Göz Çevresi Bakımı İçin 5 Ev Yapımı Destekleyici Krem

Elinizin altındaki malzemelerle hazırlayacağınız ev kremleri, göz çevresi bakımınızı güçlendirecek.
Göz Çevresi Bakımı İçin 5 Ev Yapımı Destekleyici Krem

Son Güncelleme: 23 Aralık, 2018

Göz çevresi bakımı, güzellik rutininizde ihmal ettiğiniz bir şey mi? Mesela, gözlerinizde şişlik var mı? Kaz ayağı çizgilerini  görebiliyor musunuz?

Cevabınız evet ise endişelenmeyin. Bu yazımızda size bu sorunlara iyi gelecek 5 adet muhteşem ev yapımı yöntem önereceğiz.

İşte göz çevresi bakımı için basit, ucuz ve tamamen doğal tedaviler!

Göz çevresi bakımı için destekleyici ev yapımı kremler

Gözlerinizin dış çevresi genellikle yaşlanmanın işaretlerini ilk gösteren yerlerdir.

Soğuk hava, dehidrasyon, güneş ve yaş bu ince çizgilerin oluşmasına sebep olabilir. Hatta bu çizgilerin çevresinde hafif bir şişkinlik de belirebilir.

Aşağıda bu sorunlara iyi gelebilecek ev yapımı kremlere yerdik. Mutlaka size uygun bir yöntem bulacaksınız.

1. Aloe vera ve üzüm çekirdeği yağı

üzüm çekirdeği

Üzüm çekirdeği önerimiz sizi şaşırtabilir fakat bu göz çevresini güzelleştirmek için en iyi malzemelerden birisidir. 

Üzüm çekirdeği yağını herhangi bir markette bulabilirsiniz. Buna aloe vera eklemek de size piyasada satılan pahalı kremlerden daha güzel bir tedavi sağlayacaktır.

Kremi hazırlamak için sadece 1 yemek kaşığı aloe vera, 2 damla üzüm çekirdeği yağı ve 1 çay kaşığı arı sütüne ihtiyacınız olacak.

Tüm malzemeleri karıştırın ve beklemeye bırakın. Bu karışımı gözünüzün çevresine yatmadan önce masaj yaparak uygulamalısınız. Verdiğimiz ölçü, size bir kaç gün yetecektir.

2. Zeytin yağı ve kakao tozu

kakao tozu

Bu karışım, gözlerinizin çevresindeki su dengesini sağlamak ve kırışıklıkları azaltmak için bir başka harika yoldur. 

Kakao tozu herhangi bir markette veya aktarda bulunabilir. Hem çok ucuzdur hem de çok fazla faydası vardır.

Sadece 1 yemek kaşığı kakao tozunu eritip bir kaç damla zeytin yağı ekleyin. Bu karışım yaklaşık 3 gün gidecektir. Faydalarını görmek için bu karışım ile göz çevresine güzelce masaj yapın.

3. Yoğurt ve yeşil çay

yoğurt ile göz çevresi bakımı

Şişmiş gözlerle ve göz altı torbaları ile uyandığınız günlerde, bu tedaviyi deneyin. Bu karışım antioksidanlarla ve su dengesini sağlamaya yarayan maddelerle doludur.

Yarım bardak su ile yeşil çay hazırlayın. 2 yemek kaşığı yoğurdu ekleyin ve güzelce karıştırın. Ardından bu karışımı soğutmak için buzdolabına koyun. Göz altı torbalarından ve şişliklerden kurtulmak için göz altına uygulayın.

4. Salatalık ve vazelin

salatalık ve göz çevresi bakımı

Bu 2 malzeme muhtemelen evinizde her zaman vardır: salatalık ve vazelin. İkisi de su dengesini düzenleyici, cildi tazeleyici özellikler içermektedir.

Peki bunları nasıl kullanmalıyız? 2 adet salatalığı dilim dilim doğrayın. Bir çatal yardımı ile salatalığı vazelinin içinde ezerek güzel bir hamur kıvamına getirin. Soğutmak için birkaç dakikalığına buzdolabına yerleştirin. Sabahları veya gece yatmadan 10 dakika önce kullanın.

Bu yöntem sayesinde büyük değişim fark edeceksiniz. Göz altı torbalarınız ortadan kaybolacak ve kırışıklıklarınız daha az görülür bir hale gelecek.

5. Gül suyu ve yoğurt

göz çevresi bakımı için gül

Gül suyunu bulmak çok kolaydır. Her tür markette veya aktarda ucuz bir fiyata bulmanız çok da zor olmayacaktır.

Pek çok alanda kullanılan gül suyu göz çevreniz için de harika faydalar barındırmaktadır.

Bu yöntem için 3 damla gül suyunu 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın ve gözlerinize uygulayın, böylelikle göz çevrenizdeki kan akışını düzenleyerek cildinizin daha elastik ve sıkı olmasına yardımcı olacaksınız.

Daha güzel gözlere sahip olmak için bu ev yapımı yöntemlerden birini mutlaka deneyin! 


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.