileri ve kimyasalları uzaklaştırır.

Bunun yanı sıra, beyin ve hafıza fonksiyonlarını güçlendirme yeteneği vardır ve bağışıklık sistemine iyi gelir.

Bunlara ek olarak, diyabet veya yüksek kan şekeri seviyesine sahip olan insanlar için idealdir. Çünkü bu yağ kan şekerini düşürmeye ve dengelemeye yardımcı olur.

Bütün bu faydaları ve kolay hazırlanışı sayesinde, tarçın yağını karın bölgenizdeki yağları daha çok yakmak için beslenme düzeninize ve egzersiz rutininize bir tamamlayıcı olarak eklemenizi öneriyoruz.

Tarçın Yağı Nasıl Hazırlanır?

yağ şişeleri ve tarçın çubukları

Bu tarif, uygun fiyatlı bir tarif olduğu için istediğiniz sıklıkta hazırlayabilirsiniz.

İçindekiler

 • 1 bardak zeytinyağı
 • 6 adet çubuk tarçın
 • 1 adet cam kavanoz ve kapağı

Hazırlanışı

 1. Küçük cam kavanozu tarçın çubukları ile doldurun.
 2. Çubukların üzerine zeytinyağını dökün ve çubukların tamamen yağın içine daldığından emin olun.
 3. Bu kavanozu evinizdeki serin bir yere koyun ve ara sıra karıştırmak üzere 3 hafta boyunca bekletin.
 4. Bu süre geçtikten sonra yağı başka bir kaba bir tülbent yardımı ile veya benzer bir materyal kullanarak süzün.
 5. Soğuk ve kuru bir yerde saklayın.

Kullanılışı

Bu yağın bütün faydalarından yararlanmak için gün içinde yediğiniz her öğüne bu yağdan 2 damla eklemelisiniz. Bu az miktardaki yağ, kilo vermenizi destekleyecektir.

Bu önerilen miktarı aşmamalısınız; aksi takdirde yan etkilerine maruz kalabilirsiniz. Ayrıca tarçın yağını kullanmaya başlamadan önce aşağıda bahsettiğimiz yan etkileri de okumalısınız.

Tarçın Yağının Yan Etkileri

karnı ağrıyan kadın

Bu tedavinin bir çok faydası olsa, bazı durumlarda görülebilecek yan etkilerini de göz ardı etmeyin.

 • Kolitten veya gastritten muzdarip kişiler tarçın yağını ölçülü bir şekilde kullanmalıdır. Çünkü bu yağ kilo vermek için faydalı olsa da, sindirim sistemine zararlı olabilir.
 • Eğer mide ülseriniz varsa, bu yağı kullanırken alkollü içecekler tüketmekten kaçınmalısınız. Çünkü alkol, midenin ve bağırsakların rahatsız olmasına sebep olur. 
 • Hamile kadınlar veya hamile kalmayı planlayan kadınlar da bu yağı kullanırken alkol tüketmemelidirler. Çünkü tarçın yağı, pelvis ve rahim bölgesindeki kan akışını yoğunlaştırır; bu da hamileliği tehdit eder.
 • Herhangi bir kalp hastalığı olan insanlar, bu yağı doktor kontrolünde kullanmalıdır; çünkü tarçın kalp atış hızını yükseltebilir.
 • Tarçın yağının ve tarçının uzun süre kullanımı sağlığınız için zararlı olabilir. Eğer zehirlenecek kadar kullanırsanız, bu durum kusmaya ve böbreklerin rahatsızlanmasına yol açabilir.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.