Güzel Gözler için 5 Ev Yapımı Yöntem

· 16 Şubat, 2016
Salatalık, güzellik bakım rutininize muhteşem bir katkı sağlayarak sizi yenileyip enflamasyonu tedavi edecektir. Ayrıca, göz çevresindeki kırışıklıkları da azalttığını biliyor muydunuz?

Gözleriniz şişiyor mu? Dışa doğru oluşan ince çizgileri görebiliyor musunuz? Endişelenmeyin. Bu yazımızda size bu sorunlara iyi gelecek 5 adet muhteşem ev yapımı yöntem önereceğiz. İşte size harika gözler için basit, ucuz ve tamamen doğal tedaviler!

Güzel gözler için ev yapımı kremler

Gözlerinizin konturu, dış çevresi genellikle yaşlanmanın işaretlerini ilk gösteren yerlerdir. Soğuk, dehidrasyon, güneş ve yaş bu ince çizgilerin oluşmasına sebep olabilir, hatta bu çizgilerin çevresinde hafif bir şişkinlik de belirebilir. Aşağıda bu sorunlara iyi gelebilecek ev yapımı kremlere bir göz atın!

1. Aloe vera ve üzüm çekirdeği yağı

üzüm çekirdeği

Üzüm çekirdeği? Bu sizi şaşırtabilir fakat üzüm çekirdeği güzel gözler için en iyi malzemelerden birisidir. Üzüm çekirdeği yağını herhangi bir markette bulabilirsiniz. Buna aloe vera eklemek de size piyasada satılan pahalı kremlerden daha güzel bir tedavi sağlayacaktır.

Kremi hazırlamak için sadece 1 yemek kaşığı aloe vera, 2 damla üzüm çekirdeği yağı ve 1 çay kaşığı arı sütüne ihtiyacınız olacak. Bunların hepsini karıştırın ve beklemeye bırakın. Bu karışım gözünüzün çevresine yatmadan önce masaj yaparak düzgünce uygularsanız size bir kaç gün yetecektir.

2. Zeytin yağı ve kakao tozu

kakao tozu

Bu karışım, gözlerinizin çevresindeki su dengesini sağlamak ve kırışıklıkları azaltmak için bir başka harika yoldur. Kakao tozu herhangi bir markette, aktarda bulunabilir, hem çok ucuzdur hem de çok fazla faydası vardır. Sadece 1 yemek kaşığı kakao tozunu eritip, bir kaç damla zeytin yağı ekleyin. Bu karışım yaklaşık 3 gün gidecektir. Faydalarını görmek için bu karışım ile göz çevresine güzelce masaj yapın.

3. Yoğurt ve yeşil çay

yoğurt

Şişmiş gözlerle ve göz altı torbaları ile uyandığınız günlerde, bu tedaviyi deneyin. Bu karışım tamamen antioksidanlarla ve su dengesini sağlamaya yarayan içerikle doludur. Yarım bardak su ile yeşil çay hazırlayın. 2 yemek kaşığı yoğurdu ekleyin ve güzelce karıştırın. Ardından bu karışımı soğutmak için buzdolabına koyun. Göz altı torbalarından ve şişliklerden kurtulmak için göz altına uygulayın.

4. Salatalık ve vazelin

salatalık

Bu 2 malzeme muhtemelen evinizde her zaman vardır: salatalık ve vazelin. İkisi de su dengesini dengeleyici, cildi tazeleyici özellikler içermektedir. Peki bunları nasıl kullanmalıyız? 2 adet salatalığı dilim dilim doğrayın. Bir çatal yardımı ile salatalığı vazelinin içinde ezerek güzel bir hamur kıvamına getirin. Soğutmak için birkaç dakikalığına buzdolabına yerleştirin. Sabahları veya gece yatmadan 10 dakika önce kullanın. Büyük değişimi fark edeceksiniz. Göz altı torbalarınız ortadan kaybolacak ve kırışıklıklarınız daha az görülür bir hale gelecek.

5. Gül suyu ve yoğurt

gül

Gül suyunu bulmak çok kolaydır. Her tür markette veya aktarda ucuz bir fiyata bulmanız çok da zor olmayacaktır. Gül suyu bir çok alanda kullanılır ve göz çevreniz için de harika faydalar barındırmaktadır. 3 damla gül suyunu 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın ve gözlerinize uygulayın, böylelikle göz çevrenizdeki kan akışını düzenleyerek cildinizin daha elastik ve sıkı olmasına yardımcı olacaksınız.

Daha güzel gözlere sahip olmak için bu ev yapımı yöntemlerden birini mutlaka deneyin!